Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal bárki gyermeket?

Miért vállal bárki gyermeket?

Figyelt kérdés
Nem értem a racionális okokat az ösztönökön kívül.

2014. dec. 23. 21:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Sajnos belefutottunk a ,,mikor boldog az ember" vitába, amit itt nincs értelme megvitatni. Kicsit csalódott vagyok ugyan, mert azt reméltem az érzelmes anyák, akiket az előbb tulajdonképpen ösztönlényeknek neveztem, gyönyörű érveléseket írnak majd nekem érzéseik nemességéről és cáfolják, hogy csak az evolúció által a génjeikbe írt fajfenntartás eszközei, de lehet, hogy ehhez egy komolyabb fórum után kell néznem...
2014. dec. 23. 21:58
 12/29 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindenki olyan hogy is mondjam, extrán racionális mint Te, így a legtöbb ember számára a szülői érzések nem írhatók le logikai érvelésként. Egy pár számára az az igazi boldogság, ha egy közös gyerekben teljesedik ki a szerelmük, és nem az ha örökre ketten maradnak... és látni őt napról napra fejlődni és felnőni megfogalmazhatatlan öröm. Te egy robot vagy?
2014. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

A szerelem szeretet kiteljesedése,szerintem előbb ösztönös majd levarázsol ahogy hol a saját hol a szeretett ember vonásaid fedezed fel benne.

Én nem szeretem a gyerekeket , de ha ezt valaki hamarabb mondja hogy ilyen jóóóóó :D

2014. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező! Legszívesebben jól fejbe rúgnálak, annyira ostoba vagy. Az ilyen kis haszontalan kis lények miért nem pusztulnak el jó gyorsan? Mégsem működik a természetes szelekció?!
2014. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Julie S ***** válasza:

Mert így vagyunk programozva/huzalozva, hogy vágyjunk utódokat létrehozni, vágyjunk gondoskodni róluk és jól essen őket szeretni, ill. általuk szeretve lenni.


A racionális okok már elég változóak lehetnek, ha vannak. Én szeretném, ha maradna utánam egy-két ember, aki tovább örökítheti az én, ill. a felmenőim génjeit. És pusztán csak azért, mert úgy gondolom, kár lenne, ha megszakadna az eddigi lánc, mert aránylag jól vagyunk összerakva. :D Hát, ennyi. Amúgy bármilyen nehéz is, tök jó móka a gyereknevelés.

2014. dec. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
hát amig racionális vagy adig neked felesleges gyerek.miért nem anyukádnak teted fel ezt a kérdést vagy barátnődnek .
2014. dec. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Kedves Kommentelők! Látom sikerült provokálnom titeket (a fejberúgós különösen tetszett:)


Sajnos újat még nem tudtatok mondani, de rájöttem hogyan pontosíthatnám a kérdésemet: tiszerintetek - akik a gyereknevelésben találtátok meg az élet értelmét - nincs más célja az ember létezésének, csak, hogy létrehozzon egy másik embert? Vagy maga a gyereknevelés öröme lenne a cél? Esetleg a nehezen definiálható szeretet, ami nem szükségszerűen feltételezi, egy gyerek szeretetét (értsd: szerethetsz bárkit, nem kell ahhoz gyereket csinálnod)?


Én úgy vettem észre, hogy a tudatos gyerekvállalásnak a legtöbbször az alábbi racionális okai vannak:

1.Szülők kapcsolatának erősítése

2.Anyai ösztönök kielégítése

3.Értékességtudat a szülői részről (én már letettem valamit az asztalra)

4.Biztosítás (öregkori eltartás, betegségben, stb.)

Na a kérdés igazából az, hogy tudtok-e még többet mondani?

2014. dec. 24. 07:53
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést a szüleidnek kellett volna feltenni, amikor Téged terveztek. Egy h... vel kevesebb lenne a világban!
2014. dec. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
20%
A 18-asnál a pont! :D :D :D
2014. dec. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, nem is kell értened, ha nem akarod.

Senkinek sem muszáj gyereket vállalnia, ha számára összeegyeztethetetlen az életével.

2 gyermekes anyaként mondom, hogy sok ember jobban járna, ha kényszerből/muszájból inkább nem vállalna gyereket...

Nekem is van olyan barátnőm, aki 99,9%, hogy nem lesz anya soha és ezzel a világ inkább nyer, mint veszít :)


A szülőségről: ez egy olyan érzés, amit semmi máshoz nem lehet hasonlítani, így nehéz jól elírni egy olyannak, aki nem éli át és még ráadásul el is utasítja a gondolatát.

Csalódni fogsz, sokunk számomra nem az anyaság az élet egyetlen értelme :) Én pl. szeretem a munkám is és ez összeegyeztethető a gyerekneveléssel.

A párkapcsolatot pedig önmagában a gyerekvállalás nem erősíti meg, de általában egy közös cél igen és ha az a közös cél az, hogy egy egészséges és boldog utódot együtt neveljenek fel, aki mindkettőjük 1-1 darabja, de mégis egy önálló lény, akkor ez még jobban összekovácsolhatja a párokat.

Bennem pl. nem volt anyai ösztön, mégis elég jól csinálom :)

Önmagában az, hogy szültem egy gyereket, szerintem nem jelent semmit, hiszen erre mindenki képes. De az arra való törekvésem, hogy egy kívül-belül egészséges embert faragjak belőle, aki remélhetőleg "hasznos" tagja lesz a világnak, ez igenis büszkeségre ad okot.

Sosem tudhatod, hogy kiből mi lesz. Lehet, hogy az én gyerekem találja majd fel azt a szert, amivel az alkalmatlanok nem vállalhatnának gyereket és máris megoldódna egy csomó probléma (pl. mélyszegénység, gyermekbántalmazás, stb ) :)

2014. dec. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!