Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a babám 2008. 08 29 én...

Ha a babám 2008. 08 29 én született és a kistesó két évvel később jön, de lehet hogy 29 után, akkor mennyi gyedre számíthatok?

Figyelt kérdés
körübelül annyira mint most?ha pár héttel késöbb születik mint 2 év?
2010. jan. 7. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem igazán értem a kérdésed...

A gyed összege nem függ attól, hogy mennyi idő van a két gyerek között.

Ha az igénylést megelőző naptári évben volt 180 rendes jövedelmes napod, akkor abból számolnak.

Ha nem mentél vissza a két gyerek között dolgozni, vagy nincs az előző évből 180 rendes napod, akkor az aktuális munkaszerződésedből számolják a tgyást és a gyedet. Viszont ebben az esetben a tgyásnak is ugyanannyi a maximuma, mint a gyednek, vagyis a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a.

Feltéve persze, hogy nem passzív jogon kapod most a gyed-et, vagyis, hogy van élő munkaszerződésed. Ha nincs, akkor csak gyes-t kaphatsz.

2010. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!