Nem gondoltok néha arra, hogy jobb lehetett régen, mikor nem volt ennyi bonyodalom és paráztatás a terhesség körül?
én hallotam olat, hogy amikor régen terhes lett egy lány, kérdezte az anyját, mert nem tudta elképzelni hol hogyan fog kijönni a baba, az anyja annyit mondott rá, Ahol bement, ott ki is tud jönni.
nekem inkább a ma, mint ez..
Ezért nem kell olvasgatni. Az első két gyereknél nem volt netem, de nem is paráztam. Pedig a másodiknál volt gond, mégis elég volt az orvosra hagyatkozni. Amióta van net , azóta én is sokkal parásabb vagyok. Most várom a 3-dikat, de már inkább nem olvasgatom csak ritkán. Az orvos sosem paráztat, külön tesztek nincsenek. Vérvétel persze, de az normális.
De ha azt nézed minden túl van bonyolítva a mai világban.
ma 11:16
Nyilván nem erre gondoltam.
Hanem pl a szüleink idejében. Tudta anyukámm hogy hol mentem be és hol fogok kijönni, de nem bújta a gyakorit egész nap, hogy vajon baj-e ha csuklottam :))
Na pl. erre gondolok
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
A mi szüleinknek tuti nem remegett a gyomruk, ha megetettek egy kis banánnal és aztán elaludtunk. Örültek neki, hogy na, jól evett, jól alszik a gyerek. Félreértés ne essék, nem a kérdezőt hibáztatom, hanem a világot, aki ilyen parázós idegbeteget csinált a kismamákból, anyukákból, ami sokkal többet árt nekünk és a babának, mint bármi más.
Elárulom, hogy régen sem volt egyszerű. Oké, nem volt ennyi vizsgálat, de most sem kötelező minden, és ami van, annak oka van.
A szoptatásról: anyum 30 éve úgy szoptatott, hogy szigorúan 3 óránként bórvízzel mellet mosott, utána steril köpenyt vett, mérlegelt, szoptatott mindig csak egy mellből max. 20 percet, utána újra mért, ha nem volt megelégedve a mennyiséggel, pótolt tehéntejjel, majd fejt kézzel. Ehhez képest én fogtam és mellre vettem a gyerekeimet ha kellett és kész, nem volt mosakodás, nem volt steril köpeny, még fejés és méricskélés sem. Ugyanígy csak lesett anyukám, hogy nem sterilizálok, később kezdem a hozzátáplálást, de sokkal lazábban veszem, etetek, ha éhesek, altatok, ha álmosak. Neki még azt is a lelkére kötötték annak idején, hogy ne cserélje ki soron kívül a a pelust, nehogy a gyerek "hozzászokjon"...
Persze hagyhatod magadat beparáztatni, ha úgy jobb, de csak rajtad múlik, mit engedsz be az életetekbe és mit nem.
Én inkább parázok feleslegesen és szenvedek én a parától mint a gyerekemnek ki nem derített baja legyen.
Nekem is van betegségem, ami egyszerűen megelőzhető lett volna, ha akkoriban van elég információáramlás, amikor születtem. Most megkeseríti az egész életem.
Ha teljesen egészséges vagy és a gyereked is (remélem így van!) akkor szerencsére nem tudod mi az az igazi nagybetűs PARA. Banánon görcsölni az semmi ahhoz képest.
Amúgy régen is ugyanúgy beleszóltak a nagymamák/szomszéd néni/ábaasszony/védőnő/orvos stb....
Kicsit OFF:
Tegnap 1 háznyira voltunk itthonról amikor a gyerekem levette a sapkáját és nem adtam rá vissza, mert gondoltam mire ráerőltetem annyi idő alatt már benn is vagyunk (utál sapkát felvenni). Erre elénk ugrott egy idegen néni beszólni h miért nincs a gyereken sapka és miatta volt így percekig sapka nélkül, mert alig akart továbbengedni, hogy milyen anya vagyok én...
Szerintem mindenkinek a saját döntése, hogy mennyit olvasgat és hol. Nem éppen a gyakori a megfelelő helyszín arra, hogy az ember fontos információkat szerezzen. Korábban én sem olvasgattam. Ha valami gondom volt, megkérdeztem az orvost.
Ettől függetlenül még mindig jobb, hogy rendelkezésre áll az infó, lehet kérdezni, mintha az anyuka otthon őrlődne magában. Mert nem hiszem el, hogy 30 éve senkinek nem volt problémája vagy bizonytalansága, max nem volt kitől kérdezni. Egy névtelen fórumon könnyebben tesz fel kérdést az ember, mintha az arcodat vállalva ki kellene állnod valaki elé.
Ezeknek a banános kérdéseknek a nagy része meg sem születne, ha nem lenne ez a fórum.
Kérdező, ovutesztre és egyebekre senki nem kényszerít. Ne a külvilágot okold, ha te magad csinálsz ilyeneket.
Teherbeesés rém egyszerű: aktus kell hozzá, aztán ha egy évig nem történik semmi, akkor meg szakorvos. Korán tesztelésre se kényszerít senki, a te saját döntésed, ha így teszel.
Terhesség: ott a nőgyógyász, tőle lehet, érdemes kérdezni. Nincs olyan rengeteg vizsgálat, hogy ennyire össze kellene omlani miatta.
Szülés után pedig ott a gyerekorvos, ő úgyis havonta látja a gyereket, egyébként meg, ha beteg, akkor gyakrabban. Ő hiteles forrás. Létezik gyermeklélektan tankönyv, ami szintén hiteles (szemben a megbízhatatlan forrásokkal dolgozó női magazinokkal).
Minden másra meg ott a józan ész.
1. A kérdésben összekeverednek a normális dolgok a tömeghisztériával. Az orvosi segítség a csőbuta szülők egymástól hallott és maguktól kitalált babonáival és az áltudománnyal. Utóbbiaknak a gyakorikerdesek.hu a melegágya.
2. A problémák akkor is léteznek, amikor nem tudunk róla. Arról, hogy régen mekkora királyság volt, pár apró számadat: a 19.század elején a gyerekek 50%-a nem érte meg a 18. születésnapját, a csecsemőhalandóság meg 400-500 ezrelék körül volt. Ma meg 8-9 ezrelék a csecsemőhalandóság. Nyilván minden sokkal, de sokkal jobb volt régen. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!