Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Nektek mi a...

Kinek van igaza? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az lesz a legjobb, ha az elején kezdem az egészet. Lányom tavaly kezdte az általános iskolát egy másik városban, ami tőlünk 10km-re van. Egy ismerős család (nevezzük őket Áginak és Lacinak) 2 lánya ugyancsak akkor kezdte, a gyerekek osztálytársak lettek. Még akkor megbeszéltük, hogy az lenne a legjobb, ha felváltva hordanánk suliba és haza a lányokat. Ez az első félévben nagyon jól működött, férjem reggel munka előtt vitte őket, Ági pedig délután munka után hozta őket.

A második félévben már egyre többször fordult elő az, hogy délután nekem kellett mennem, mert Áginak közbe jött valami. Már akkor is feltünt, hogy sokszor Laci is otthon van, ő is elmehetett volna, de nem akartam vitát ezért nem szóltam semmit.

Ebben a tanévben Áginak megváltozott a munkahelye, nem tud délután menni a lányokért, ezért azt mondta, hogy oldjam meg felváltva a férjével. Én úgy gondolom, hogy a hazahozatalt teljes mértékben nekik kellene megoldaniuk, hiszen reggelente a férjem viszi a gyerekeket és ezzel mi le is rendeztük a fuvar felét. Szerintük viszont az nem plusz út, hiszen a férjem úgyis megy dolgozni, független attól, hogy vinni kell-e a lányokat vagy nem. Mivel ismételten nem akartam vitát, ezért hajlottam arra, hogy akkor a hazafele utat felezzük meg. Viszont itt megint érdekesen gondolkoznak. Lacinak olyan munkahelye van, melynek beosztása nem változik, tehát hónapokra előre tudja, hogy melyik napokon fog dolgozni. Én úgy gondoltam, hogy akkor hónap elején megbeszéljük, hogy melyik napokon tud ő menni. Viszont tudni kell, hogy Laci a munkahelye mellett otthon is dolgozik, nekem pedig jelenleg nincs munkahelyem. Mikor megkérdezték, hogy mi lesz akkor, ha Lacinak közbe jön valami, mert pl otthon nem hagyhatja abba a munkát, akkor én azt mondtam, hogy ez az ő dolguk, próbálják úgy szervezni, hogy 20 napból minimum 10-et nekik kell megoldani a hazahozatalt. Erre az volt a válasz, hogy igazán elmehetnék én, hiszen úgyis itthon vagyok... És nekem ezzel van a legnagyobb problémám, a felfogásukkal. Hogy természetesnek vesznek mindent. Nekem soha nem jöhet közbe senki, de nekik akár minden második alkalommal.

Úgy volt, hogy ma reggel az iskolában mindent megbeszélünk Lacival, de ő még előtte elment, otthon sincs és nem is vették fel a telefont. Most ott tartok, hogy én többet nem fogom keresni őket, reggel a férjem nem viszi el a lányaikat. Hiszen milyen dolog az, hogy én keressem őket? Kérjek engedélyt, hogy reggel iskolába vihessük a gyerekeiket, majd délután hazahozhassan őket? Az az igazság, hogy kezd ebből az egészből elegem lenni. Mi meg tudjuk oldani az ő segítségük nélkül is, ők viszont nem. Nekem nem teher minden délután elmenni a saját lányomért. De valahol szemétnek érzem magam, hogy elférne az ő 2 lányuk is és mégsem segítek nekik. De miért segítenék, hiszen ők soha nem tettek nekünk szívességet és szinte elvárják, hogy ezt megtegyem. Felsőbbrendűnek képzelik magukat... És akkor még nem is említettem nekik azt, hogy tulajdonképpen még így is mi vállalunk sokkal többet, hiszen minden nap mi visszük a lányokat és csak a hazautat felezzük meg. Holott részükről 2 gyereket viszünk, részünkről pedig 1-et. Tehát nekik sokkal többet kellene vállalniuk.

