Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le 20...

Hogyan szoktassam le 20 hónapos fiam az ütögetésről?

Figyelt kérdés
Mindenkit folyamatosan ütöget. Engem, a család többi tagját, felnőtteket, gyerekeket.
2010. jan. 13. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
üss vissza, de keményebben, hogy érezze, milyen, és, hogy rájöjjön, nem mindig érvényesülhet az akarata.
2010. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én két éves fiam is ezt csinálja. Mostmár kevésbé, én ilyenkor elsőre lefogom a kezét és mondom neki, hogy nem szabad. Ha folytatja, akkor bütetésből két percre a sarokba áll.
2010. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az én fiam nem értené hogy azért ütöm mert ő is engem...szerintem ez nem jó ötlet :( Hiszen akkor azt látja hogy szabad agresszivnak lenni. Én is lefogom a kezét ilyenkor, leguggolok hozzá ránézek és elmondom (ha kell mindennap 100 szor ahányszor csak csinálni akarja) hogy ezt nem csinálhatja és ez fáj.

Ha tovább próbálkozik, megy a szobájába "lenyugodni" ...

2010. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem kap elég figyelmet? Így próbálja meg, felhívni magára a figyelmet. Nincs még gyerekünk, de szoktam ilyen műsorokat nézni.

36 hetes

2010. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én sem vagyok az erőszak híve, de hatásos, nem kell napjában 10* elmagyarázni neki, mikor láthatóan úgysem érti meg, ha másnap megint kezdi.

ha egyszer kap, szinte biztos, hogy megjegyzi, nem fogja 2 hét múlva sem elfelejteni.

csak uralkodni próbál, jobb tisztázni, ki a főnök.

2010. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az aggresszióra soha nem szabad aggresszióval válaszolni, ez késöbb gond lehet ha pl oviba megy, mert azt hiszi az a helyes ha valaki megüti akkor minél nagyobbat visszaütni. Ez késöbb is kihathat a felnőttkorára is stb. Az én lányom is ilyen volt, állítólag nagyon sokminden állhat a háttérbe. Apával jó a kapcsolatotok, nem látott esetleg ilyet a tv-be? Vagy az is lehet, hogy csak így akarja kifejezni az akaratát. Ilyenkor fogd meg a kezét és erélyesebb szólj rá, hogy ezt nem szabad. Ha visszaütsz abból egy ekkora gyerek még biztos, hogy nem fogja megérteni mit is akarsz. Ő csak annyit érzékel, hogy ő ütött erre te visszaütsz, de hogy miért azt még nem biztos hogy érti.Nemazt szűri le belőle, hogy azért ütüttél vissza mert meg akarod mutatni, hogy ez fáj! Sokszor magyarázd el neki, hogy ezt nem lehet és hidd el abbafogja hagyni, ha megtanulta hogy ez nem helyes dolog. Csak ehez idő kell mire megérti mint minden más tanuláshoz.


Egy pszichológus hallgató két gyerekes anyuka :)

2010. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy ebből azt szűri le, hogy vissza kell ütni, pont, hogy megtanulja, hogy nem ő a legerősebb.

de ha bántják az oviban, mindegy, hogy még csak kicsit, helyes, ha visszaüt.

2010. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kicsit = kicsik
2010. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
na ne már hogy megütöd ha ő is megüt??? érdekes hogy én eddig ahol ezt láttam, ott szerencsétlen gyerek csak sírt és máskor is ugyanúgy megpróbálta az ütögetést, sőt a tesóján vezette le ...nem hiszem h ez lenne a cél:(
2010. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!