Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen tanácstalan vagyok...

Teljesen tanácstalan vagyok és kezdek aggódni. Hova forduljak segítségért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos és azon kívül hogy hasra fordul és körbe-körbe forog mint az óramutató semmi mást nem csinál.

Ha hátára fektetem azonnal hasra vágja magát és úgy eljátszogat addig amíg a játék a közelében van. De mihelyt messzebbre kerül, nem kúszik érte. Egy kicsit nyújtózik,emeli a fenekét, de aztán megunja és tovább forog. /ezt csinálja már lassan 3 hete/ Ha nem ér el egy játékot sem, akkor hisztizik. Nem próbálja meg még egyszer és nem fordul a hasára sem vissza. Eddig 2x fordult hasról-hátra de lehet hogy csak véletlen volt. Próbálom játékkal csábítani, de semmi. Erőltetni sem akarom és hagyom hogy majd csak rájön. A hasonló korú gyerekek már mind kúsznak,másznak vagy ülnek.

Most mit csináljak? Várjak még? Egyszerűen csak lusta lehet?

Ja és ne küldjetek Dévényeshez, mert itt /külföld/ nincs. A védőnőt hónapokkal ezelőtt láttam, szóval az sem nagy segítség.


2009. aug. 12. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kicsit lustább. Egy ismerősömnek az én fiammal egy idős a babája. Az enyém már régóta mászott, kapaszkodva ment, mikor az övé kúszni kezdett. Ettől függetlenül teljesen egészséges, csak kicsit lusti.
2009. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, az előttem lévő anyukának is hasonló a problémája, egy időben tettük fel a kérdést. :)
2009. aug. 12. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van,szerintem is lusti!Az én fiam is ilyen volt,a vele egykorúak már rég másztak amikor elkezdett forgolódni!Semmi gond ha rájön a dologra meg sem tudod majd állítani:)
2009. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem egy kis türelem és elindul az a kúszás-mászás.egy gyógytornász azért nálatok is biztos van,azért oda elvinném.Mi 5 hósan kezdtünk kúszni és kezét nagyon nem szépen tartotta,ugy mintha ki lenne csavarodva,elvittük gyógytornászhoz,ő totál átmaszírozta,bár nemtalált izomletapadást,de amióta tőle hazajöttünk már nem ugy rakja a kezét.nézze meg,hátha nehezebbek,nem olyan rugalmasabbak azizmai és ezért nehéz neki bármit csinálni.ő majd ötleteket is mond esetleg mivel lehetne őt ösztönözni.Vannak ilyen mássz utánam játékok is,ha meglökik hangokat ad ki és elgurul,de irtad,hogy nem menne ez után se.hátha valami mégis felkelti az érdeklődését,egy távoli távirányítő,egy telefon,a babák mindenre képesek egy ilyenért.
2009. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne izgulj! Az én babám is csak forgott ilyenkor, illetve a hasán forgott körbe. Még a popsit sem emelgette. A védőnő azt mondta, hogy ha 9 hós koráig nem indul el a kúszás, nézessem meg. Hétfőn volt 9 hós, reggel amikor leraktam a földre, elindult. Addig nem. Szóval türelem, még elég, ha csak forog.

2009. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!