Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van ez az utóbbi 10...

Hogy is van ez az utóbbi 10 évben?

Figyelt kérdés
Nemrég még a gyerekek 6 éves korig vagy az oviban, vagy otthon kapták a Vigantolt, de most már 3 éves kor után nem adják az oviban. Akkor volt választás, mindegy, csak kapja a gyermek, és ma???
2010. jan. 20. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyerekeim sosem kaptak az oviban. (Bp) Ez hol volt így? Ne értsd félre, nem akarom kétségbevonni, hogy valahol kapják, csak erről még nem hallottam, és érdekel.
2010. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Óvónő vagyok és tudom, hogy az óvoda sosem vállalt semmiféle gyógyszerezést! Sem vitamint sem pedig másfajta gyógyszert nem adtunk be soha a gyerekeknek. Csupán azért, mert ez veszélyes is lehet. Pl. nincs megfelelő hely, ahová el tudnánk tenni a gyerekek elől, összekeveredhetnek a gyógyszerek, másrészt az óvoda nem eü. intézmény, hanem nevelési-oktatási, itt nem a gondozásnak van fő szerepe, mint a bölcsiben... Ha adni akarod a Vigantolt, csakis otthon tudod megoldani, pl. az oviba indulás előtt vagy este, otthon...
2010. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erről még én sem hallottam soha, pedig a 3 gyerekem közül egyik már 10 éves, a másik 7. Nálunk a Vigantolt kettő éves korig kell adni, őszi és téli időszakban napi kettő cseppet, tavasszal pedig egy cseppet.
2010. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért a "soha" egy erős túlzás. Amikor én voltam ovis (1990-től 1993-ig) akkor minden ebédhez kaptunk valami kis picike tablettát amit szét lehetett rágni, olgyan íze volt, mint az írólapnak :) Nem tudom mi volt az, de asszem egy K betű volt rajta, ha jól emlékszem, de ebben nem vagyok biztos. Csak azt tudom, hogy mindig játszottam vele, beledobtam a pohár vízbe és úgy ittam meg, meg porrá törtem és rászórtam az ételre :)
2010. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, volt olyan óvoda, ahol fluor tablettát adtak!..én is voltam gyakorlaton ilyen oviban.. Mi nem vállaltuk semmilyen gyógyszer beadását, ez biztos! 2. voltam
2010. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg, a fluortabletta!!! Most, hogy írod, az is. Mi kaptunk Vigantolt, jó húsz éve, az unokahúgomnál lehetett kérni, ma már szóba sem kerül. Emlékszem, hogy mindig ebédnél adták.

Egyszerűen furcsa, hogy ez ma már nem fontos. Épp amikor a táplálékok vitamintartalma jelentősen kevesebb, mint régen, a közétkeztetés ócska, és még ezt is elhagyták.

Barátainkat is kérdeztem, többen is mondták, hogy kaptak, nemcsak bp.-iek!

2010. jan. 21. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!