Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal bárki gyermeket?

Miért vállal bárki gyermeket?

Figyelt kérdés
Nem értem a racionális okokat az ösztönökön kívül.

2014. dec. 23. 21:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nalam azokon kivul oromet okoz, hogy felelosseget vallalhatok valakiert, hogy formalhatom, hogy szerethetem es aki viszont szeret. Engem az erzelmi resze motivalt, mert o akkor is itt lesz nekem, ha a ferjemmel barmi tortenik.
2014. dec. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

,,De az arra való törekvésem, hogy egy kívül-belül egészséges embert faragjak belőle, aki remélhetőleg "hasznos" tagja lesz a világnak, ez igenis büszkeségre ad okot.

Sosem tudhatod, hogy kiből mi lesz. Lehet, hogy az én gyerekem találja majd fel azt a szert, amivel az alkalmatlanok nem vállalhatnának gyereket és máris megoldódna egy csomó probléma (pl. mélyszegénység, gyermekbántalmazás, stb ) :)"


Ha van egy ötleted, hogy mivel lehetne jobb a világ, akkor miért nem fekteted minden energiádat a megvalósításába? Miért szülsz gyereket azért, hogy ,,hátha ő majd megcsinálja"? Miért nem hiszel abban, hogy te képes vagy rá, ha abban hiszel, hogy ő majd képes lesz?

2014. dec. 24. 10:13
 23/29 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm azért szült, mert nem voltak rokonai, és akart valakit, akihez vér szerint tartozik.

Ikyen is van.

2014. dec. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Julie S ***** válasza:

#17:

- a gyermekkel megvalosittatni a sajat almokat, vagyakat, amikre mar nincs lehetosege a szulonek (altalaban nem szokott sikerulni)

- multbeli lelki traumak, toresek feldolgozasa azaltal, hogy a gyermeknek egy ezektol mentes eletet probal a szulo biztositani

- tarsadalmi elvarasoknak valo megfeleles

- versenges

2014. dec. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Julie S ***** válasza:
Bocs, hogy belepofazok, de a "vilag jobba tetelet" pont ugy lehet elerni, hogy a kovetkezo generaciokat ugy neveljuk, hogy az o ertekrendjukben, gondolkodasmodjukban az legyen a termeszetes, amire mi csak torekszunk, amiert dolgozunk. A valtozas csak igy mukodik es a tudas is igy halmozodik generaciorol generaciora. Egy emberelet hossza legtobbszor nagyon keves ilyesmihez.
2014. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentjei közt nem láttam semmi sértőt, de a válaszokban... Hát ,ejnye hölgyeim.

Kérdező! Tulajdonképpen nincs racionális ok. Egyszerűen minden élőlénybe bele van kódolva a szaporodás.

Sőt, ha racionálisan nézzük a gyermek időrabló,aállandó stresszforrás és baromi drága a fenntartása. :)

És mégis. Nézem a két kislányom és oda nem adnám őket senkinek semmi pénzért.

2014. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Olyan szerelmet, és feltétel nélküli szeretetet fogsz érezni a gyereked iránt , mit soha senki iránt. Ezt nem lehet leírni...szavakkal ki nem fejezhető. Majd ha vágyat érzel hogy gyermeked legyen (és lesz is) talán vàlaszt kapsz a kérdésedre. Mindenesetre mikor mi terveztük a babánkat eszembe nem jutott, hogy nekem azért kell gyerek hogy valamit letegyek az asztalra, sem hogy "biztosítva" legyek! Ennyi erővel feltehetném azt a kérdést, hogy mi készteti arra az embert hogy párkapcsolatban éljen, vagy hogy éjjel-nappal dolgozzon (itt a karrieristára gondolok)!
2014. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

20-as vagyok.

Nem vagyok sem tudós, sem feltaláló :)

Van munkám, amit szeretek és elégedett vagyok vele, emellett vannak gyerekeim és ez így számomra tökéletesen elég, nem vágyom többre.


Kérdező, ha nem akarsz gyereket, akkor ne vállalj és kész! Az emberek különbözőek, más-más dolog tesz minket boldoggá.

Én pl. sosem fogom megérteni, hogy milyen kikapcsolódást nyújthat a Híradó/Való Világ/Édes élet/Győzike show/X-faktor/Megasztár stb. tv műsorok nézése több millió embernek minden nap, órákon keresztül, ezért nem nézek ilyesmit.

2014. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Burton fan ***** válasza:
Kérdező, nem biztos hogy érdekel a válaszom, mert még én is gyerek vagyok de azért leírom. Én szeretem a gyerekeket, jól el tudok velük játszani, beszélgetni. Ezért úgy gondolom, ha majd felnőtt koromban lesz biztos állásom és párkapcsolatom, akkor szeretnék majd egy gyereket is. Nem azért, mert ez az élet rendje vagy mert elvárják tőlem, hanem mert én így szeretném.
2014. dec. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!