Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó nagycsaládosnak lenni?

Miért jó nagycsaládosnak lenni?

Figyelt kérdés
Készülőben van egy honlap, ami nagycsaládosoknak szól, írásokkal, fórummal, a nagycsaládosoknak hasznos tudnivalókkal (kedvezmények, támogatások). Ennek nyitó cikke szólna a fenti kérdésről. De nem szeretném ezt én megfogalmazni, hanem a Ti vélenyényetekre lennék kíváncsi! Amit írtok, abból válogatnék a cikkhez, ha akarod, aláírást is tehetsz és akkor azt is beleteszem a cikkbe! HA ide írsz, azzal elfogadod, hogy beletehetem a cikkbe a véleményed :)
2010. jan. 27. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

4 gyerekünk van,7;5,5;és egy 3,5 éves ikerpár.Nagyon jó,szívet melengető érzés látni ahogy együtt vannak,ahogy örülnek egymásnak,egymás sikereinek,ahogy együtt játszanak,ahogy vigyáznak egymásra.Nagyon szeretem,mikor apa hazahozza őket az oviból,iskolából,és egyszere betódulnak,mind meg akar ölelni,és egymás szavába vágva csiripelnek:),mesélik a nap történéseit.

Szeretem a nyüzsgésüket, a hangzavart,azt a hatalmas életerőt,ami sugárzik belőlük,szeretem azt melegséget és szeretetet amit árasztanak,és azt az erőt adó kört,amit hatan alkotunk.Erősebbnek érzem magam tőle.

2010. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon szép volt :)

majd én is ezt szeretném érezni még 2 gyerek után :))

2010. jan. 27. 14:26
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az életben az egyik legerősebb kötelék a testvérség. Főleg felnőtt korban, amikor már nincsenek köztünk a szüleink, de ott vannak a testvéreink.
2010. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
35 éves vagyok, négyen vagyunk testvérek. Valahogy el sem tudom képzelni, hogy egyeduli gyerek legyek. Sajnos az életben már nagyon sokszor kerultunk mind a négyen olyan helyzetbe, hogy a tesók segitségére szorultunk. (Anyunk rokkantnyugdijas, apa meghalt már) Imádom oket és orulok, hogy nagycsaladban nottem fel. Azt hiszem ezek után egy pillanatig sem volt kédréses, hogy tobb gyereket vallalunk. Van egy 10 éves nagylányunk egy 2 éves kislányunk és most várunk egy kisfiút május végére. A lányok egyutt játszanak, a nagy segit a kicsinek, olvas neki, nagyokat nevetnek. Nagyon szeretik egymást, ha az egyik sir valamiért, a másik szinte mindig szolidaritást vállal és egyutt sirnak. Nagyon remélem, hogy igy is marad és ebbe a kulonos és szoros kapcsolatba beleveszik majd a kisfiút is.
2010. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5-en vagyunk. 4-en születünk a 80-as években, amikor nem volt nagy dilemma, hogy lesz-e később munkahelye anyumnak. Utána még azért jött egy hugi is.

Mindannyian mások vagyunk, 5 különböző ember. Nem mondom, hogy könnyű volt, sokat vitáztunk, veszekedtünk, néha mg manapság is, de bármikor számíthatunk a másikra, nincs olyan, hogy ez az enyém.

Ahogy telnek az évek, mindenki családot alapít, 3-an már házasok vagyunk, van már 4 unoka. Ha csak a család jön össze, akkor 14-en vagyunk, nem mondom, milyen készülést igényel egy ebéd!

Visszaemlékezve gyerekkoromra sokat segítettünk lányok a háztartásban, a kishúgunk gondozásában. De ez akkor valahogy természetesnek tűnt. Már nagy előnyöm hogy anyutól megtanultam sütni, főzni.

2010. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
3 gyereket terveztünk, a harmadikat most várom, 14 hetes kismama vagyok. Nagyon szeretem a gyerekeket, szeretek velük foglalkozni, gondoskodni róluk, soha nem éreztem, hogy teher lenne számomra, hogy vannak nekünk. Amúgy a lányom 4 éves, a fiam 18 hónapos. Olyan jó látni őket, hogy mennyire szeretik egymást és hogy várják a kistesót. És ha az anyagiak úgy engednék, akkor még szívem szerint nagyon sok gyereket szülnék, hogy minél többen legyenek, hogy minél több élményben részesüljünk, szeressük őket, gondoskodjunk róluk. Szülőnek lenni a legcsodálatosabb dolog a világon!!
2010. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
4 gyerekem van2 fiam (17 és 12 évesek) és két lányom(a nagy 14 éves, a pici 17). Sosem gondoltam, hogy egyszer agycsaládos anyuka leszek, de azt pici koromtól tudtam, hogy gyerekekkel akarok majd felnőtt koromban foglalkozni. ezért is tanultam óvónőnek. Néhány évet dolgoztam, nagyon szerettem a munkámat és a gyerekek, szülők is engem..aztán sorbaj jöttek az én gyerekeim és tudtam, hogy az anyaságnál szebb hivatás számomra nem létezik. Most, hogy itt a pici, ezt még jobban érzem. Minden gyerekem más-más jellem, más temperamentumú..mégis mindegyik másért áll annyira közel hozzám, mind a szívem közepén van. Szeretem az állandó nyüzsgést, azt, hogy nálunk sosem áll meg az élet, mert mindig van valami teendő, van mit tenni és rengeteg örülni való is van. Szeretem, amikor haza jönnek a nagyok és a pici ujjongva örül nekik és ők megszeretgetik a picikét, szeretem, amikor együtt vagyunk csak úgy...szeretem, ha együtt kirándulunk, nyaralunk... Persze, vannak gondok, vannak nehézségek, de ha rájuk nézek, tudom, hogy nélkülük én lennék sokkal kevesebb.
2010. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Világ életemben 3 babát akartam , nem tudnám megmagyarázni, hogy miért. Egy másfél éves lányom van, a második 4 hét mulva jön, és így tervezzük a harmadikat is.

Férjem mindig azt mondja, és igaza van ebben is, hogy ha csak 2 babánk van, csak magunkat "reprodukáltuk", ahhoz hogy "szaporodjunk" legalább 3 baba kell:-)

2010. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

HA van kedved, olvasd el a cikket, amit összeállítottam: nagycsalad.sokoldal.hu/cikkek

Köszönöm, hogy írtatok!

2010. febr. 1. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!