Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYES alatt visszamegyek...

Ha GYES alatt visszamegyek dolgozni, kirughatnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem,védett vagy a gyerkőc 3 éves koráig.
2010. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én úgy tudom, hogy ha visszamész dolgozni, akkor elküldhet a munkáltató. Nem vagy védett, csak akkor, ha passzív állományban vagy. Mihelyst aktív állományban leszel, ugyanazok vonatkoznak Rád is, mint a többi munkavállalóra.

2010. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Én megkérdeztem 1 ügyvédnőt,ezt a válszt adta.

Tisztelt Ügyvédnő!

Szeretném megtudni,hogyha visszamegyek ahhoz a céghez dolgozni Gyes alatt,ahonnan szülni mentem,akkor míg Gyesen vagyok,elbocsáljthatnak -e v. a Gyes ilyen szempontból védetté tesz a gyerek 3 éves koráig?

Köszönöm válaszát,üdvözlettel:Panna

Kedves panna!

Igen a GYES alatt védettsége van, függetlenül attól, hogy munkába áll-e vagy sem.

Dr. Knáb Gabriella

2010. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza, védett vagy, a Munka Törvénykönyve kifejezetten előírja, hogy a gyes folyósításának ideje alatt, legkésőbb a gyerek 3 éves koráig védettséget élvezel (ez a kitétel az ikresek miatt van, mivel ők 6-7 évig kapnak gyest, de a védettség csak 3 éves korig szól asszem. De ez a vége már nem biztos, pedig én is ikres vagyok... :-)). De nem is ez a lényeg...
2010. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is ikres vagyok. :)

A "védettség" csak annyiban érdekel, hogy szeretnénk még egy babát, de a magasabb juttatások miatt visszamennék dolgozni arra az 1 évre, ami ehhez szükséges...

2010. jan. 29. 07:38
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy 40000 főt foglalkozató cégtől vagyok gyeden, a munkaszerződésem határozatlan időre szól, és tegnap érdeklődtem, hogy mehetek-e vissza szeptembertől, erre azt a választ kaptam, hogy NEM, mert nincs helyem. Ha vissza akarok menni akkor csak áthelyezéssel lehet, akkor meg a bölcsit nem tudom megoldani. Jog ide, meg oda, azt csinálnak velünk amit akarnak!!! Teljesen magam alatt vagyok!!

2010. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazuk van az előttem szólóknak, a védettség a gyerek 3 éves koráig tart, függetlenül attól dolgozol-e vagy sem...

Ami pedig a visszatérést illeti, mindenképp kötelező visszavennie. Amennyiben nem tudja a régi munkádat adni, fel kell, hogy ajánljon valami mást - ez valóban megteheti, amit vagy elfogadsz vagy nem...

Erre azonban érdemes odafigyelni:


Mt. 84. § ...a fizetés nélküli szabadság (139. §) megszűnését követően a munkáltatónál az azonos munkakörrel és gyakorlattal rendelkező munkavállalók részére időközben megvalósított átlagos éves bérfejlesztésnek megfelelően módosítani kell. Ilyen munkavállalók hiányában a munkáltatónál ténylegesen megvalósult átlagos, éves bérfejlesztés mértéke az irányadó...


A felhalmozódott szabadságot egyébként a régi munkáltatóhoz való visszatéréskor kötelező kiadni, „azonnal” (30 napon belül), A Munka Törvénykönyve ezt félreérthetetlenül kimondja:


134.§ (3) A szabadságot esedékességének évében kell kiadni. (…) A munkáltató (…)

b) a munkavállaló betegsége vagy a személyét érintő más elháríthatatlan akadály esetén az akadályoztatás megszűnésétől számított harminc napon belül

adja ki, ha az esedékesség éve eltelt. E rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


• Az összegyűlt szabadságot már emelt bérrel kell számolnia a munkáltatónak!

2010. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok.a 13:04-es nek.Ki nem rúghatnak a gyerkőc 3 éves koráig, ha nem tudnak visszavenni v. te nem fogadod el,akkor máshová is elmehetsz dolgozni,függetlenül attól,hogy itt állományban vagy.Amikor meg letelt a 3 év akkor kiveszed a felgyülemlett szabijaid és vagy felmondanak és jár végkielégítés(ha min.3 éve ott vagy,a gyed és gyes is beszámít,ha jól tudom) v. felmondasz.
2010. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!(13.04-es vagyok)

Ezt most találtam..


Joga van-e a gyes-ben részesülő szülőnek arra, hogy úgy döntsön, megszakítja a fizetés nélküli szabadságot, hogy visszamenjen dolgozni?


Igen, a szülőnek joga van ilyen döntést hozni. Ha a gyes-en lévő kismama jelzi a munkáltatójának visszatérési szándékát, akkor a munkáltatónak kötelessége, hogy megteremtse a kismama számára a munkafeltételeket. A Munka Törvénykönyve /151.§ (4)/ kimondja, hogy a munkavállalót, ha a munkáltató működési körében felmerült okból nem tud munkát végezni, az emiatt kieső munkaidőre személyi alapbér illeti meg.

2010. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jól étrem? Ha visszamegyek, de a már betöltött pozíciómat nem kaphatom vissza, köteles adni mást, de akkor akár kisebb fizetésért is alkalmazhat ("közös megegyezéssel")? Ha ezt meg nem fogadom el, akkor "felmondok", vagyis ki vagyok rúgva???
2010. jan. 29. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!