Fogok kapni GYED-et?

Figyelt kérdés

csak elvi kérdés, de nem tudom, hogy működik.


szóval: van 3 év megszakítás nélküli, de megszűnik a munkahelyem és mire GYED-re mennék, már fél éve munkanélküli vagyok. ebben az esetben ugyanúgy, ugyanakkora összeggel megkapom a GYED-et, mintha még meg lenne a munkám és úgy mennék el?


2010. jan. 6. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze kaphatsz Gyedet.

Ha 2010ben szülsz, akkor a 2009es évi jövedelmed az alapja. Tehát ha te pont 2010ban leszel munkanélküli, akkor semmi jelentősége nincs az összeg nem változik.

De ha 2011ben szülsz, akkor 2010es év az alap, akkor az kevesebb lehet.

2010. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. jan. 6. 09:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez azért ennél bonyolultabb!

Ha álláskeresési járadékot állapítanak meg a részedre, akkor az jogosíthat tgyás-ra. A lényege az, hogy az álláskeresési járadékot szüneteltetni kell, úgy kell igényelni tgyást. Ha lejár a tgyás, visszamenni pár napra álláskeresési járadékra, majd azt szüneteltetve igényelni a gyedet. Ha tgyás-ról igényeled a gyed-et el fogják utasítani! Ha nem szünetelteted az álláskeresésit szintén elutasítják a tgyást, gyedet, mert egyszerre két ellátás nem járhat!

A tgyás és a gyed alapja ugyanaz lesz, mint az álláskeresési járadék alapja.

2010. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kapsz Gyedet. A szüléskor kell, hogy legyen munkaviszonyod!

TGyást viszont úgy tudom kapsz.

2010. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól írta a 9.50-es, erre figyelj oda, én is ezt zongoráztam végig, most várom az első gyedemet!
2010. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. 9.51-es: kaphat gyedet, ha a szülés pillanatában még jár neki az álláskeresési járadék, és úgy intézkedik, ahogy a 9.50-es írta. November-decemberben intéztem magamnak és én is kapok gyedet.


2. 9.51-es voltam

2010. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki tgyásra jogosult akkor gyedre is. Ezt csak azért írom mert olvastam az előző válaszokban.


Ha a szülés időpontjában jár a munkanélkülid akkor jogosult vagy tgyásra, gyedre, de ha a szülés időpontja előtt 42 napon belül szűnik meg a biztosítottságod akkor is jogosult vagy rájuk. Ha gondolod írj privit elmagyarázom.

2010. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a többi választ is. sejtettem, hogy nem olyan egyszerű, azért is kérdeztem. most az van, hogy a babán is gondolkodunk (még tényleg csak gondolkodás szintjén) és a munkahelyem meg nem egy biztos munkahely, de legalább be vagyok jelentve rendesen. szóval a legjobb és legegyszerűbb az lenne, ha nem szűnne meg, míg el nem megyek szülni... de hát sajnos ezt nem lehet tudni
2010. jan. 6. 09:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 9.53 nem igaz az, hogy aki jogosult tgyásra az feltétlen jogosult gyedre is. Én épp ebben a helyzetben voltam (szintén szeződés lejárás és álláskeresési járadék miatt), most voltam benn 2 napja a tb-nél és ott világosítottak fel erről.De egyébként azt mondták, hogy a 2010-es törvényt még nem ismerik teljesen, mert még nem kapták meg, így az sem tuti, hogy ez az álláskeresési járadékos dolog működni fog 2010-ben is.:-( Sőt ugye májustól is lesznek változások...
2010. jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!