Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen HAVI koltsegekkel jar...

Milyen HAVI koltsegekkel jar egy ujszulott?

Figyelt kérdés

Kerlek titket, hogy ne irjatok semmi extrat, csak az alap dolgokat es abbol se a legdragabbat.Tehat olyan atlagra lennek kivancsi. Gondolok itt pelenkazasra es ahhoz szukseges dolgokra, esetleges betegseg eseten gyogyszerek, baba apolas stb......johet a tapszer is, de pozitivan gondolkdva anyatejes taplalassal szamolok.Johetnek tippek is, hogy min lehet a gyermek szuksegleteit nem korlatozva.....lefaragni? Olyanok irjanak akik gyakorlo szulok es nem reg,vagy eppen most babaznak. Szeretnek ralatast kapni a havi koltsegekre. Szoval ne darabszamban, vagy heti leosztasban legyszives!Elore is halas koszonet!

"egy egyedulallo(hagyott)kismama"



2014. okt. 2. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
A fiam anyatejes volt, nem volt beteg. Vaterán vásároltam 5kg újszülött ruhát 7000.-ért, volt benne minden, ami kell, és persze ajándékba is kaptunk. De ez nem is havi kiadás (bár gyorsan nőnek, 2-3 havonta méretet ugrott :), ezért nem árt nézelődni időben. Ami fix havi kiadás volt, az a pelenka, popsitörlő, és krém (gyógyszertári, doki írta fel). Nem éreztem vészesnek, kb. 15.000.- egy hónapban mindennel együtt a gyerek. Fél éves kora óta eszik is, nem is keveset, na, azóta már azért többe kerül.
2014. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom! Ez hasznos volt szamomra..........a vatera nem rossz otlet!Minden jot neked!!!!!
2014. okt. 2. 16:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Nektek is! :) Sok boldogságot! :) Jah, és játékokra egy évig ne nagyon költsetek! :) tudom, fura, de az kell neki, amivel mi "játszunk", pedig vannak hiper-szuper-nagyihozta játékai, de az üres ásványvizes flakon, papucsok, dobozok százszor izgibbek, a mosógép centrifugája a favorit :) (elöltöltős, a gyermekünk pedig 10 hós :) odamászik, odaül és nézi :P
2014. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat a jatek lesz a legkisebb gondom, azt hiszem! Megegyszer koszi! :)
2014. okt. 2. 16:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdemes facebook-on a lakóhelyed szerint rákeresni anya-baba csoportokra, és akkor megspórolod a postaköltséget is a ruhákra, használati eszközökre, stb., ha ott keresgélsz. Tanácsot is adnak és ha már megőrülsz otthon, találkákat is lehet szervezni. :)
2014. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pelusozás nálunk 15 ezer kb egy hónapra, pelust kuponokkal veszem mindig, törlőkendőt dm-est, sudocrem rettentő sokáig kitart, 8 hónapos a babám és még van benne, közepes méretű csomag. Fürdetőből elég jó a gyógyszertári, csak gyorsan fogy. Ápolószerekre, vitaminra, oltásra érdemes 2-3 ezret számolni az első fél évre havonta. Ruházkodást pici korban prímán meg lehet oldani turiból, gyönyörű, olcsó cuccok vannak. Ruhára érdemes szerintem havi 4-5 ezret minimum szánni az elején.

Összességében nekünk kb 25 ezer volt havonta az extra kiadásokon kívül a baba.

Játékot mi is alig vettünk, talán egy csörgőt meg 2 rágókát, mert mindenkitől "semmiresejó" plüssöket kaptunk. Mi lányunk imádja a palackot, telefont, órát, befőttes tetőt, kanalat, fogkefét, számítógép egeret, kábeleket, szalagokat, kütyüket, kulcsot.

Ha kérdezik a babalátogatók, rokonok, hogy mit vigyenek kérj hasznos játékokat: puha csörgőt, sípoló gumi figurát, csörgő labdát, zörgős vagy műanyag bébikönyvet, egymásra rakható poharakat, gumikacsát, zenélő dolgokat.

2014. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Én nagyon akartam szoptatni ennek érdekében bevetettem mindent (szoptatós tea, görögszéna kapszula, homeós bogyó, stb.) ez az első hónapban 5E-be került aztán el is apadt a tejem bármit tettem. Az első hónaptól tápszer kiegészítést kapott végül pedig csak azt kapta. Amíg csak kiegészítésnek kapta addig 2 doboz fogyott el egy hónap alatt összesen 4E forintért (receptre kíratva). A második hónaptól havi 10E ft ment el erre. Beteg ugyan nem volt, de hasfájós igen erre 6E ftment el egy hónapra. Popsitörlőből heti egy csomag fogyott mi rossmannos babydream-eset használtunk, akciósan szoktuk venni a 4 csomagos pakkot 1200ért az pontosan egy havi adag. Pelenkából szintén rossmannos saját márkás babydreameset használtunk az havi 5E ft volt. Popsikenőcsnek sheavajat használtunk, a 100 ml-s tégely elég volt az első fél évre az 1200 ft volt.

Ruhákat kaptunk még a terhesség alatt és elég sokat turkáltam filléres áron, plusz az overált, hálózsákot vateráztam. Szóval átlag havi 18-20 E ment el az első fél évben a babára.

2014. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek is!
2014. okt. 2. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elso gyerek koltsegesebb. Nekem most a masodiknal nem kellett ruhat stb. vennem mert orokolte. A havi kiadas nekunk (2 honapos): tapszer (receptre kb 5 ezer ft, megeszik egy heten 1 dobozzal), pelenka (kb 4 ezer ft), torlokendo (egy heten 1 csomag elfogy az 1500 ft), kenocsot par havonta veszek mert azt vekonyan kell kenni szoval valtozo. Beteg meg nem volt ugyhogy gyogyszer sem kellett. Nekunk 11-12 ezerre jon ki.
2014. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

ruhákat én is turkáltam + vettünk egy rakattal később (mi nem kaptunk semkitől semmit). Nekünk eddig havonta kellett venni, ez kb 30.000 (falun lakunk, mikor bejártam Pestre turkálóban 5-8000-ért megvettem a havi ruhaadagot)


egészség: infacolból 1 hónapban 5 fogy, eddig 1 cebion + nekem a táplálékkiegészítők (femibion, vas, Ca, c vit) 15.000 átlagban + a nem kötelező oltások (gennyes agyhártya gyulladás, Rota)


Pelenkázás, babaápolás: érzékeny a baba bőre, csak pár típusú terméket tudunk használni (fehér pampers, bio törlőkendő - jó, ha nem futná rá, akkor lemosnám vízzel a fenekét és ennyi - ez átlagban 10.000)

tejkiütésre kapott krémet, ez 3000 volt, koszmóra sampont 4000 ft körül ez 2 hónapja van meg, még kb ueddig jó lesz. tehát átlag cca 2000 ft havonta

Én: valszeg fehéjre allergiás a baba, ezért - mivel szopik - spec diétán vagyok. Rendelem a kaját, ez egy hónapra 25.000 + a rizstej a kávémba.

2014. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!