Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell viselkednünk a...

Hogy kell viselkednünk a gyermekelhelyezési per után?

Figyelt kérdés
A különélő szülők egymással ill. a szülők a közös gyermekükkel?
2010. jan. 25. 06:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek érdekét nézitek: akkor akinél elhelyezték a gyereket,nem neveli a másik ellen.A másik akkor látogatja a gyereket,akkor viszi el,amikor akarja.A fontosabb kérdésekben ( továbbtanulás ,mit engedünk meg a gyereknek,mit nem,stb.) közösen döntenek.Így a gyerek kevésbbé sínyli meg a válást.Neki mindkét szülőjére szüksége van.A kettőtök közötti nézeteltéréseket nem a gyerek hátrányára kell levezetni.

Legalábbis értelmes emberek ezt így teszik.

2010. jan. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért az "akkor viszi el amikor akarja" nem igazán reális. Akkor vigye el, amikorra meg van beszélve. Nyilván nem véletlenül van az egyik szülőnél elhelyezve a gyerek, és nem a másiknál (ezzel nem azt mondom, hogy a másik rossz szülő), de ha akkor viszi, amikor akarja, akkor ha heti ötször akarja, akkor annyiszor vigye? Vigye akkor és annyiszor, amit és ahány alkalmat megbeszéltek a szülők. És ha nincs megbeszélve, ne menjen, ha meg van beszélve akkor pedig menjen. Nyilván jöhet a másik fél alkalmatlan pillanatban, szóval ezért mondom, hogy ne akkor menjen, amikor kedve tartja, hanem amikorra meg is van beszélve.
2010. jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a láthatással kapcsolatos válaszokat. Fontosnak érzem még egy részlet közlését. Jó anyagi helyzetben élek és nagyon szeretem a kislányom,szerencsére egy ritka eset fordult elő, mert az édesanya is igényt tartott a kislányra de mégis engem talált ideiglenesen alkalmasabbnak a bíróság a gyermeknevelésre.Nem tudom, hogy korrekt e gyerektartást kérnem az anyukától.Először nem kértem de ő akart tőlem kérni sőt a minimum összeget is meghatározta és letiltással szerette volna megkapni. Megszokhattuk hogyha az anyáknál marad a gyermek szinte gondolkodás nélkül kérik a gyermektartást de mi történik ha eltűnnek a nemi alapú előítéletek és az apukák egyre nagyobb számban nyernek elhelyezési pert.
2010. jan. 25. 09:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te jó anyagi körülmények között élsz, az anya pedig nem, akkor miért kérsz tőle? gondolom ő azért kért volna, mert ő nem olyan körülmények között él, mint Te.

A gyerektartás a gyermek mindennapi megélhetéséhez szükséges. Nem csak ruha meg játék. Hanem a villany, fűtés, víz, kaja.

Nekem az exem 17%-ra "lealkudta" a gyerektartást. Pedig ő egyedül jobb körülmények közt él, mint mi ketten.

A láthatást pedig Ti beszélitek meg, ki mikor ér rá, hogy dolgozik. Az igazi az lenne, ha akkor találkozik a gyerek a szülővel, amikor szeretné, azaz pl. érte megy a suliba, oviba, hazafele sétálnak egyet, hazaviszi, és ebben az időben is együtt voltak. Szerintem a természetes az lenne, ha szinte minden hétvégét az elvált szülővel tölthetné, elvégre hétközben a másik szülővel van.

Gyerek javát szolgálja még az, h a szülők mindenben megtalálják a közös hangot, nem szerveznek azért is programot, h a másik szülő ne tudja elvinni a gyereket. Szépen és tisztelettudóan beszélnek a gyerek előtt a másik félről.

Én sosem hagynám, h a gyerekemet az apja nevelje csak azért, mert jobb anyagi körülmények között él. De ez az én véleményem.

Egy elvált anyuka.

2010. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi az oka, hogy neked ítélték a gyermeket? Mit csinált az anya, hogy nem neki? Vagy tényleg az anyagiak számítanak?
2010. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A legfőbb oka szerintem az lehetett, hogy egyenrangú szülőként kezelt minket a bíróság és csak azért, mert az a bevált szokás még nem ítélte az anya részére a gyermekünk. Mivel ő hagyta el az otthonunk az új, korábban titkolt kapcsolata miatt és hosszú évek óta én voltam a családfenntartó.

Gondolom az is számíthatott hogy az otthonunk a saját lakásom volt, míg most ő egy albérletben próbál új életet kezdeni.

2010. jan. 25. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban a szeretet és a gondoskodás motívált,akkor GRATULÁLOK!Kevés ilyen apa van.Nem tudom mennyi idős a lányod,lehet,hogy most kezdődik csak a neheze a dolgoknak,anya nélkül.Jó olvasni,hogy van azért férfi,aki küzd a gyerekéért.Nálunk sajnos semmi nem ébredt fel az "apában".
2010. jan. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!