Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most tényleg rosszul kellene...

Most tényleg rosszul kellene éreznem magam, amiért harántfekvés miatt császárral "szültem"?

Figyelt kérdés

Tény, hogy féltem nagyon a sima szüléstől, és jobban szerettem volna a császárt. Végül az is lett, mert a baba harántfekvéses volt.

És azóta kapom a megjegyzéseket, hogy ezt nem is nevezzem szülésnek, mert nem az, és hogy én semmit sem tettem azért, hogy világra jöjjön a baba.

Mindenki szerint így van, vagy csak pár elvakult ember hülyesége ez? Eleinte nem zavart, hogy császároztak, de kezdek elbizonytalanodni a sok negatív megjegyzés miatt.



2015. ápr. 4. 12:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Dehogy érezd magad!

Tény, hogy általában többet szenvednek a természetes úton szülő nők, de nehogy már ezen kelljen versengeni, pláne nem sértegetni a másikat, hogy "te nem is szültél.."

Azért a császár sem leányálom, sőt, vannak olyan esetek, hogy szövődményesebb (nem véletlen nagy hasi műtét), mint a természetes úton való szülés. Mindenki más. Valaki teljesen hamar regenerálódik természetes szülés után, másnap már jár-kel, és mondjuk a szülés is megvolt pár óra alatt (ismerek ilyen esetet is), valaki meg sokat szenved és még utána is begyullad a gát stb. Császár után is lehet hetekig szenvedi, annak ellenére, hogy a műtét közben nem aktív az anyuka, még fájhat a műtét után. Ez már csak egyéni szerencse, vagy kevésbé szerencse, hogy kinek milyen a szülés utáni felépülés.

2015. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló, ez azért így téves kijelentés, hogy a természetes szülés közben, a császár meg utána fáj.

Legalábbis biztos vagyunk páran, akik repedtek, akiket varrtak, begyulladt a gátseb stb. szülés után :) Ott lent is lehet ám szenvedi a varratokkal, nekem pl. hetekig bent voltak még, majdnem a kontrollig!

És császáros anyukát is ismerek, aki azt mondta, nem is fájt a hege egyáltalán, kímélte magát, de nem fájt neki .

2015. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én szültem természetes úton is meg császárral is, és egyik sem jobb a másiknál.

Emiatt ne hagyd magad elbizonytalanítani, aki ezért piszkál, azzal valami baj van.

2015. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mélyen elgondolkodom, hogy mennyi primitív ember van a világon.. aki azt mondja, hogy nem tettél semmit, az soha nem szült császárral!

Aki ilyet beszólna nekem, többet nem barátkoznék vele, mert olyan mértékben primitív, hogy nekem nem fér bele az életemben.Kettőt szültem császárral, alapos indokkal. Soha nem szóltak meg emiatt. Egyszer kaptam csak a rövid szoptatás miatt, na azt rendbe tettem nagyon keményen. Nem kell megosztani senkivel a szülésed, mivel ez magánügy. Az is bunkó, aki ezt megkérdezi.

2015. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem kell rosszul érezned magad.

Aki beszól, az csinálja végig amit te, aztán majd megváltozik a véleménye.

Egyébként meg az emberek ilyenek, mindig be kell szólni valami miatt. Ha császár, azért, ha sima, akkor biztos szoptatni nem tud, ha tud, akkor sokat és dagi a baba, stb stb stb. Nekem pl egyik gyerekem 3800grammal született, mindenki beszólt, hogy milyen hatalmasóriásigiganagy gyereket szültem. A második 2600gramm lett, akkor meg hogy lett a gyerek ilyen kicsi? Nem ettem rendesen, meg tuti valami gáz van vele, stb.

Utólag már csak mosolygok ezen, de nagyon idegesítő volt!

2015. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem neked kellene szégyellned magad, hanem annak aki ilyeneket mond neked. Én 04.03.-án "szültem" császárral, és egyáltalán nem önszántamból. 2.-án este majdnem éjfélkor tettek fel nekem ballont, hogy beindítsák a folyamatot. Az első ballon 3 óra múlva kidurrant, a következő 5 óra múlva. Egy harmadikkal tudtak annyit elérni, hogy délután 3-körülre 2és fél ujjnyira kitágultam, de nem történt semmi. Nem indult be a szülés annak ellenére sem, hogy burkot repesztettek. Este 6 órakor kötötték be az oxit és 8-kor vették le, mert a 100-as cseppszámmal én úgy elkábultam, hogy bulizni hívtam az egyik orvost. Simán megkérdeztem nem megyünk-e discoba, ha már úgy érzem magam mint egy üveg vodka megivása után. Fájdalmaim meg nem voltak. Na, akkor döntöttek, hogy megyünk a műtőbe. Nagyjából 18-19 óra szenvedés és várakozás után császároztak meg, és ha valaha valaki azt meri nekem mondani, hogy nem tettem meg mindent azért, hogy természetes úton szüljek én úgy szájon vágom az illetőt, hogy a szájsebészeten fogja tölteni a napját, az is biztos. Te is tedd azt! Senkinek nincs joga elítélni téged addig amíg nem éli át azt amit te! Majd ha ő is megtapasztalja, hogy milyen a várakozás miközben körülötted sorra szülnek a nők. Majd akkor ítélkezzen.
2015. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!