Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanád a plusz 1 gyereket?

Megtartanád a plusz 1 gyereket?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk már megvan az adott számú gyermek, amennyit akartatotok és valahogy becsúszna még egy, megtartanátok? Mondjuk nagyon az elején rájössz, hogy terhes vagy, már 4-5 hetesen. Megvan az adott számú gyerek, kényelmesen elvagytok anyagilag-azért is terveztetek annyit-, helyileg is kényelmesen elvagytok-mondjuk mindegyiknek van külön szobája-és idegileg is nektek pont annyi elég, amennyi van.

Ha véletlen becsúszna egy gyerek, annak ellenére, hogy védekeztek-de mondjuk a védekezési módszer nem károsíthatja a babát-, megtartanátok?

Ténlyeg őszintén!

Kétféle anyagi helyzet esetén: A becsúszott gyerekkel is kényelmesen elvagytok még éppen anyagilag, vagy nagyon össze kell húznotok magatokat, jópár dologról lemondani-hosszú távra gondolok, nem csak egy babára-kisgyerekre. Nem csak arra, hogy a nagytesók ruháit hordhatja, hanem arra, hogy azt is iskoláztatni, etetni, elindítani kell az életben.


2014. okt. 31. 18:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A kérdés teljesen fiktív, nem vagyok abban a helyzetben, hogy kéne döntenem, csak most épp terhes vagyok és eszembe jutott, mi lenne, ha becsúszna mégegy ez után.

Egyébként nem csak nőknek szólt, hanem férfiaknak is, habár teljesen úgy hangzik, mintha nőknek szólna csak, de férfiakra is gondoltam.

A múltkor elbeszélgettünk erről a párommal. 2 gyereket akartunk mindig, a második karácsony környékén érkezik-már nagyon várjuk-, egy lányt és egy fiút szerettünk volna, de úgy néz ki, két lányunk lesz. Legalább nem kell semmit se venni-és itt jegyezném meg, nem értem, mért gondoljátok, hogy bajom van az egymás ruháinak hordásával, én is így nőttem fel és 10-12 éves koromig nem is zavart:D Lányomat is használt ruhákba öltöztetem eleve. Apuka azt mondja, ha biztos lenne, hogy a 3. fiú, benne lenne egy 3.-ban. Én valószínű nem...magamtól biztos nem állnék neki. Ha becsúszna, az más. Magamtól más okból se állnék hozzá. A terhesség miatt. Volt két vetélésem a két egészséges terhesség között. Rettentően megviselt, főleg az első. Tulajdonképpen nem is maga a vetélés, hanem ahogy elvetéltem. Külföldön élek, itt magasról tojnak az emberre a 12. hétig. A 2. vetélésemen talán nem kellett volna keresztül mennem, ha otthon vagyok biztos kaptam volna rá gyógyszert, mert elég gyanús nekem, hogy hormonproblémám volt-de sajnos nem tudtam magyarba utazni. Az orvosok hozzáállásának köszönhetően majdnem bele is haltam. Ezzel a terhességgel kábé 25 hetes koromig féltem, nehogy megint megtörténjen a dolog, most már azért kicsit nyugodtabb vagyok. De nem csak lelkileg volt nehéz ez a terhesség, de fizikálisan is. Fizikai munkát végzek és nagyon ki vagyok már. (Már csak 2 hetet dolgozom szerencsére, de örülök, ha túlélem:D) Szóval ilyen okból se mennék neki még egy terhességnek, fizikálisan teljesen elment tőle a kedvem, hogy én ezt még egyszer végigcsináljam:D

Mondtam páromnak, hogy akkor tartanám meg, ha tizenpár hetesen derülne ki, hogy terhes vagyok:D De ez nálam lehetetlen, mert rögtön észreveszem:D

Mivel mind a 4x elsőre összejött a baba úgy, hogy csak 1-2 alkalommal voltunk együtt-elég kis étvágyúak vagyunk és nem szeretünk direktbe gyereket gyártani, így valami nagyon tuti biztos módszert kell kitalálnunk, hogy ne csússzon be. De azt hiszem képtelen lennék elvetetni, még akkor is, ha 4 hetesen jövök rá, hogy terhes vagyok.

Mind a két oldalt megértem és nem azért tettem fel a kérdést, hogy bárkiből is ellenérzést váltsak ki, vagy vitát szítsak.

Nehéz döntés ez, főleg azok után, hogy 3 babát elvesztettünk-a második terhesség ikerterhesség volt-, hogyan is dönthetnék úgy, hogy "te már nem kellesz".

32+3hkm.

2014. okt. 31. 22:51
 12/12 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 31. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!