Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ért már benneteket...

Anyukák! Ért már benneteket meglepetés, amikor először jártatok új (gyerek révén szerzett) ismerősök otthonában?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hogy érted ezt a kérdést? Például a bölcsiben megismert anyukához megy valaki látogatóba, a gyerek és anyuka divatosak és tiszták, de a lakásuk egy szeméttelep? Vagy mire gondolsz?
2015. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Igen :) Mikor kiderült, hogy hol élnek és hogy az apukájuk nem mindegyik gyereknek az apukája :) Pedig amúgy nagyon rendes az anyuka, úgyhogy a véleményem nem változott meg róla, csak más otthont képzeltem volna nekik.
2015. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Engem igen.

Játszótéri barátság, ami végül kiállta az idő próbáját.


Az anyuka mindig sietett haza, mert takarítania kellett.

AMikor először voltunk náluk, kiderült hogy egy 1,5 szobás 35 nm-es lakásról van szó, ami egyrészt nem akkora, hogy naponta órákat kelljen suvickolni, másrészt állati koszos és rendetlen volt (az a tipikus, amikor hozzáragadsz a WC ülőkéhez, csupa kosz/zsír a konyha stb).

Azóta is találkozunk/beszélünk rendszeresen (már mindenki visszament a "bandából" dolgozni), de inkább magunkhoz hívom őket, vgay semleges helyen találkozunk.

2015. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon kedves és intelligens anyukát ismertem meg, a kislány szintén okos, szerény, jó képességű. Sok ideig úgy látszott, minden rendben van velük, élnek boldogan, dolgoznak, főznek, szeretik egymást. Tetszett a jókedvük, boldogságuk.

Egyszer náluk voltam, szép tiszta lakásban, éppen ettünk. Ekkor jött haza a férj. A lakásban megállt a levegő, anyuka és a kislány hirtelen csöndben lett. A férfi mocskos volt (látszott, hogy jó ideje nem fürdött), iszonyat részeg, alig állt a lábán. Elkezdett kötözködni, morogni, csapkodni ok nélkül.

Az anyuka azt hitte, csak később jön haza a kocsmából... Mindketten lesütött szemmel ettek utána. Egy ideig nem is keresett, mert szégyellte magát. De meg tudtuk beszélni és azóta még jobb barátnők vagyunk.

2015. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én a gyerek voltam :) 3.ban jött egy új osztálytársunk. Alacson, piskosszőke hajú lány, elöl fekete fogakkal, bokalengős nadrágokban. A házukban 3 háló és 2 fürdő van, újépítésű, külön gardróbszobával. A kádjuk jacuzzis volt, TV-vel. Tök új autójuk is volt.

Anyám eléggé meglepődött, mikor midezt meséltem neki, mert ő mindig csak a szakadt, kicsi ruhákat látta rajta.

2015. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem is csak ilyen "pozitív" meglepetés volt. A lányom kis barátnője (és a két testvére is) oviban mindig nagyon lepukkant cuccokban járt, de nem olyan, amiben kivinném utcára, vagy oviba (jó a turis ruha, mi is ott szoktunk vásárolni, csak nem rossz minőséget), de még a kertbe sem adnám rá a gyerekre. Szakadt, foltos, kopott ruhák. A gyerek mindig azt a benyomást keltette, hogy ágrólszakadt, szerencsétlen, ráadásul mindent elkunyerált az enyémtől (is). Amúgy aranyos, helyes gyerek, ez az egy rossz tulajdonsága van. A házuk ellenben 5 szobás, 2 egyterű autó parkolt a garázsban, olasz bútorok, spanyol csempe...szóval tudtak spórolni. :)

A másik kislány, akivel a mai napig barátok, kicsit elhanyagolt volt, gyakran betegen is vitték oviba, reggeltől estig bent volt szegény. Szörnyen ízléstelen cuccokban járatta az anyja, ő maga is hasonlókat viselt. Ezzel szemben a lakásuk ugyan nem luxus, de nagyon rendes és ízléses, szépen berendezett, nagyon tiszta volt mindig, bármikor ment a lányom, mindig főtt ételt kapott, jókat játszottak. És a kislány kapcsolata az anyukájával tényleg felhőtlen, az én gyerekem is nagyon bírja őt. Én is nagyon kedvelem.

2015. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Velem a betegségem miatt előítéletesek az anyukák,akik nem ismernek,felháborodnak meg összesúgnak a hátam mögött, hogy hogy lehet így gyereket vállalni.

Aztán mindig van meglepődés, amikor kiderül, hogy melyik a kislányom,milyen végzettségem van, mit dolgozok és hol lakok és ezt mind betegen értem el.

2015. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Milyen betegséged van? Úgy értem, ennyire látványos, hogy azonnal látszik és szinte kizárja a gyerekvállalást, vagy azért tudják, mert elmondtad?
2015. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Fogyatékosság és látszik a gyógyászati segédeszköz miatt.

Természetesen egyből alacsony intelligenciájúnak ítélnek meg (ha hozzám szólnak, leereszkedő álszent stíluson egyértelműen érződik) és ebből következik, hogy sajnálkoznak a gyerekemen is, hogy biztos el van hanyagolva meg így biztos nem tudom megfelelően ellátni.

Aztán utána jön a meglepődés, amikor kiderül, hogy a gyerekem egy egészséges, életvidám kislány, aki semmiben sincs elmaradva a korosztályától, sőt van amiben ki is emelkedik:)

Utána meg mégnagyobb meglepetés, hogy nem segélyből élek, ha rákérdeznek, mivel foglalkozok/mit tanultam.

Ha valaki feljönne hozzánk (bár ez miatt a hozzáállás miatt sajnos nincs anyuka barátom) biztos meglepődne, hogy jó helyen lakunk szép tágas lakásban, egyedi bútorokkal és teljesen rend és tisztaság van.

Csak azért meséltem, mert van több fogyatékos anyuka is, és biztos más is tudna meglepetést okozni, ha nem közösítenék ki egyből a játszótéren....

2015. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy így állnak hozzád. Eszembe sem jutna ilyesmi, nem is értem. Bár én gyógypedagógus vagyok, nekem ez nem sci-fi.
2015. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!