Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korában merted...

Hány éves korában merted először egyedül hagyni gyermeked?

Figyelt kérdés
természetesen csak egy rövid időre
2015. márc. 13. 13:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

"Sőt, azért is letolt az illető, hogy a nagyot úgy vittem oviba, hogy a pici itthon aludt az apjával(éjszakás műszak)"


Akkor az az okoska, aki letolt érte, nem is szokott aludni, mert hát akkor ilyen alapon az is felelőtlenség, ha anyuka aludni mer, miközben a babát baj érheti. :D

2015. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%
Sosem értettem hogy mer valaki magára hagyni kisgyereket, pláne alvot.... Bármi történhet. Az elektromos tűztől elkezdve egy szimpla felriadasig. Mit élne at az a gyerek, aki felriad egy rossz álomból, keresi az anyját és nem találja? Egy életre nyomot hagyhat benne... A kertbe kimenni nem ugyanaz, mint a boltba menni -bár én ha hosszabb időre mennék a kertbe, vinnem a gyereket is: babakocsi, takaró, meg jót is tesz neki a friss levegő.
2015. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
És ha útközben történik Veled valami?
2015. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

hát igen 10-es...


nem is értem hogyan vészeltük át a gyerekkort. mert én, 10 évesen még elmentem a húgomért az óvódába, hazavittem, és ebédet adtam neki, mire hazajöttek a szüleink.

2015. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, az lehet, de nálunk 14 éven aluli el sem vihet a gyereket az oviból.
2015. márc. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem csoda, hogy a gyerekek nem tanulnak meg önállósodni.
2015. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

kedves 14-es, tudom furcsa lesz ez most neked, de nem én találtam ki a törvényt :-D állást nem foglaltam, hogy mit gondolok róla..

csak ismerem és megosztom azokkal akik nem. röstellem :)

10-es voltam.

2015. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

10-es, azt meg tudnád mondani, hogy ezt melyik törvény melyik paragrafusa írja? Komolyan érdekel, én már sokszor kerestem, de sosem találtam erről semmi konkrétumot.

Azt tudom, hogy Angliában tényleg szó szerint le van írva valamelyik törvényben, hogy 12 éves kor alatti gyerek nem hagyható felnőtt felügyelete nélkül (ott tényleg fel is jelent miatta a szomszéd akár), de itthon én ebben nem vagyok teljesen biztos, de mondom, a jogforrás érdekelne.

Amúgy az én fiam hét éves múlt, annyi időre hagytam már egyedül, hogy mondjuk lemegyek a parkolóba, ha anyukám/apukám felcsönget, hogy mondjuk hozták a fúrót, amit kölcsönkértem, akkor lemegyek érte, átveszem, és visszajövök. Ja, meg egyszer voltam lent a boltban, amihez még az úton sem kell átmenni, kilépek a kapun, három méter, és bent vagyok a boltban.

De amúgy ebből nem csinálunk rendszert, tényleg kimondottan ritka, hogy egyedül lenne itthon, meg messzebbre nem is mennék el, kisebb korában meg pláne nem hagytam volna otthon egyedül.

Persze mondjuk egy kertes házban szerintem az egyáltalán nem "egyedül hagyás", ha a gyerek bent van a házban, a szülő meg az udvaron, kertben. Oda én is simán kimennék, ha a gyerek utánam tud jönni. Ennyi erővel a szomszéd szobába se lehetne átmenni.

2015. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

nem tudom neked konkrétan megmondani, de egy másik fórumon egy rendőr kommentelte ezt egy hasonló típusú kérdésre. ő hivatkozott erre a törvényre.


de a google jó barátom 2 találatot is adott, nem tudom ez e az konkrétan.

"A kiskorú veszélyeztetésének bűncselekményét a Btk. „A házasság, a család, az ifjúság és a nemi erkölcs elleni bűncselekmények” fejezetben szabályozza, konkrétan a Btk. 195. §-ban

A felügyelet: a kiskorú életének, tevékenységének rendszeres figyelemmel kísérése, ellenőrzése. "


Illetve a másik amit találtam:

"Btk. 208. § Kiskorú veszélyeztetése

Elkövetési magatartás: a súlyos kötelezettségszegés. Az elkövető olyan kötelezettségét szegi meg, amely a kiskorú nevelése, felügyelete vagy gondozása vonatkozásában terheli, mind aktív, mind passzív magatartással megvalósítható.

Az elkövetési magatartás jellemzően huzamosabb időn keresztül, folyamatosan ismétlődő cselekményekben jelenik meg, de elképzelhető egyetlen magatartás tanúsításával is (pl. egy alkalomra felügyelet nélkül hagyja)"


De nyilván egy jogi személy tök pontosan tudna neked hivatkozni, én nem vagyok az. Mint említettem csak ismerem ezt a törvényt, mert egy rendőr felhívta rá egy másik fórumon a figyelmünket.

2015. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%
3 éves gyereket egyedül hagyni????? Gratulálok... Az én anyámnak sem volt több esze, a 2 éves fiamat hagyta a lakásba amig "leugrott" a boltba.
2015. márc. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!