Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SZerintetek kihez forduljak?...

SZerintetek kihez forduljak? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
A történetem röviden az hogy minden vágyam egy baba volt amit elsőre másfél évvel ezelött kaptam meg. Mikor kiderült hogy terhes vagyok szörnyen megijedtem nem éreztem kész magam rá, depresszios lettem és mikor már az abortuszon gondolkodtam elvetéltem. A 2. Terhességem elött már ovatossabb voltam, arra tényleg próbáltam tudatosan készülni, rengeteget beszélgettünk róla a párommal, tervezgettünk félre raktunk és úgyéreztük tényleg készen állunk, aztán szeptemberben ismét terhes lettem. Mikor kiderült nagyon boldog voltam úgy egy hétig, aztán jött a rémálom:egésznapos hányinger hányás, rossz kedv, depresszió és a 10. Héten sajnos abortusz lett a vége. Röviden ennyi. A kérdésem az hogy milyen orvoshoz forduljak aki segít ezen a leküzdhetetlen félelmemen ami akkor jön elő ha terhes vagyok, pedig elötte minden vágyam a gyermekáldás de mikor terhes leszek már nem ugyan azt érzem, úgy érzem mégsem állok késszen és nem akarom ezt az egészet! Kérlet ne ítéljetek el tudom hogy ez szörnyű és orvosra van szükségem csak segítsetek és mondjátok meg kihez forduljak hogy ez többé ne forduljon elő!
2014. nov. 22. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

édes istenem, fogorvoshoz...


Most tényleg azt akarod, írjuk le, hogy pszichológus, ha gyógyszeres kezelés is kell, akkor pszichiáter?

2014. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pszichiáterhez kellene menned, Ők szerintem jobban tudnak segíteni, mint egy sima pszichológus. Lehet van valami olyan dolog ami számodra is ismeretlen, ami miatt félsz. Ezt kellene megtalálni. Olvastam több ilyen lányról is. Egyiknek pl akkor sikerült kihordani a terhességet amikor rájött, a gondjaira, hogy a saját születése körül is voltak gondok. Őt nem akarták, stb. És a végén egyszer azt álmodta, hogy amikor volt valami gond a babával addig mindig azt választotta, hogy elvegyék a babát, és Ő maradjon életben, de egyszer csak azt mondta, hogy a baba maradjon életben, Ő kész meghalni érte. Ekkor elért arra a szintre, hogy megszülje és szeresse a babáját. Amúgy barátnőm is depis volt végig a terhessége alatt, Ő is járt dokihoz emiatt. Segített neki. de tény, hogy jobb lett volna előtte már elmennie, és nem csak akkor amikor már ott állt, hogy kivan, és terhes.
2014. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A második gyereket elvettetted, vagy elvetéltél? Mert ha elvetetted akkor ne haragudj de neked nem való gyerek. Ha elvetéltél akkor sajnálom, de lehet hogy a szervezeted érzi a stresszt és képtelen megtartani a magzatot. Szerintem egy jó pszichológus első körben, aztán ha nem akkor pszichiáter. Még mielőtt újra terhes lennél, mert ha megmarad a baba akkor a szülés utáni depresszió téged biztosan érinteni fog, erre is fel kell készülni. Meg arra is hogy egy probléma mentes terhesség semmi egy újszülött ellátáshoz képest. Amíg ezen nem tudod magad túl tenni addig védekezzetek.
2014. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az sejtem hogy nem fogorvosra van szükségem, csak a pszichologuson kívűl van ugye pszichiátar, kineziológusról is hallottam ( bár ő nem tudom pontosan mivel foflalkozik)mentálhigiénés tanácsadó meg ki tudja még hányféle ágazata van ennek. Én arra lennék kiváncsi hogy ki tudna tényleg segíteni?! Sajnos a 2. Terhességemnél 1 hónap alatt olyan szintre jutottam hogy az életemet veszélyeztette a terhesség, ezért elvették...
2014. nov. 22. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezd egy olyan helyen, ahol gyakran megfordulnak konkrétan a szüléssel, várandóssággal kapcsolatban érzett problémákkal az emberek (nem minden pszichológus jó minden területen). Én őket javaslom: www.perinatus.hu


Ha komolyabb kezelésre van szükséged, tovább fognak irányítani.


Az első lépés, ha érzed, hogy segítség kell, és keresel! :) Kitartás! Rendbejönnek az érzéseid! :)

2014. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves vagy!
2014. nov. 22. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg Hamvas Ferencet próbáld meg. Én még csak írtam neki és telefonon beszéltünk, de majd el is szeretnék menni.

Ő mindig figyelmeztet a lelki/pszichés háttérre is.

Sok sikert!

2014. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"kineziológusról is hallottam ( bár ő nem tudom pontosan mivel foflalkozik)"


Melegen ajánlok egy jó kineziológust számodra. Bár borsos óradíja van, de hatásos. NEM pusztán tünetet kezel, hanem a problémát a gyökerénél szünteti meg, így örökre. Igaz, általában több alkalom kell a teljes megoldáshoz, adott probléma esetén, így igen drága, de megéri, ha van elég pénzed rá.


Hogy mivel foglalkozik?

többféle ága van, de Mo-on a legelterjedtebb szerint a tudat alá fojtott, tehát kvázi "elfelejtett" (amire tudatosan nem emlékszik az ember) emlékeket hoz felszínre a páciensből. Van, amikor újraéli az ember az adott, elfojtott emléket (akár több érzékszervével elég élethűen, mint egy éles, érzékletes álom, sőt...), van, hogy egyáltalán nem éli újra, mégis feloldódik ez esetben is a jelen probléma eredete/gyökere. Van, hogy csak egy érzékszervvel éli újra, pl képsorok elevenednek meg a múltjából.


Minden ember több-kevesebb, súlyosabb-enyhébb, elsősorban gyerekkori eseményt, melyet akkoriban átélt, ha kellően negatív élmény, a saját tudatalattijába fojtja még akkor, gyerekkorában, amikor megesett vele, így onnantól nem emlékszik az eseményre tudatosan, azonban hat az életére! Persze negatívan hat, mentális, és/vagy testi tünetek formájában. A kineziológus tehát feloldja ezt, és megszűnnek az elfojtott emlékeivel kapcsolatos (jelenlegi, aktuális) tünetei, és betegsége (ha az is jellemző volt).

2014. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Azthiszem akkor megpróbálok keresni egy jó kineziologust. Minden választ köszönök, kedvesek vagytok!
2014. nov. 23. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!