Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendö, ha az anya 6...

Mi a teendö, ha az anya 6 hétig korházban, de otthon van egy 2 éves pici?

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok. Méhnyakrövidülés miatt be kellett feküdnöm a korházba. Apa tud csak otthon maradni a kisfiunkkal, de szabija már csak pár nap van, a gyerekorvos viszont azt mondta hogy csak pár napra tudja kiirni gyâpra, mert a fiunk nem beteg. Van valami megoldás arra hogy gyápon maradjon otthon, amíg nekem bent kell feküdnöm a klinikán (6 hét legalább)?

#gyermekápolási táppénz #anya korházban #6 hét ellátás
2014. szept. 10. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos nem sok mindent tehet. :( Átérzem a helyzeted,sajna nekünk sem lenne segítségünk.Egy elkövet egy kis táppénz csalást kiíratja magát a háziorvosával.Vagy elmegy fizetésnélküli szabira.
2014. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a férjem kerek perec megmondta a háziorvosnak,hogy ez a helyzet,2 kicsi van otthon és kórházba kerültem. Háziorvos kiírta. (férjem nem szokott betegeskedni, idén még nem volt orvosnál)
2014. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Egyedülálló édesanya vagyok, nekem is kisgyekem van, nemrég nagyobb műtétem volt- mégis megoldottam.

Ami eszembe jut:

- a férjed a munkahelyén próbáljon meg egyezkedni, a munkáltatók többsége is emberből van, általában nem görények. Ha van lehetőség pl. arra, hogy pár napot megkap, amit később túlórában ledolgozik vagy hétvégén stb.

- fizetés nélküli szabadság kérvényre- tudom, anyagilag nem a legjobb opció, viszont ebben a helyzetben abszolút érthető lenne

- 2 éves már mehet családi napközibe, akár magánbölcsibe is legalább délelőttre és akkor valamennyire a férjed is tudna dolgozni- esetleg megoldható részben a távmunka ebben a különleges helyzetben? Vagyis pl. délelőtt bemegy, ott bent elvégzi azokat a munkafolyamatokat, amit csak bent lehet- amit tud, azt hazahoz és a kicsi fektetése után kb. este 8-tól még éjfélig simán van nettó 4 órája. Ez persze feltételezi általában a szellemi, önálló munkakört

- a gyermekorvosotok nem túl együttműködő, bár teljesen jogos a véleménye- az enyém ilyen helyezetben kiírna a gyemek után táppénzre, ha kérem.

- elmehet a férjed is saját jogon táppénzre (a bérének nagyobb %-át kapja saját jogon, mint a gyermek után)

- nagyszülők, testvérek, rokonok, barátnők, szomszédok, akikre számíthattok? Az emberi kapcsolataitok? Ilyenkor nem szégyen segítséget kérni!


Leírom az én esetemet (nekem nem volt 6 hetes tartózkodás, de azért kisgyerek mellett 1-2 hét is sok..)

- szabadságra mentem a munkahelyemről azzal, hogy amennyiben az állapotom indokolja, folytatom táppénzzel, ha letelik

- előtte maximálisan hajtottam magam, hogy ne hagyjakrendezetlen ügyeket magam után

- a kórházi tartózkodás idejére bizony apuka (volt férjem) volt a gyermekünkkel- azért egy normális családban csak a gyereké az elsőbbség, nem a munkáé. Értem én, hogy a mai világban kell a munka, meg félti az ember az állását, na de nem lehet egy 2 éves gyereket sem felügyelet nélkül hagyni és a család remélhetőleg az értékrendetekben elsődleges. Ha kell, apuka kérjen a barátoktól, rokonoktól is segítséget a kisebb háztartásvezetési dolgokban, de te is tudsz előre ételt rendelni, főzni és lefagyasztani, előre dolgozni stb.

- barátnők folyamatosan jelen voltak, segítettek a kisfiamnak és az apjának amiben kellett (keveset kellett), illetve főleg nekem a lábadozás időszakában otthon (pl. játszótérre vitték a kisfiam, amikor én még nem nagyon tudtam csak az ágy-fürdőszoba-wc háromszögben közlekedni), amikor a volt férjem visszament dolgozni (külföldre)

- ilyen és hasonló esetekre is tartok egészségpénztárat. Táppénz vagy gyerekápolási táppénz esetén a kieső jövedelmet munkáltatói igazolás után fizeti az egészségpénztáram. A jövőre vonatkozóan ez nem egy rossz ötlet egyébként, ajánlom megfontolásra.

- ha minden kötél szakad, akkor csana, babysitter- remélem, hogy van rá anyagi keret.


Ha vannak barátságaitok, normális emberi kapcsolatotok, akkor ezt meg lehet és meg is kell oldani.

Szerencsés vagy, hogy van férjed, jól működő házasságod- remélhetőleg rokonaid, barátaid is, akiket szépen megkérve, beosztva át lehet vészelni ezeket a heteket.

Nekem is sikerült egyedülállóként.


Jobbulást kívánok.

2014. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zabmester ***** válasza:
57%

Szerintem erre a 6 hétre mondj le a GYES-ről, menjen el a férjed GYES-re a kisfiatokkal, te pedig a szülésig legyél táppénzen, nyilván állapotodból kifolyólag ez amúgy is indokolt lenne.

Oké, hogy a GYES nyilván nem annyi, amennyit a férjed amúgy megkeresne, de talán ha te meg ez alatt táppénzt kapsz, akkor nem sínyli meg annyira a kasszátok.

2014. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!