Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinél az állami...

Van olyan akinél az állami óvodába állami pénzből veszik meg az oviba szükséges dolgokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a wc papirra, szalvétára, zsebkendőre, szappanra,játékokra, ceruzákra stb.
2010. febr. 3. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés ellátmányt kapnak az óvodák, ebből csupán a minimumra jut. Sajnos,ha azt akarjuk, hogy a gyerekeink normális körülmények között legyenek, muszáj nekünk is beszállni. Nálunk az oviban pl. 1 hónapra kaptunk 6 db. szappant és 10 tekercs wc-papírt, 3 cs. zsebkendőt a 28 gyerekre...na, ebből próbálj 1 hónapig kijönni...Náthás időszakban a papírzsebkendő 2-3 napra volt elég (pedig még ketté is vágtuk!! Sajnos én ezt belülről tapasztaltam, mivel óvónő vagyok...Sajnos az oktatási-nevelési intézményekre nem jut pénz, mert ez állítólag nem hoz hasznot....
2010. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kérhetnének a szülőktől ilyeneket, de nálunk szoktak kérni csendben. Év elején bevittem egy komplett tisztasági csomagot, most félévkor megint. Ha elfogy valami, pl.zsepi, akkor szólnak valakinek (mindig másnak). Fogkefét+poharat ad az önkormányzat, de fogkrémet nekünk kell vinni én fogkefét is viszek, mert nagyon gagyi amit adnának. Játékokra(egyébre) soha nem kértek pénzt, bevinni lehet, ha valaki akar. Karácsonykor nagyon sok és jó játékot kapott a csoport és azt az önkorm. fizette.
2010. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok óvónő,de eddig is azt gondoltam,amit az első válaszoló írt.Nem értettem azokat a szülőket, akik botrányt csaptak az ombudsmannál,mert tisztasági csomagot kel vinni az oviba.A gyerekeknek szüksége van rá,és 3 havonta nem olyan megterhelő anyagilag.Látom az oviban,h mennyire igyekeznek az óvónénik,h legyen minden karácsonyra új játék,h jusson naponta gyurma,festék,ceruza,papír.Szoktunk mindenfélét bevinni amit használni tudnak.Tudom,h nem fogják hazavinni az ott dolgozók.
2010. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi fél évente viszünk egy nagy folyékony szappant ( utántöltőt) nagy csomag papirzsepit ( 200db-ost ) nagy csomag wc papírt ( 8 tekercsest ) nagy csomag szalvétát (100 db-ost) Minden szülő behozza így kitart . Az önkormányzattól csak tisztító szereket kapnak .
2010. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11.41-es vagyok. Én szívesen viszek és nem érdekel, ha más nem tud vinni, mert esetleg nem fér bele nekik anyagilag. De nem is szoktak morogni a szülők. Inkább legyen meg minden amire szükségük van :)
2010. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is egyetértek azzal, hogy a gyerekek miatt kell vinni, mert amugy amit az önkormányzattól kapnának abbol nem sokmindent lehetne csinálni. Csak kivácsiságból érdekelt, hogy másnál hogy van, mert valamelyik nap hallottam a rádióba, hogy elvileg nem lehetne kérni a szülőktől semmit. Nálunk minden hónapban kell vinni tisztasági csomagot (zsebkendő, wc papir, szalvéta, szappan), fogkefét, fogkrémet is nekünk kell és minden hónap elején szednek csoportpénzt amiből játékokat, papirt, ceruzát vesznek. Minden kedden gyümölcsnap van és amit akkor beviszünk azt osztják szét egész héten a gyerekek között. Sajnos az önkormányzat nem sokkal járul hozzá csak annyiban hogy létszámot kell emelni, hogy mégtöbb gyereket lehessen felvenni. A kérdésben is inkább önkormányzati ovit akartam irni csak véletlenül ezt irtam, de végül is érthető igy is mit akarok tudni :)
2010. febr. 3. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!