Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha dohanyzom, akkor is szabad...

Ha dohanyzom, akkor is szabad a babamat szoptatni? Vagy jobb lenne neki a tapszer majd?

Figyelt kérdés
Van koztetek dohanyzo szoptato kismama, vagy hallottatok mar rola? Koszi aki valaszol.
2010. febr. 3. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem hiszem, hogy ártana a babának, a tejbe hogy kerülne be a nikotin? Inkább az árt majd neki, ha esetleg mellette cigizel majd.
2010. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De bizony,belekerül a tejbe a nikotin.Itt egy szakértő véleménye:

"A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli. Ez utóbbit fokozza ezen csecsemők un. passzív dohányzása is,( amely főleg a téli időszakban nehezen kiküszöbölhető), mivel az a füst belégzése miatt a baba légútjainak krónikus gyulladása alakul ki. A dohányzó környezetben nőtt kisgyermekek közt jóval több a komoly tüneteket mutató légúti allergiás is."

Én abszolút szoptatáspárti vagyok,de ha nem vagy képes pár hónapra lemondani a cigiről,h a babád a legjobbat-anyatej-kaphassa,akkor inkább a tápszer.

2010. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy 2. írja.Ezért is írtam annak a csajnak aki ma v tegnap írta ki a kérdését,hogy eszébe e jusson szoptatni ha képtelen letenni a bagót.
2010. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod letenni a bagót, akkor inkább tápszer! Valóban az anyatej a legjobb a babának, de csak akkor, ha nincs tele méreganyagokkal! A cigiből minden káros anyag - így a nikotin és a különböző hamualkotók - átkerül az anyatejbe! A babákban is kimutatható volt az ún. kotinin, ami a nikotin bomlásterméke, és ami rengeteg probléma okozója. Nagyon káros a babára a cigi, ahogy a második is írta!
2010. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom, igen gondoltam, hogy nem tesz jot a cigi, persze. Baba elott vagyunk meg, es en ugy tervezem, hogy amig teherbe esek, addig leteszem a cigit.

Most vagyok leszokoban amugy, remelem nemsokara terhes is leszek majd.

Mindenkepp szeretnem majd szoptatni a babamat,ezert is kerdeztem.

2010. febr. 3. 14:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én is ezt terveztem,mondjuk én úgy gondoltam,hogy ha már nem szoptatok,visszaszokom,ez adott erőt a leszokáshoz.Hát már 13 hónapja nem szoptatok és azóta sem gyújtottam rá,inkább azt a pénzt a lányomra költöm:)

Sok sikert a leszokáshoz:)Adjon erőt az h egészséges babát szeretnél:)

2010. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolso ugyes vagy, remelem soha nem is fogsz visszaszokni!
2010. febr. 3. 14:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én erös bagós voltam. Mikor megtudtam hogy babám lessz rögtön letettem a cigit, pedig naponta 1dobozt simán elfüstöltem.A lelkiismeret erösebb volt mint az hogy rágyujtsak.A babám lassan 6 hónapos még mindig nem cigizek és nem is akarok.A párom továbbra is szívja a cigit és iszonyatosan büdös nem akarom hogy ezt a gyerekem rajtam érezze.Kívánom hogy Neked is könnyen menjen a leszokás.
2010. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Elözö vagyok,a babám eddig egészséges és remélem a cigi miatt késöbb sem lesznek szövödmények.
2010. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a terhesség alatt kibírod cigi nélkül, akkor szoptatás alatt még kibírod. Én is cigiztem a terhesség előtt, és kb. tisztában voltam vele, hogy örökre nem tudom letenni a cigit, de amíg szoptattam, nem dohányoztam. Utána sajnos visszaszoktam.
2010. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!