Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ért már benneteket...

Anyukák! Ért már benneteket meglepetés, amikor először jártatok új (gyerek révén szerzett) ismerősök otthonában?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 13:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Nem biztos, hogy ez lenézés vagy kiközösítés. A legtöbbek részéről biztos nem. Egyszerűen akinek nincsen pl tolószékes ismerőse... tudod, mindenki fél a másságtól, nem tudja, hogy kezelje, hogy esetleg tolakodásnak vennéd, ha beszélgetést kezdeményez, vagy azt gondolnád, sajnálatból teszi... nem tudjuk beleeélni magunkat a helyzetetdbe, mert nem ismerünk hozzád hasonlókat, és igen, ez egy ördögi kör. Nincs a környezetemben fogyatékos szülő (vagy nem tudok róla), de ha lenne az oviban pl egy tolószékes anyuka (aki nemtom hogy menne fel a másodikra lift nélkül), biztosan lenne bennem eleinte egy bizonytalanság, hogy hogy szólítsam meg vagy mit csináljak. Ha meghívom magunkhoz, befér-e egyáltalán az ajtón, ilyen hülye dolgok. A rosszindulat legkisebb szikrája nélkül mondom ezt, mert lenézés nincs bennem egy fogyatékos szülő iránt.
2015. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11-es: a kerekesszéken kívűl még van rengeteg féle segédeszköz, szerencsére én tudok járni, bár azzal is adódik néha probléma.

Nem azzal van baj amúgy, h nem ismeri valaki a betegséget (én se ismerek minden fogyatékosságot), hanem hogy egyből úgy szól hozzád, mintha egy óvodás kisgyerek szintjén lennél agyilag és bizony ha belépsz valahova ahol nem ismernek, észreveszed, ha sutyorognak a hátad mögött.

Szerintem ha valaki így lekezelően szól hozzád, vagy láttad, hogy 2 perccel előtte feltűnően méregetett, akkor te se szívesen beszélgetsz vele, nem?

Amúgy mindent megoldok a gyerek körül egész nap egyedül, férjem 10 órát van távol naponta (8 óra plusz utazás).

A gyerekem az ilyen egymásnál játszásokból meg nem fog kimaradni, szerencsére van hasonló korú unokatestvére, aludhatnak egymásnál.

2015. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11-es: hidd el, tudom. Nem tudnak vele mit kezdeni, zavarban vannak. De látom a másik felét is néha, amikor kiközösítés. Szerintem a válaszoló anyuka jobban tudja, mint mi, mert ő élte át. A zavar és az elutasítás jól megkülönböztethető a tapasztalt szemnek. De értem, mire gondolsz. :)
2015. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Megöl a kíváncsiság, hadd kérdezzem meg, hogy milyen betegség ez és milyen "látványos" segédeszköz kell hozzá?

Mert a mankón és a kerekesszéken kívül nekem se jut eszembe olyan testi fogyatékosság, aminek szembeötlő segédeszköze lenne.

Mondjuk a leírásból SM-re tippelnék. Vagy érzékszervi károsodás. Több tippem nincs :)

2015. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Látványos gyógyászati segédeszközökre példa:

fehér bot, gerincrögzítő mellény, CI, művégtag, elektronikus gége mikrofon, ortopéd cipő

De ha valakinek nincs segédeszköze, akkor is legtöbbször elsőre le lehet szűrni h pl. csipőficamos, vak vagy nincs meg egy végtagja stb...

2015. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A CI micsoda?
2015. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, mondjuk a másik ember méregetése meg a háta mögött sutyorgás tényleg nem a "zavarban vagyok" kategória, viszont ezek az emberek annyira primitívek, hogy valószínűleg egyébként sem illenél közéjük, és akkor sem vágynál a társaságukra, ha nem lenne fogyatékosságod. Nem tudom, ki gondolja, hogy egy testileg fogyatékos / rokkant ember szellemileg beteg és úgy kell hozzá beszélni, mint egy bolondhoz. Úgyhogy ezek az anyukák felejtős kategória nemcsak számodra, minden értelmes ember számára.
2015. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!