Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerekes anyukák hogy...

Három gyerekes anyukák hogy bírjátok, főként ha kicsi a korkülönbség?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mi is három gyereket tervezünk, és hát a második már útban van,ha minden jól megy Szeptemberben érkezik.Halottam, hogy 3 gyereknél, sok házasság tönkre megy, mert nincs ideje a párnak egymásra.Csak érdeklődnék, ti hogy oldjátok meg,hogy egymásra is legyen időtök.És hogy mindegyik gyerkőcre legyen külön egy kis időtök?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2010. jan. 29. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Este vacsoránál közös beszélgetés, mindenki mesél a napjáról és este 1/2 9-kor pedig a legkisebb is ágyban van. Legkorábban 6.15-kor kel a legnagyobb (4 éves, oviba megy), tehát csaknem 10 óránk marad egymásra, eldönthetjük, hogy mennyit töltünk ebből alvással. A többi a miénk.

Napközben a kisebbekkel vagyok, így ha a nagy hazajön oviból, akkor én az övé vagyok gyakorlatilag teljesen. Apa rendezi a kicsiken, amit kell, akkor velük már külön nem foglakozunk, csak úgy bennevannak az eseményekben :-)

2010. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia nekünk most jön a harmadik babánk 33hetes vagyok, a kisfiam 4és fél éves a kislányom 22hónapos, szóval nálunk is kicsi a korkülönbség pláne majd a pici meg a kislányom közt:)Hát nem könnyű két gyerekkel sem az biztos, de nagyon jó, hogy így alakult, nem mondom hogy a két testvér imádja egymást mert hazudnék, mindenen hajba tudnak kapni de szoktak azért közös nevezőn lenni:)a párommal az biztos hogy nem olyan a kapcsolatom mint amikor még csak egy gyerek volt, vannak kisebb vitáink de melyik családba nincsen???Még mindig szeretjük egymást nagyon ezt igazolja az is hogy akkor nem vállaltuk volna be a harmadik babát. Szóval nem könnyű de nem is nehéz, annyi mindenkinek sikerült nekünk miért ne menne akkor???

Szép nagy családunk van és lesz és ez annyira jó érzés, én egyke vagyok az igaz hogy, mindenem meg volt de nagyon hiányzott/ik legalább egy testvér az életemből!!!!!


Nincs sok időnek egymásra a férjemmel az biztos de ez azért is van mert rengeteget dolgozik:( de sajnos muszáj neki, ritka az amikor kettesbe tudunk beszélgetni általába csak éjjelente kint a konyhába, de ez nem sokszor fordul elő mert ő nehéz fizikai munkát végez és nagyon fáradt többnyire, én meg egyre jobban fáradok a gyerekek miatt a háztartás elvégzése miatt is meg ugye egyre közeleg az idő és jön a pici és esténként örülök ha vízszintesbe vagyok..A gyerkőcökre van külön-külön időm mert a családunkba azért van aki hol elviszi az egyiket hol a másikat egy picit, na de ez is megszűnik majd a harmadik baba jövetelével , mert akkora családunk nincs.

Nem tudom nálatok hogy van ez, sok minden függ attól is hogy a férjed hogy dolgozik mennyit tudtok majd a gyerekekkel együtt lenni meg persze kettesbe:)

Üdv.33hetes km

2010. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát ha minden jól megy akkor 2év és pár hét lesz akét gyerek között, nálunk.És én a harmadikat is kb. ilyen korkülönbséggel szeretném.Az én férjem hát, hol kevesebbet ált(Jan. Febr.)dolgozik, de az év nagyobbik felében sokat dolgozik, de igyekszik segíteni, főleg most hogy jön a kistesó.Hál istennek nálunk a nagyszülők nagyon lelkesek.Anyósom nyugdíja, és 3 percre lakik.És bármikor szivesen elvállalja most is a fiamat, és már mondta hogy majd szivesen vigyáz akár két gyerekre is.Az én szüleim igaz még dolgoznak, de ha előre szólok hétvégente ők is nagyon szivesen vigyáznak a manóra, és szerintem ők is vállalják majd a két gyereket is együtt.Szóval ha együtt akarnánk tölteni 1 estét csak mi biztos lesz alkalmunk.De 3 gyerkőcnél, már nem tudom mit fognak szólni a nagyszülők.

A harmadik terhesség mennyire nehéz, hogy van már két pici?Vagy az sokat számít hogy az egyik már oviban jár?

2010. jan. 29. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, hát nehéz eléggé pláne így hogy, a párom nagyon sokat dolgozik mint mondtam.Nem nagyon szoktam unatkozni minden nap főzök mellette a takarítás is meg hát a két gyerek is lefoglal elég rendesen és sajnos a nagyobbik gyermekem nem is jár még oviba mert nem rég költöztünk és várólistásak vagyunk.Nagyon várom már hogy járjon oviba neki is nagyon hiányzik már megbántam hogy kivettem az előzőből bár nem tudnám megoldani a bejárást.De viszont amikor meg oviba fog járni ami idén lesz mert akkor már kötelező, igazából az is nehéz lesz hogy két picivel minden reggel cihelődni majd ebéd után, így is úgy is nehéz, annyira irigylem akinek a párja sokat tud otthon lenni.Dokim is mondta hogy több pihenés kéne de hát nem lehet nagyon megoldani az én szüleim is még dolgoznak a párom anyukája meg már nem él apukája meg rokkant.De nem baj majd biztos meg hozza a gyümölcsét a sok munka meg a törődés:)
2010. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!