Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a családod terve vészhelyze...

Mi a családod terve vészhelyzetre? Gondoltok rossz dolgokra előre?

Figyelt kérdés

Mennyit sikerült biztonsági tartaléknak félretennetek, ha valami gond lenne?

Milyen tervetek van arra, ha valamelyikőtök súlyosan megbetegszik?

Gondoltatok életbiztosításra vagy lekötött tartalékra halál esetére?

Mennyire éltek tudatosan egészségesen, jártok szűrésekre, vigyáztok a hétköznapokban az utakon, stb.?


2014. júl. 1. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van félretett pénzünk.

Illetve baleset és egészségbiztosítás, tehát ha haláleset történik, akkor lesz hová nyúlni. Jelenleg nem állunk úgy, hogy még külön megtakarítást is fizessünk, csak a fiunk részére gyűjtögetünk külön kisebb összeggel, de ha úgy állunk majd, akkor lesz nagyobb havi összegű megtakarításunk is.

Viszonylag egészségesen élünk, járunk rendszeresen azért orvoshoz, ha gond van, akkor is, de szűrővizsgálatokra is, illetve természetesen az úton is odafigyelünk. A férjemnek már van jogosítványa és nagyon biztonságosan vezet, inni egyáltalán nem szokott, mert sosem lehet tudni gyerek mellett mikor kell autóba ülni, max. nagyon ritkán évente 1-2 különleges alkalomkor iszik, de akkor sem részegségig. Én most kezdtem el a jogosítványt, de én is természetesen a biztonságra fogok törekedni.

Szóval gondolunk a jövőre is.

2014. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Van biztonsági tartalékunk, 2,5M.


Biztosításaink is vannak. Nekem ez a végzettségem, egy ideig ilyen helyen dolgoztam, ki tudom szűrni a kevésbé gázosakat. Van biztosításunk a hitelünkre (ha meghalunk vagy munkanélküliek leszünk, akkor a biztosító fizet), életbiztosításunk és biztosításunk un. rettegett betegségekre. Tehát ha mondjuk egyikőnk rákos lesz, akkor a biztosító fizeti a kezeléseket, gyógyszereket, plusz 1 évig a fizetésünk és a táppénz közötti különbséget.

Meg persze lakásbiztosítás.

Ezek így soknak tűnnek, de mivel minden 1 helyen van, lehet alkudni, így összességében nekünk megéri.


Én járok szűrésekre, a férjemet nagyon nehéz elrángatni sajnos :-( Pedig nagyon sok anyajegye van, magas a vérnyomása, de mégis hónapokig tart rávenni mindig :-(

2014. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megtakarítás van, bár nagyrésze nem túl likvid, de bankbetétben is van váratlan kiadásra.

A vészhelyzetet - ahogy nézem - pénzügyileg érted, mégha oknak a betegséget hozod is fel. Ilyen esetekre a megtakaírás nagyobb része is középtávon pénzzé tehető. Tudom, kevésbé reális veszély, de nekünk van élelmiszertartalékunk is komolyabb, súlyosabb eshetőségekre. Egy pincében illetve egy külön kamrában 1-1,5 évre elég konzerv, befőtt, cukor, liszt van felhalmozva. Külön táblázatban leltárt vezetünk róla, a legrégebbieket a romlandókból mindig megesszük, aztán pótoljuk újjal. Aggregátor is van, a fűtési rendszer is pikk-pakk átalakítható gázról fa- vagy széntüzelésre.


Orvosok vagyunk a párommal, úgyhogy az esetleges problémákat viszonylag hamar felismerjük, illetve kezeljük is.

Az utakon való vigyázást nem igazán értem őszintén szólva, eleve defenzíven tanultam meg vezetni, nem tudom elképzelni, hogyan tudnék még óvatosabban vagy jobban odafigyelve vezetni.

2014. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen van és szerintem kell is, hogy legyen.

Engem is így neveltek, illetve pénzügyes vagyok, ezért nem áll messze tőlem ez a fajta gondolkodás.


