Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így ti sem mernétek bevállalni...

Így ti sem mernétek bevállalni az esküvőt, ugye?

Figyelt kérdés
Az egyik legkedvesebb barátnőm júliusban megy férjhez, nagyon szerettem volna menni az esküvőjére. De az esküvő utáni 5. napra leszek kiírva szülésre. A lagzi pedig sajnos a lakhelyünktől 240 km-re lesz. Ti sem mernétek elmenni a lagziba így, ugye? Anyukám szerint nagyon kockázatos lenne, mert akkor nem a választott kórházamban szülnék, ha esetleg beindulna a szülés, plusz akkora hassal nem tudnék végigülni több órát. Hajlok rá sajnos, hogy igaza van. Szerintetek is, ugye?
2015. jan. 24. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is igaza van anyukádnak, de a barátnőd biztosan meg fogja érteni, nem gondolnám, hogy elvárná tőled, hogy mindenképpen ott légy.
2015. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nehéz ügy... a második gyerekünk születése előtt 2 nappal a férjem évfolyamtalálkozóján voltunk, de az csak olyan 80km volt, igaz, ott is aludtunk. A biztonság kedvéért vittük az összekészített holmit is. A240 km elég sok. Időben mennyit jelent? Első gyerek? Mert ott azért, nagy átlagban, nem megy olyan gyorsan a szülés.
2015. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, első gyerek.

Időben kocsival kb. 2 és fél, három óra,amíg felérnénk Pestre.Ez azért elég sok... Szerintem,ha beindulna a szülés,már nem mernék kocsiba ülni ekkora útra...

2015. jan. 24. 22:34
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Ááááá... szerintem ne vállald be!

:) Anyudnak igaza van!

2015. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Kizárt, hogy bevállalnám. De én vizesedtem, sokat keményedtem. Számomra egy ilyen hosszú autóút és maga az esküvő, a lagzi is egy merő kínzás lett volna a 40. héten. 7 hónapos terhesen kétszer is voltam esküvőn, de azokat sem bírtam túl jól. Szerintem ne dönts még. Kérdezd meg a barátnődtől, hogy a lagzira mikor lehet leadni az utolsó rendelésmódosítást anyagi következmény nélkül. Ha mondjuk egy héttel a lagzi előtt még le lehet mondani egy-két fő részvételét, akkor várj ki az utolsó pillanatig, mikor már nagyjából látod magadon, hogyan bírod az utolsó hónapot, akkor esetleg mondd le a részvételt. De annyi minden történhet még, ami miatt nem tudsz elmenni. Kórházba kell feküdnöd, vagy esetleg már meg is szülsz. De ha semmi komplikáció sincs, mindenekelőtt az orvosodtól is kérj véleményt és engedélyt, ha már ott tartasz, hogy tudnál menni.
2015. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Az az érzésem, hogy Te már eldöntötted. Barátnődnek és mindenkinek meg kell értenie, hogy nem akarsz kockáztatni.
2015. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a kiírt előtt két héttel lesz a barátnőm esküvője itt pesten, így el merek menni (persze ha minden rendben lesz akkor)! De olyan nagy távolságot nem kockáztatnék! :/ Nekünk második baba, és az első is hamar meglett.
2015. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt Neked kell eldönteni, hogy mennyire vagy bevállalós, de én is hajlanék Anyukád tanácsára. Az is lehet hogy addigra már meg is lesz a baba, az első gyermekem 1 héttel a kiírt dátum előtt érkezett. Anno mi azon a napon a kórházba vezető utat háromszor annyi idő alatt tettük meg mint előtte bármikor. De az is igaz, hogy első baba általában nem jön olyan gyorsan, bár ezt sem tudhatod, nincs kőbe vésve.
2015. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Így nem vállalnám. Én az utolsó két hétben egy vemhes sárkányra hasonlítottam már, hogy szedjék már ki belőlem a gyereket, nem beszélve arról, hogy cipőt se tudtam venni úgy vizesedtem.

Lehet az is, hogy akkor már megszülsz.

2015. jan. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mennék. Nem vállalnám. Szerintem a barátnőd is megérfi majd.
2015. jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!