Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan "vegyem rá" magam...

Hogyan "vegyem rá" magam arra, hogy együtt tudjak lenni a párommal?

Figyelt kérdés

A fiam 4 hónapja született.

Azóta nincs szeretkezés és ennek semmilyen formája köztünk. Ennek több oka is van, de főleg én érzem magam hibásnak. Ő végtelenül türelmes, nem erőltet semmit, de én nem tudom magam "rávenni".

A terhesség elején el voltunk tiltva, utána mikor már lehetett, akkor 2szer voltunk együtt, mert már nekem nem volt jó. Amióta pedig megszületett a fiam, azóta meg...


Az egyik dolog az, hogy a párom 3 műszakban dolgozik, hétfőtől szombatig. Éjszakás héten érthetően nincs itthon éjszaka, délelőtt alszik, utána meg játszik a gyerkőccel.

Délutános héten mire hazaér, addigra már én alszok, nincs erőm éjfélig fellenni, ha fel is ébredek, szinte 5 perc múlva már alszok is vissza.

Délelőttös héten pedig ő fekszik korán, 8kor már alszik, mert fél 4kor kel. Én meg szoptatok, fejek, elpakolok, 9-fél 10, mire ágyba kerülök, akkor is már szinte alig hogy lefekszem, már alszok.


A másik dolog, hogy a fiam császárral született, eleinte velünk aludt, mert nem bírtam felkelni hozzá éjszaka, így kényelmesebb volt szoptatni. Néha most is odaveszem magunkhoz, ha felébred hajnalban szopizni.


A harmadik ok, hogy én gyógyszert nem szedhetek, spirál, injekció nem jöhet szóba, ő meg nem akar gumit. Én pedig még nem akarok kistesót. 2 év után "jött össze" a fiam úgy, hogy sehogy sem védekeztünk, mégsem estem teherbe, ezért mondja, hogy nem akar óvszert. De én félek, hogy a testem még emlékszik a terhességre, meg még szoptatok, nem is jött még meg.

Így ezért van bennem a legnagyobb félsz, és ezért sem tudok vele együtt lenni, pedig hiányzik, és jó lenne, de a gátat nem tudom feloldani.

Tudom, őt kéne rávenni valahogy a védekezésre, de hiába beszélek neki. Már vettem óvszert is, de nem hajlandó használni, én meg anélkül nem akarom (bár én sem szeretem, de muszáj).


Bocsi, kicsit hosszúra sikerült a komment, de már nem tudom, hogy mit tegyek.


2010. febr. 1. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pharmatex hüvelykúp. Krém formában is van.

A gyerkőcöt pedig pár órára hagyjátok a nagyszülőkre, hogy fel tudj oldódni. H anem oldod meg a gondot sürgősen, rá fogtok menni. Nem akarom a dolgokat szépíteni.

2010. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyszülőkre nem tudjuk hagyni, mert az én anyukám külföldön él, a párom szülei meg nagyon messze, és még ők is aktívan dolgoznak. Tavaly költöztünk ebbe a faluba, itt még ismerősünk sincs, nincs egy barátunk sem, sem barátnők, akire egy kicsit lehetne hagyni. :(


Ezt a kúpot megpróbálom, simán lehet venni a gyógyszertárban? Vagy fel kell íratni dokival? Amint tudom, megveszem, és egyik nap megpróbálok ébren maradni. :D

Remélem mihamarabb sikerül a dolog, mert hiányzik, és tudom, hogy neki is.

2010. febr. 1. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak megerősíteni tudom az elsőt. Persze egyzer kétszer meg lehet tenni, hogy a babát odapasszoljátok a nagyszülőkhöz, de ez csak félmegoldás, mert a szex az rendszeresen kell. Délelőttös héten, délután mikor a baba alszik? Éjszakás héten is meg lehet oldani délután. Délutános héten meg délelőtt. A párod erőt vehetne magának, és ne aludjon el mondjuk este nyolckor, vagy kérd meg, hogy keltsen fel, mikor hazaér. Mindent lehet, csak akarni kell, persze lehet mondani, hogy így fáradt ez nem jó az nem oké, de ez mind csak kifogás.

Nem szépítem én sem, tönkre fogja vágni a házasságotokat, oldd meg ezt a helyzetet. Ez legyen az első aminek tudatolsulni kell bennetek. Hány ilyen példa volt már...

2010. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom nem a legtutibb megoldás, de esetleg megszakítással nem lehetnétek együtt?A kicsit pedig próbáld meg 1 este erejéig a kiságyban tartani, és amikor délelőttös a párod oldd meg, hogy kicsit előbb tudj ágyba bújni.Muszály megoldanotok, mert előbb-utóbb nagyobb gátat is szabhat közétek a testiség hiánya....
2010. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy próbáld meg a nuvaring hüvelygyűrűt. Azt olyanok is használhatják, akik a gyógyszert nem.
2010. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáljatok meg azért egy kis időt szakitani egymásra, 4 hós baba mellett már lehet ezt azt csinálni. Esetleg "bemelegitésként" lehetne orálisan is szexelni, hátha közben elmúlik a félszed, az gondolom mindkettőtöknek jól esne.... Próbálj más megoldást keresni a fogamzásgátlásra (előttem válaszoló irta), de azért a férjed se idegenkedjen már attól a gumitól, nem is értem. Akkor csak nem hiányzik neki annyira a szex, ha nem akarja felhúzni...
2010. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat! Persze, tudom én, hogy ez így nem jó, de mint írtam, félek kicsit, hogy megint terhes lennék.

A fiam alvásával az a gond, hogy nem alszik. Vagyis ő 3-4 hetes korától átalussza az éjszakát (azóta alszik a kiságyában is), és csak hajnalban veszem oda magunkhoz, 5-fél 6 körül ébred és onnantól nem is hajlandó visszaaludni (hiába rakom vissza). Napközben pedig délelőtt fél órákat alszik, délután pedig 1-1,5 órát, azt is inkább akkor, ha sétálunk és közben elalszik.

Hiába nem feküdne le éjszakás héten, 6kor végez, fél 8ra ér haza, akkor pedig már vígan felvan a fiúnk.

Csak ez a megoldás marad, hogy délutános héten "virrasztok", míg hazaér. :D

Holnap megyek a gyógyszertárba. :D

2010. febr. 1. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
mi patentex kúpot használunk, mert én sem szeretnék kistesót a 22hós lánykámnak....sok szerencsét!!!!!!!!!
2010. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Most olvasom, hogy milyen durván fogalmaztam, ne haragudj, az egy hülye nap volt! :)

De örülök, hogy mások is egyet értenek. Virrassz, főzz egy vödör kávét, és pöcköld ki a szemed, ha le akar csukódni! Simán meg lehet venni a kúpot, nekem is a patikus ajánlotta, mert a krém verziót kértem és nem volt. Mert a krémet mondta a nőgyógyász. Jó fej volt a patikusnő és ő mondta, hogy szerinte ez praktikusabb, mint a tubussal pepecselni!

Még egy tipp, ha ilyen régen heversz parlagon, síkosítót is vegyél. A Johnsonsnak van teljesen illatmentes, szenzitív, KJelly a neve. Sok sikert!

2010. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!