Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt az újfajta szocpolt úgy...

Ezt az újfajta szocpolt úgy is lehet 1 gyerekre igényelni, ha még nincs meg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy régen elég volt második és harmadik gyereknél előre aláírni, hogy X éven belül megszületik. Ez vajon egynél is így van?

Valamint lehet-e önerőt kiegészíteni ezzel? Mert, ha nem, akkor megint kitolódik a gyerekvállalás, előbbre nem leszünk vele. Persze ha már megvan a lakás, jól jön tartaléknak, de akkor lenne jó, hogy megdobja az önerőnket egy kedvező hitelhez.


2014. dec. 12. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2014. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Új lakásnál lehet bevállalni 1 gyereket.
2014. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tehát ismét kérdezem: előre is lehet? Mert 100%-os bizonyossággal nem látom leírva ezt a cikkben.

"Az államtitkár tájékoztatása szerint a gyermekek vállalása a CSOK rendszerében négy évet jelent."

Vagy ez akarja azt sugallni, hogy felvehetem és négy éven belül kell teljesítenem a gyereket?

2014. dec. 12. 17:31
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is sokat olvasok róla, ELVILEG jövő júniusban vezetik be, de több cikket is olvastam, van amelyik ezt írja, van, amelyik azt... hát, nem tudom.Meg kell várni, míg törvény lesz belőle, addig semmit sem lehet biztosra venni.

Elvileg most az egyik nagy változás lesz, hogy 1 gyerekre is lehet majd igényelni, vagy 1 tervezett gyerekre, ha aláírod, hogy 4 éven belül lesz baba.

2014. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Elfogadjak oneronek! A bankunktol ezt megkerdeztuk. Azt nem tudom, hogy egynek mar meg kell lennie es a tobbit lehet csak 4 even belul.

Mi a harmadik babara vesszuk fel ugy, hogy 4 even belul.

2014. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

2 vállalt gyermekre lehet jelenleg szocpolt felvenni, új lakás/ház vásárlása esetén.


Nekünk 2 meglévő mellé 1 vállaltra van szocpolunk, 4 éven belüli megszületéssel. De felvehettük volna 4 gyerekre is, 2+2 felállással, 4+4 évvel.



8 hkm

2014. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem a jelenlegi érdekel, kedves kismama, hanem ami jövő nyáron lép hatályba. A mostani sz*rra sem való.
2014. dec. 20. 20:12
 8/16 anonim ***** válasza:

2,4 millió forint nekünk nem szar, nekünk pont ennyi kellett a családi házhoz. Ha neked ez szar, akkor sajnállak.


Az, hogy jövőre mi lesz, senki nem fogja neked megmondani. Amikor mi igényeltük, volt róla szó, hogy megduplázzák, épp akkor jött ki egy pletyka. Ez ennyiben is maradt.

2014. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Valóban sz*r, mert a mostanit csak 2008 után épült ingatlanra lehet felvenni. Azt meg valljuk be, hogy egy 6 éves ingatlan megvásárlása nem egy átlag magyar ember pénztárcájához van mérve.


Én is remélem, h 1 gyerekre is lehet, és hitelkiváltásra is fordítható lesz

2014. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tényleg szar a régi ... az emberek minimális százaléka tudta kihasználni, pont az a réteg aki a legkevésbé volt rászorulva.
2014. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!