Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt az újfajta szocpolt úgy...

Ezt az újfajta szocpolt úgy is lehet 1 gyerekre igényelni, ha még nincs meg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy régen elég volt második és harmadik gyereknél előre aláírni, hogy X éven belül megszületik. Ez vajon egynél is így van?

Valamint lehet-e önerőt kiegészíteni ezzel? Mert, ha nem, akkor megint kitolódik a gyerekvállalás, előbbre nem leszünk vele. Persze ha már megvan a lakás, jól jön tartaléknak, de akkor lenne jó, hogy megdobja az önerőnket egy kedvező hitelhez.


2014. dec. 12. 15:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"2,4 millió forint nekünk nem szar, nekünk pont ennyi kellett a családi házhoz. Ha neked ez szar, akkor sajnállak.

Az, hogy jövőre mi lesz, senki nem fogja neked megmondani. Amikor mi igényeltük, volt róla szó, hogy megduplázzák, épp akkor jött ki egy pletyka. Ez ennyiben is maradt."


Azért szar, mert csak új lakásokra, házakra lehetett felvenni, és gyakorlatilag épp az a réteg esett ki belőle, akit érintett.

Mert újat meg annak nem érte meg venni azért, hogy szocpolt kapjon, mert annyi szocpolt nem adtak neki, amennyivel többért vehet/építhet új házat. Tehát ezzel is csak az amúgy is módosak jártak jól.


Mivel már megvan a tervezet, igenis van, aki tud rá válaszolni, mivel ez életbe lép jövő nyáron. A kérdésemben benne volt, hogy az újfajta érdekel, nem a régi, teljesen felesleges volt válaszolnod, ha még el sem bírtad olvasni a kérdést.

2014. dec. 22. 12:30
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, szar a régi. Ki tud ma Magyarországon éptkezni vagy új házat, lakást venni?

Akinek tesznek a segge alá milliókat a szülei, plusz egy kis kiegészítés neki a szocpol. Ennyi.

Én nem szülök azért 4 gyereket, hogy 2,4 milliót kapjak az államtól. Legalább hagyták volna meg azt, hogy használt házra, lakásra is fel lehessen venni. Mindenki tudja, melyik réteg tudta csak igénybe venni ezt a szocpolt, ami most van.

Igazából az lenne a jó, ha egy olyan szocpol lenne, ami a válság előtt volt, akik 2000-2005 környékén vették fel, n azok milyen jól jártak és még ház, lakás felújításra is lehetett kérni. A mai fiatalok nagyon nehéz helyzetben vannak, a kötelező 20%-os önerő miatt is. Remélem lehet önerőként használni. Bár nekem 3 gyerekem már van, de új házat így sem tudok venni, ami kb. 20 milliónál kezdődik. Csak az önerőnek kellene 4 milliónak lenni. KÖSZÜMJÜK, Magyarország!

Az meg tényleg jobb, ha csendben marad, aki a szüleitől milliókat kap kezdésnek. Én is ismerek ilyeneket, nagyon nagyra vannak magukkal, lenézik azt, aki albérletbe kényszerül, holott ők sem a saját tőkéjükből építették fel azt, ami van nekik.

2015. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó, épp az a lényege a kérdésemnek, hogy változnak a feltételek, használt lakásra is adják, és már 1 gyerek után is.

Csak épp azt nem tudom még mindig biztosra, előre is megadják, ha aláír az ember 1 gyerekre, vagy csak ha megvan.

2015. jan. 13. 15:36
 14/16 anonim ***** válasza:
tegnap olvastam utána, mert engem az érdekel, hogy már meglévő lakás felújítására is fel lehet-e majd venni (hiteles), vagy csak bővítésre. Erre ugyan nem találtam választ, de arra igen, hogy 'aláírt' 1 gyerekre is fel lehet venni, 4 éven belül kell megszülessen.
2015. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Na, ez jó hír, köszönöm, hogy megírtad. :) Hol olvastál utána, neten? Ha igen, tudnád esetleg linkelni?
2015. jan. 13. 16:49
 16/16 anonim ***** válasza:

húú, megpróbálom megkeresni...



a grafikon alatti 2. bekezdés vége:

"Emlékeztetett arra, hogy korábban csak a kettő, vagy annál több gyermekesek vehették igénybe az állami támogatást, jövőre azonban már az egygyermekes családok is, vagy azok, akik legalább egy gyermeket vállalnak."


" Eszerint például egy 36 éves gyermektelen pár egy 60 négyzetméteres új lakás vásárlásához egy gyermek vállalása esetén 600, míg két gyermek vállalása esetén 800 ezer forint támogatást kérhet."


- a 40. életévüket be nem töltött párok a nevelt gyermekek számától függetlenül legfeljebb két gyermeket vállalhatnak (megelőlegezett szocpol)



Olvasd végig, most csak kiollóztam, ami alátámasztja. De ha beírod a google-be, hogy CSOK 2015 akkor sokat kidob


[link]

2015. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!