Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem placebo a...

Szerintetek nem placebo a terhesvitamin?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, hogy smafu, ami benne van.

A C-vitaminra egyre többen mondják, hogy napi 1000 mg kellene, az Elevitben meg csak 100 mg van.


125 mg Ca, abból is lehetne 4x több.

100 mg Mg, abból is lehetne 4x több.


(És akkor ez még nem is fedezi az ajánlott napi bevitelt, csak ugye mellette még táplálék frmájában is viszünk be ezt+azt.)


B vitamin szinte egyenlő a nullával.


Ti mit szedtetek és mennyit?


2014. júl. 14. 09:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nézd nem biztos hogy fedezi az egész napi szükségletet, a másik, hogy mindenhol mást írnak egész napi szükségletnek...... De a semminél jobb.

Nagyon nem értek egyet, hogy ne szedjünk terhes vitamint. Miért ne? A folsav nagyon kell és a többi sem baj, ha van pl kálcium. Inkább mint sorra hulljanak a fogaim. Sajnos elég drágák ezek a vitaminok, de végülis pár hónapra kell. Annyi fölösleges dologra elköltjük. Pl sok kisruha amit úgyis hamar kinő, vagy egyéb eszköz amit próbálnak eladni. Szóval ha arra van pénz, akkor miért ne pont az egészségünkre ne költenénk?

2014. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

én 2. terhességem alatt nem is terhesvitamint szedtem,hanem sima multit...le volt értékelve baromira(120 db 900 ft-ért,eurovit,nem gagyi)gondoltam jó lesz ez is,nem is volt belőle baj.

Én inkább attól akadok ki,mikor valaki megkérdezi,hogy "véletlen kettőt vettem be 1 helyett,nem lesz baj??" :)

a folsav tényleg fontos,meg amúgy a vitaminok is,de a plusz bevitelük tabletta formájában szerintem csak kúra jellegűen jó,mert tényleg sok a vivőanyag,ami fölösleges.

2014. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#6, a vérkép nem fog kimutatni egy csomó mindent.

Már megint csak a kalciummal tudok jönni, de pl. egy vérkép hol mutatja ki, hogy kevés benned a kalcium?


Az a baj, hogy nincs egy egészséges középút. Vannak a magukat tömő kismamák, és a flegma kismamák, akik semmit nem szednek. (Aztán egy 25 hetes koraszülésnél, meg pont a baba erősségén múlik, hogy életben marad-e)


Az is nehéz, hogy úgy táplálkozz, hogy kb. 20 féle cuccból pont fedezd a napi szükségletedet.

2014. júl. 14. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!