Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukák adnátok...

Tapasztalt anyukák adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Kislányom 21 hónapos és nem igazán akár beszélni. Természetesen mond már pár szót de többnyire mutogatással fejezi ki magát. Kérdésem az lenne, hogy ti vennétek már valamilyen fejlesztésre vagy még várnátok valameddig? Első gyerek és már egy kicsit aggódom mert a környezetünkben lévő, vele egyidős gyerekek már jóval több szót mondanak. Előre is köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 12. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 5 éves, és egy 17 hónapos. Én még árnék, nincs még elkésve. Csak mondogass neki sokszor szavakat, meg olvass neki minden nap. Ezzel ösztönzöd. Aztán majd elkezdi ő is, ne aggódj. Egészen 2,5 éves koráig belefér ha nem nagyon beszélget.
2015. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legidősebb lányom 2,5 éves koráig nem beszélt. Ő is csak mutogatott, illetve saját maga által kreált szavakat a használt. Két éves kora után kezdték kivizsgálni. A hallásvizsgálat volt az első. Itt mindent rendben találtak. Aztán pszichopedagógushoz mentünk, minden rendben volt. Ott a azt javasolták, hogy kezdjen el közösségbe járni.

Két és fél évesen kezdett el egész mondatokban beszélni, elképesztő szókinccsel. Most 4 éves, nagyon választékosan beszél, de nem tisztán. A védőnő szerint "nem állt rá a nyelve".

Én két éves koráig várnék, aztán elkezdeném az okot keresni (kivizsgálások), azután könnyebb kitalálni, hogy milyen fejlesztésre van szükség, ha kell egyáltalán.

2015. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is úgy gondolom hogy 2éves koráig várunk. Sajnos érte a családunkat egy hatalmas tragédia és azóta nem igazán próbálkozik a beszéddel.

2015. jan. 12. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én 3 gyerekem(kislány,27 hónapos)alig alig beszél.Pár szót mond csak.Én nem ijedek meg ettől,majd beindul a kereplője.

Ha tudod,hogy valami tragédia állhat a háttérben,kérj segítséget szakembertől.Látott,halott belőle valamit?

Különben minden gyerek fejlődése más.Az 1. gyerekünk-fiú-2 évesen folyékonyan beszélt.A 2.-szintén fiú-majd 3 éves volt,amikor elkezdett érthetően beszélni(makk egészséges).

2015. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mármint a 3. gyerekem beszél alig alig(pár szót,azt is a saját nyelvén,de mindent elmutogat,"elpantomimezik")
2015. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 13. 12:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!