Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem placebo a...

Szerintetek nem placebo a terhesvitamin?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, hogy smafu, ami benne van.

A C-vitaminra egyre többen mondják, hogy napi 1000 mg kellene, az Elevitben meg csak 100 mg van.


125 mg Ca, abból is lehetne 4x több.

100 mg Mg, abból is lehetne 4x több.


(És akkor ez még nem is fedezi az ajánlott napi bevitelt, csak ugye mellette még táplálék frmájában is viszünk be ezt+azt.)


B vitamin szinte egyenlő a nullával.


Ti mit szedtetek és mennyit?


2014. júl. 14. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az ha a kinai piacon veszed.
2014. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Csak Magyarországon tömik ilyenekkel a kismamákat. Kell a profit a gyógyszergyáraknak. Németországban tilos bármit is szedni terhesen. Csak akkor írja fel az orvos, ha arra feltétlenül szükség van.
2014. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted pl. 125 mg kalcium elég?

Ez még akkor is kevés, ha gyereknek adod, és mellette tejet iszik, sajtot meg tojást eszik.

2014. júl. 14. 09:33
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi #2


Maradjunk a kalciumnál. Mikor és hogyan veszi észre az orvos, hogy Ca-hiánya van a kismamának? amikor már szuvasodnak a fogai?

2014. júl. 14. 09:34
 5/13 anonim ***** válasza:
én szedem, szerintem nem lehet baj abból, ha támogatod a szervezeted. tény, hogy régen mindenkinek kihullott a foga terhesség alatt, most ez pl sokkal kevésbé jellemző, szerintem valamennyire ez köszönhető a vitaminnak, mert hogy nem a bolti zöldségek, gyümölcsök vitamin tartalmának, az egyszer biztos. egyébként a napi c vitmain adag pl 100-200 mg egészséges, nem dohányzó felnőtt ember esetében, nem tudom, ki mondja az 1000 mg-ot.
2014. júl. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én semmit nem szedtem terhességem alatt, se kalciumot, se magnéziumot, se semmilyen terhes vitamint. Nem nagyon hiszek az ilyenekben. Van elég vérvétel a terhesség alatt, ott úgyis kimutatják ha valami van.

Inkább egyél sok zőldséget, gyümölcsöt és igyál sok folyadékot. Én ebben hiszek.

2014. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Németországban tilos bármit is szedni terhesen. Csak akkor írja fel az orvos, ha arra feltétlenül szükség van."


Németországban törvény írja elő, hogy az idegcsőzárodási rendellenesség elleni szert belekeverjék a lisztbe. Amit itthon az elevit gyógyszer tartalmazza.


Én őszintén nem is értem miért vannak ennyire ellene az anyák. Hisz ha fáj a foguk beveszik ők maguk is a gyógyszert, vagy megy a hasuk, akkor miért ne? Baja még senkinek nem lett plusz vitamintól. Másrészt nem hiszem hogy a tudomány hit kérdése, az tény.

2014. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

egyébként én sem értem, miért épp a terhes vitaminok váltanak ki ennyire bizalmi kérdést. Annyi mindent megvesznek az emberek: a béres cseppet, a tőzegáfonyát, különböző teákat isznak, meg gyümölcsleveket ha betegek, mondván hogy abban van C-vitamin (meg egy rakat cukor, tartósító és színezék).

Aki úgy gondolja, elég gyümölcsöt zöldséget eszik, az ne vegye meg a vitamint, bár ezzel sem értek egyet, vesse össze mennyit kellene ahhoz ennie hogy a szükségleteit bio módon fedezze... erre meg mindig jön a duma: régen nem szedtek semmit az emberek mégis tudtak szülni egészséges gyereket.

Nem. régen csomó anya belehalt a szülésbe, vagy a szülése fertőzéssel indult, mellesleg annyi volt a vetélés, hogy védekezésre nem is igazán volt szükség.. na mindegy.

aki akarja ne szedje, de kár azzal vigasztalódni hogy elég gyümölcsöt, zöldséget eszem, mert a kettőnek semmi köze sajnos egymáshoz.

De az is igaz, hogy a terhes vitamin egy dolog, mellette ezer mindent megeszel, megiszol amitől úgyis kripli leszel előbb vagy utóbb :) ezért nem értem, miért épp ezeket a vitaminokat fúrják, amikor igazából havi 2000 ft-ról beszélünk.

2014. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Julie S ***** válasza:
A keves vitamin is tobb mint a semmi. De penzugyileg lehuzas. Mondjuk pont nem a kalcium ad okot aggodalomra. En kulon szedtem terhesseg alatt (elotte is, de azota is) mindent, ami szerintem fontos komoly mennyisegben. Amugy a vitaminszedes kerdese egy divatos vitatema, amiben mindenki kompetensnek erzi magat. Pedig a tobbsegnek fogalma sincs rola, hogy hogy all a szervezete vitamin- es asvanyi anyag ellatottsag szempontjabol. Hozzateszem, en sem tudom, csak a kulonbseget akozott, mielott nem szedtem, es miota szedek (ami nem jelenti azt, hogy valoban mindenbol jo lenne a mennyiseg).
2014. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem azért nehéz kompetensnek lenni, mert nem tudod hogy áll a te vitamin készletet. az világos, látszik a vérképedből. az a baj, hogy nem tudod, a terhességed és a baba mennyit von el a szervezetedből. ez ugyanolyan mint a kalóriaszükséglet: mindenkinek más, nem lehet kiszámolni. épp ezért hangsúlyozzák, hogy ne a napi ajánlott bevitelt fedezd, hanem halmozz, raktározz, hogy a baba abból vonjon el és ne a szervezetedből.

épp ezért akár kompetens vagyok akár nem, a terhességem alatt én is szedem a vitamint (egyébként nem szedek ilyesmit) és egyenlőre úgy tapasztalom, előnyömre válik, mivel genetikailag nagyon rosszak pl a fogaim és lekopogom, eddig nem romlottak. beteg sem nagyon voltam, nem kellett külön magnéziumot szednem a 9 hónap alatt, stb.

egyébként azt is kiszámoltam, ha külön venném meg a fontosabb vitaminokat, sokkal rosszabbul járnék anyagilag, tehát még csak azt sem mondanám, hogy lehúzás. havi 2000 ft...5 zacskó chips.

2014. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!