Szerinted igaza van?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jan. 23. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Én is így nevelem a lányomat.
2010. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igaz,én is így csinálom.
2010. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez a nevelési elv.
2010. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek közt dolgozom,nekem még nincs.A harmadik példa a mai gyerekeknél teljesen előjön.Semmiben nem szabad a szülő szerint,korlátozni a gyereket.Ranschburg Jenő egy tv műsorban,pont erről beszélt.Azt mondta,hogy ez nagyon általános manapság,és ahelyett,hogy jót tennének a szülők a gyereknek rosszat tesznek vele,mert igenis szüksége van a gyereknek a határoknak,hogy eddig és ne tovább,mert a gyerek akkor érzi magát biztonságban,ha tudja hogy meddig mehet el minden gond nélkül.
2010. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok,azt tenném még hozzá,h végre tökéletesen elmagyarázták miért nem jó nevelési módszer az "egy kicsit rácsapok a kezére/szájára/fenekére".Nekem még nem sikerült ilyen jól megfogalmazni,de pontosan így gondolom én is.
2010. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Csak részben.A cikkíró nem tapasztalatból beszél,hanem elméleteket gyárt.Ha felnevelt volna 3-4 gyereket,akkor nem így írt volna.

1./ minden gyereknek más a természete,és mindegyikre más nevelési módszer hat.A csendes,visszahúzódónak elég,ha a szülő határozottan rászól,vagy mérgesen ránéz.A nagyon aktív,akaratos gyereknek ez nem elég.Ha már kicsit nagyobb,sokszor nevet a szülőn vagy esetleg vissza is beszél,és tovább teszi a tiltott dolgot.

2./ A szép szó csak a 2-3 éves esetében lehet hatásos,a 7-8 hónaposaknál még nem.Pedig nekik is megkell tanulniuk,hogy mit nem szabad.Náluk a fenékre ütés vagy kézrepacsi sokkal hatásosabb.Abban igaza van,hogy nem akkor kell megtiltani valamit,vagy a fenekére ütni,ha az anya dühös.A dühöt,idegességet nem a gyereken kell levezetni.Ilyenkor valami más levezetést kell keresni.Rábízni a gyereket apukára,mamára,mig az anya megnyugszik.Nyugodtan kell rászólni,elvinni onnan stb,és csak végső esetben és főleg nem rendszeresen jöhet a "verés".

Minden gyereknek meg kell tanulnia,hogy mit tehet meg,és mit nem,hogy nem minden esetben érvényesítheti az akaratát a szülővel szemben.Ez nem ellenkezik a szeretetteljes neveléssel, sőt.Az sretei igazán és jól a gyereket,aki megtanítja neki a korlátait.

A legfontosabb azonban a KÖVETKEZETESSÉG.Ha megtiltasz neki valamit,akkor máskor se engedd meg neki azt,sem te,sem a család többi tagja.Ha hisztizik a tiltás miatt,akkor nem szabad felvenni,vígasztani stb.mert ezzel csak azt éri el a szülő,hogy a gyerek hisztis lesz.Ők még a tapasztalataikból tanulnak.Ha azt látjá,hogy elég sírni,és a tiltott dolgot megtehetik,akkor mindig fognem sírni ,ha nem érvényesül az akaratuk.

Nekem ezek a tapsztalataim 4 gyerek nevelése során.

2010. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
15.44 vagyok.Nekem is négy gyerekem van,4 teljesen különböző személyiség.Mégis tartani tudom magam ezekhez az elvekhez,és működnek a dolgok.:)
2010. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igaza van, és bár az én kisfiam még csak 8 hónapos lesz, így sok gondom még nincs vele, nincs dackorszak, dühroham és satöbbi, de így szeretném nevelni, ahogy a cikk írója leírta!


Annyi van, hogy néha hisztizik, ha pl nem kaphatja meg a távirányítót, ilyenkor is szépen elmagyarázom, hogy az nem az övé és gyorsan keresek másik elfoglaltságot, hogy ne a távirányítóra gondoljon.


Szerinted nincs igaza Kérdező?

2010. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!