Nektek mint kívűlállóknak, mi a véleményetek? Természetesen nem muszáj velem egyetérteni, mindenki véleménye érdekel. Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 1. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát én tuti nem hordoznám a gyerekeiket, ha _elvárnák_ - mit képzelnek mi vagy te, családsegítő szolgálat? visszaélnek teljes mértékben a kedvességetekkel
2011. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát...Ági és Laci örüljön neki, hogy eddig vittétek a gyerekeket. Szerintem örülj neki, hogy nem jelentkeznek. A tesóméknál is volt ilyen ismerős(az én fiam még nem sulis) a tesóm vitte az ismerős gyerekét is, aztán megunta, hogy mindig Ő alkalmazkodik, a másik fél nem váltott, így lekoptak a tesómékról. A gyerekeik busszal járnak, így oldották meg. Pedig a szülők megtehetnék,

hogy viszik-hozzák a gyerekeiket, mert az idejük is engedi, de gondolom nekik így kényelmesebb. Ne magadból indulj ki, nem mindenki foglalkozik a gyerekével.

2011. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerű, elviszed a saját gyerekedet suliba, hazahozod a sajátodat délután. Az ő gyerekeik meg járjanak úgy iskolába ahogy akarnak.


Szemét dolog, de gondolom nincs családi benzin kutatok, ill. nem adják nektek se ingyen a benzint. Akár mentek dolgozni, akár nem.

2011. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mondanám hogy mivel nem tudtok közös nevezőre jutni, ezért jobb ha mindenki megoldja ahogy tudja.Én ezért nem szeretek közösködni.
2011. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kár volt ebbe belemenni. Nem is értem egyébként, mi értelme volt.

De én felhívnám és a lelkiismeretem megnyugtatásáért azt mondanám, ha reggel ott állnak a lányok az autó mellett, elviszitek őket viszont délután egyéb programokat is terveztek idei évtől, nem tudod előre, nem tudjátok hazahozni őket.


És bár off, de hadd kérdezzem meg, nekünk a férjemmel is gond ez, de a gyerekülést hogyan oldjátok meg? Minden autóban van 3 gyerekülés vagy az iskolában hagyjátok a gyerekekkel együtt és akkor bepakolja az üléseket, aki hazaviszi a lányokat? Vagy hogy csináljátok?

2011. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha este 7-ig nem keresnek, akkor felhívom őket és elmondom, hogy részünkről befejezettnek tekintjük az ügyet, a további konfliktusok elkerülése végett mindenki oldja meg magának a helyzetet.

Előző válaszolónak: 3 ülésmagasítónk van amit a suliba szoktunk hagyni.

2011. szept. 1. 15:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos elég csúnya vége lett a történetnek. Este elmentem hozzájuk, hogy megbeszéljük az egészet. Megkérdeztem tőlük, hogy ők hogyan gondolják ezt az egészet, mire mind a ketten nekem estek, hogy én bonyolítom túl a dolgokat és én problémázok... Szerintük az nem számít, hogy reggelente a férjem viszi a gyerekeket, mert az nekünk nem kerül plusz pénzbe és hogy milyen már az, hogy naptárba írogatjuk ki mikor ment a lányokért. Szóvá tettem, hogy egész nyáron nem jöttek el megbeszélni, holott ők már hónapok óta tudják, hogy Ági máshol fog dolgozni. Erre az volt a reakció, hogy talán el kellett volna jönniük könyörögni? Hát nem, de mivel mi teszünk nagyobb erőfeszítéseket ezért az a minimum, hogy ők jönnek el hozzánk és nem fordítva. Végül feljött szóba, hogy én könnyen beszélek, mert nem dolgozok, de milyen rossz lesz majd nekem ha lesz munkahelyem és akkor majd megértem min mennek ők most keresztül. Én mondtam, hogy mi egyedül is meg tudjuk oldani, de jobb lett volna közösen. Persze ezek után ezt inkább hagyjuk... A válasz az volt, hogy ők is meg tudják oldani... Hát úgy legyen, de túl magas az egójuk ahhoz, hogy ezt zökkenőmentesen el tudják rendezni. :-)
2011. szept. 1. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Legalább már túl vagy ezen a kínos beszélgetésen. :)
2011. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szent Isten, még jó hogy tisztáztad velük!!Úgy gondolták amiért neked nincs munkahelyed, azért te leszel a sofőrjük??Örülj hogy befejeződött.Majd visszasírják!Neked is jobb lesz!Ne menj máskor ilyenekbe, mindenki oldja meg úgy ahogy tudja/akarja.
2011. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy dologra azért kiváncsi volnék... ha ti nem volnátok, akkor hogyan oldanák meg?

Nem járnának a gyerekek iskolába, mert az elfoglalt szülők dolgoznak és ők nem tudnak csak úgy szaladgálni a gyerekekkel reggel meg délután!

Érdekes pár ember felfogása. Sőt, már már szánalmas.

2011. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!