Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyedem február 12 én lejár....

A gyedem február 12 én lejár. én február 15-én venném ki a 35 nap szabimat, bármikor kivehetem, vagy a munkáltató szabja meg?

Figyelt kérdés

segítsetek.

lejár a gyedem,és albiba költözöm 2 gyermekemmel,bölcsit elintéztem,igy kértem a munkáltatót hogy 15-től a szabimat kivenném.

nem adtak egyértelmű választ.kivehetem akkor amikor én szeretném?mert gyes+családiból albiba nagyon nehéz.ezért mennék vissza dolgozni.ha megtagadják mit tehetek??légyszi segytsetek.köszönöm


2010. jan. 21. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor lejár a gyed-ed, kérd a munkáltatótól a fizetés nélküli szabadságod megszüntetését, vagyis, hogy újra dolgozz. Elméletileg amikor te kéred, vissza kell, hogy vegyenek dolgozni, ami ténylegesen a teljes bentmaradt szabadság kivételével kezdődik, vagyis se te se a munkáltató nem szabhatja meg, hogy mikor vedd ki, törvényi kötelezés van arra, hogy egyből azzal kell kezdened a munkába való visszamenetelt.

A probléma azzal lehet, hogy egyből vissza vesznek-e: nincs egyértelműen meghatározva, hogy kötelező a munkavállaló által jelzett időpontban. Úgy van a törvényi megfogalmazás, hogy közösen kell, hogy eldöntse a munkáltató és a munkavállaló.

2010. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én ugy szeretnám mivel 12 e péntek,és 15 e hétfőtől kiveszem a 35 nap szabimat,addig beszoktatom a fiamat a bölcsibe,és ha lejár a szabi akkor dolgozom.ezt kérhetem??mert ha nem adják ki a szabimat akkor a gyes-családi éhenhalunk,és bölcsi is el van intézve.
2010. jan. 21. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem kiadta a munkáltató. mondtam, hogy ki szeretném venni, és meg is kaptam 46 nap szabadságom volt.
2010. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!