Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatások illetnek...

Milyen támogatások illetnek meg ha megvan az egy éves munkaviszonyom (sőt kicsit több is), teherbe esek és lejár a szerződésem és nem kapok hosszabbítást?

Figyelt kérdés
A szerződésem felbomlása után 3 napon belül elmegyek passzív táppénzre, majd ha az lejár akkor munkanélküli vagy tgyás? Egyáltalán nem tudom hogy működnek ilyenkor a dolgok! Utána néztem a neten több oldalon de annyira bonyolultan vannak megfogalmazva, hogy egyszerűen nem tudom kibogozni hogy milyen lehetőségek vannak? Segítene nekem vki?
2010. jan. 22. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

tgyás legkorábban szülés előtt 28 nappal. Tehát ha addigra lejár a passzív táppénz, akkor addig munkanélküli. De ebben az esetben nem hinném, hogy tgyás-ra egyáltalán jogosult lennél.

Segítene a döntésban, ha megírnád az időpontokat (szerződés lejárta ekkor, teherbeesés ekkor, szülés várhatóan ekkor, mennyi munkaviszonyod volt, mettől meddig, satöbbi.) Így nehéz bármit mondani.

2010. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy éves munkaviszonyom 2010. május 04.-én lesz meg. 2010. márc 31. lejár a szerződésem, (de mivel most még nem vagyok terhes csak tervben van, most még csak fontolgatjuk a lehetőségeket) igy most kapok 2010. június 30. (sajnos a cégnél mindenki csak három hónapos szerződéseket kap). Kb április, május környékére tervezzük a teherbeesést. Jövö év elején szülnék elvileg, de hát ezt még ki tudja hogy alakul
2010. jan. 22. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy én tudom: ugyan a szüléstől számított 2 éven belül lesz egy év munkaviszonyod, ez rendben, de a szülés pillanatában nem leszel alkalmazva sehol (ha minden igaz, sajnos...), így nem jár majd a tgyás és a gyed. Csak a gyes.

Június 30-tól passzív táppénzre mehetsz, majd annak lejárta (45 nap?) után munkanélküli ellátás, azt nem tudom, hogy az meddig jár.

Gondoltam arra, hogy június 30-ig nem kéne közölnöd, hogy terhes vagy, magyarán el kellene titkolnod, akkor mégegyszer hosszabítanának, de nem számoltam ki, szerintem az se segít rajtad.


Lehet, hogy valamit rosszul tudok, akor valaki javít majd, remélem.

Javaslom egyébként a törvények/jog kategóriában ugyanezt megkérdezni, ott többen értenek tán hozzá.

2010. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!