Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnő jöhet csak úgy,...

A védőnő jöhet csak úgy, bejelentés nélkül?

Figyelt kérdés

Eddig városon laktunk ahol egy tündéri védőnőnk volt, ő mindeg "bejelentkezett"!


Most költöztünk falura, itt eddig egyszersem jelezte a vnő, hogy jönne, mindig csenget és kész. Ez így jól van? 1,5 éves a legkisebb gyerekem


2015. jan. 20. 16:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Igen, jöhet. Mi is falun élünk, nálunk is így jött mindig. Semmi problémát nem látok ebben.
2015. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem a problémásságon múlik, vannak védőnők, akiknek ez a mániájuk. Az enyém is csinálta ezt egy időben, de leszokott róla, miután egy párszor nem talált itthon, vagy épp akkor érkezett, amikor már kabátban álltunk az ajtóban, és nem voltam hajlandó levetkőztetni a gyereket meg lekésni a programjaikat. Minden ilyen alkalommal elmondtam neki, hogy ha szól, hogy jön, akkor nyilván nem csinálok programot arra az időre, de nem vagyok köteles egész nap itthon ülni.

De olyan is volt, hogy csak a férjem volt itthon, mi a gyerekkel elmentünk egy barátnőmhöz. Akkor a védőnő neki pattogott, hogy miért nem talált minket otthon.

Különben, ha nagyon idegesítően csinálja ezt a védőnő, akkor akár le is mondhatsz erről a szolgáltatásról. Ha a legkisebb gyereked is már másfél éves, akkor gondolom eleve nem sok újat tud mondani neked, másrészt nem is értem, minek járkál még ki ekkora gyerekekhez, nálunk csak a babákhoz szoktak. Persze ha lemondasz róla, akkor kijönnek környezettanulmányra, de ha minden rendben van nálatok, akkor utána már nem állít be többet senki bejelentés nélkül.

2015. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Jöhet. Nekem sem szólt előre soha, általában mindig akkor állított be amikor vagy vendégek voltak, vagy épp pont akkor akartunk elmenni itthonról.
2015. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem tok felesleges ez a vedonoi munkakor.Erre csak akkor jottem ra,amikor elkoltoztem Mo-rol es a masodik mar kulfoldon szuletett. A terhesseg alatt sem es a szules utan se ereztem hianyat. Terhesseg alatt a nogyogyasz vizsgal mindent (vizelet,vernyomas,suly,cukorterheles stb),utana pedig a gyerekorvost lehet kerdezni barmirol.Akar telefonon is. Legyen az hozzataplalas,alvasproblema stb...En megkonnyebultem itt,hogy nincs ez a merlegmizeria,hogy nem hiv fel naponta a vedono,hogy mennyi tejem van,eleg e a tej.....utaltam
2015. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, szerencsére a mi védőnőnk időben, már vagy egy héttel azelőtt felhív, és időpontot egyeztetünk. Múltkor elfelejtettem, hogy jön, a legnagyobb főzés, takarítás közepette voltam, és még ő érezte magát kellemetlenül, hogy jött.

Azt azért hozzá kell tennem, hogy elég kulturált falu vagyunk, még ő mondta múltkor, milyen nagy szerencséje van a falubeli anyukákkal, mert 99,9% jól szituált, rendes lakos, gondolom ezért nem ront rá a szülőkre csekkolás céljából.

2015. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a védőnő arra kíváncsi, hogy rend van-e otthon. Szerintem csak arra járt és le akarta tudni az esedékes látogatást. A mi védőnőnk nem igazán strapálta magát sose. Pedig lett volna miben tanácsot adjon.

Persze illene bejelentkezni, de hát ő is tudja, hogy ennek hiányában nem biztos, hogy otthon talál. Na bumm, és akkor mi van, semmi.

2015. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!