Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobb időbeosztásra kérnék...

Jobb időbeosztásra kérnék ötleteket?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, kicsit hosszú lesz. Az a helyzet, hogy rendkívül stresszes az életünk és ez kezd a házasságunkon is meglátszani, ezért szeretnék tanácsot kérni jobb időbeosztásra.


Leírom egy hétköznapunkat:

- mindketten 8-18-ig dolgozunk, ez sajnos nemigen változtatható

- reggel mikor felkelünk, öltözünk és rohanunk dolgozni, fél-egy óra dugó simán van

- a 1,5 évesünkre anyám-apám felváltva vigyáz (2015 őszétől megy majd bölcsibe)

- este 18:30 körül hazaérünk, 7-kor etetünk, 8-kor fürdés/altatás, 9 után lesz az első szabad percünk akármire is

- akkor nekiállok főzni (a baba miatt heti többször kell főznöm), pakolászni + mindig van valami elintéznivaló ami még extrában rájön erre (ügyintézés, valami projekt a házon/kerten, számlák befizetése stb).

- ja és ráadásul várom a másodikat (eslő trimeszter), hát mit mondjak esélyem sincs pihenni kicsit sem


Estére már olyan szinten hullák vagyunk agyilag, hogy semmire sincs erőnk, nemhogy megbeszéljük a napot vagy valamit haladjunk a dolgainkkal.


És akkor ott a hétvége, amikor 2 nap alatt kellene megoldani legalább egy nagybevásárlást, aktívan együtt lenni a gyerekkel mint egy nagy család, takarítás, főzés, rokonlátogatás, barátok stb.


Annyira nincs időnk semmire, hogy szinte állandóan csak ingerültek és türelmetlenek vagyunk. A hétvége meg fejetlenség, mert a párom sokszor dolgozik hétvégén, azt a kevés közös hétvégét meg hát akkor jönnének rokonok, akkor intézzünk ezt-azt...kész káosz.


Ezerszer átbeszéltük már, hogy tudnánk ezen segíteni. A munkánkat nem igazán adhatjuk fel, mert akkor szó szerint a bank vinné a házat, egy fizetésből nem tudjuk a hitelt finanszírozni+megélni, ráadásul átminősítenék a hitelünket. Lemenni mondjuk 80%-ra sem tudunk. Más munkát keresni....hát 10 évembe került ide felküzdenem magam...ha ezt most feladom akkor valószínűleg elvágom a karrierem egy életre. A párom az államnál dolgozik, ha otthagyja akkor mehet biztonsági őrnek max és vissza már nem mehet.


Tényleg lövésem sincs, hogyan tudnánk időt nyerni, hogy el tudjunk intézni mindent és még egymásra is legyen időnk. Tegnap is leültünk beszélgetni, de belealudtunk...


Gondoltam esetleg ételrendelésre (de ez itt külföld és 30euro körül jönne ki egy picike ebéd)

gondoltam esetleg takarítónőre (de hát mégis csak az én házam, ne más matasson a holmiaim között)

gondoltam esetleg előre főzni és lefagyasztani (ez még talán működhet)


Egyéb ötletek?


Köszi a válaszokat előre is.



2014. okt. 31. 09:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Leírom,én hogy szoktam.Minden alkalommal,amikor olyat főzök,több adagot csinálok és lefagyasztom.Én egy hónapban csinálok egy iszonyat nagy bevásárlást,hogy ne kelljen minden héten boltba járni.Ehhez mondjuk kell egy nagy fagyasztóláda.Mindent lefagyasztok,kenyér,zsemle,még a kakaós csigát is.Így spórolok is,mert a kisboltban sokkal drágább a kenyér,mint a tescoban vagy auchanban.Hát a takarítás...Engem különösebb képp nem izgat.Nem esz meg a kosz,de már csak hétvégén porszívózok például.Amíg itthon voltam a gyerekkel,minden nap megcsináltam.De én örülök,ha délután együtt lehetünk.Amikor látom,h kezd valami "koszosodni" letörlöm gyorsan,mert az megvan öt perc alatt,nem kell később sikamikálni.Havi egyszer nagyobb takarítás.De én a kajának örülök a legjobban,h kaptuk anyóstól ezt a fagyasztót,mert iszonyatosan megkönnyíti az életemet.A héten nem is kellett főznöm,csak egyszer a bolognaihoz tésztát.(azt nem szeretem fagyasztani,mert hülye íze van).De például hétköznap nem ágyazok be,nem csukom össze az ágyat,csak reggel megigazítom,leterítem egy takaróval.Mosni viszont hétköznap is kell,mert nincs annyi ruhánk,de az igazán nem sok idő.A legjobb,ha az ember rögtön gyorsan elpakolja a szárazat,mert ha felgyűl,akkor lassabban megy.(ezt még mondjuk nem mindig sikerül teljesítenem :D )
2014. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Házvezetőnőt keresnék,takarítót keresnék.vagy bevásárlást el tudná intézni...csekk mehetne levonassal vagy netes utalással.esetleg mint itt a Tescoban van házhoz szállítás.
2014. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!