Szerintem egyébként abszolút megtanulható, bár az is igaz, hogy vannak ilyen típusú emberek és vannak az "ötlettől vezérelve" költők is- de ez egyébként nem baj, így kerek a világ.


Én egyedül nevelem a kisfiamat, így nekem duplán, triplán kell bebiztosítanom magunkat, hiszen ha velem történik valami, akkor ő bizony egyedül marad.


Nálunk ilyenek vannak pl:

- havi rendszereses bevételek (jól fizető munkám van, mellette is alkalmanként idő függvényében tudok pénzt keresni)

- rendszeresen (naponta) vezetem a bevétel-kiadásokat (naponta max. 2 perc)- előre kalkulálok a havi rendszeres kiadásokkal is- így ha megcsúsznék valamivel, akkor azt már lehet látni előre

- nincsenek hitelkártyák, személyi kölcsönök, általános elvként nem hitelből finanszírozom a megélhetésünket

- folyószámla melletti megtakarítási számlán van 3-4 havi nettó béremnek megfelelő azonnal elérhető tartalék (pl. ha elektromos hiba miatt egyszerre menne tönkre a hűtő, tévé vagy valami közúti baleset miatt gyorsan kellene javíttatni az autót vagy ha egy barátom bajba kerülne tudjak segíteni stb.)- ha valamiért kiveszek innen, akkor a következő hónapban a legfontosabb feladatom visszatölteni

- van megtakarításom a nyugdíjas éveimre, amit figyelemmel kísérek, folyton gyarapítok (sajnos nem vagyok optimista az állami nyugdíj kérdésében, így előre gondolkodom, munkahelyi cafeteriám egy részét is megtakarításként kérem)

- van egészségpénztáram- önkéntes befizetésből és munkahelyi cafeteriából is- így nem gond egy fizetős vizsgálat, egy szupinált cipő a kisfiamnak vagy magamnak egy kényelmes sholl papucs pl.- most készülök egy eü. beavatkozásra, amelyet nem térít a TB- de innen tudom részben finanszírozni és szja bevallásban a befizetéseimből visszaigényelni

- van TBSZ (tartós befektetési) számlám is- ide is gyűjtögetek

- két lakáskasszát fizetek havi 20-20 eFt-tal (többet sajnos nem tudok, mert nincs közeli hozzátartozó, akinek a nevén még mehetne, pedig nem egy rossz konstrukció): tényleg pár évente kell felújítás, ebből azért meg lehet tenni néhány dolgot, illetve a fiam még pici, de tervben van az, hogy szeretnék neki egy kisebb lakást venni.

- a kisfiamnak is van egy számlája, nekünk még nem volt kötelező az államkicsntárnál elhelyezni a babakötvény számlát- kivittem egy kereskedelmi bankba, születésekor a kerületi önkormányzat is tett hozzá minden ott született kicsi nevére, illetve a számlámról is megy állandó átutalásként havi 10 eFt- ennél többet oda nem érdemes szerintem eltenni, de jól jön majd egy első féléves egyetemi tandíjhoz vagy egy nyelvvizsgához vagy egy külföldi tanulmányúthoz, ösztöndíjhoz

- a fizetésem mellett kapott prémiumokat sosem költöm el, hanem valamilyen módon megtakarítom (pl. vettem már állampapírt, befektetési jegyet is stb.)


A számlapénznél, befektetésnél, visszaváltható állampaírnál kevésbé likvid és gyors megoldás, de ha nagy bajba kerülnénk, akkor van egy tehermentes ingatlanom, autóm, arany ékszerek- ezeket is pénzzé lehet tenni, meg lehet terhelni, ha nagy baj adódik.


A károkat mérsékelni igyekszem ezekkel:

- lakásbiztosítás (azért nem mindegy, hogy 50 eFt-ot kell önrészként kifizetnem a fenti elektromos zárlatnál vagy vehetem meg a háztartási gépeket és cseréltethetem a teljes vezetékrendszert a falban stb.)

- gépjárműbiztosítás (jó, ez kötelező, de voltam már vétlen balesetben és jelentősebb anyagi károm adódott, amit nagyrészt térített a biztosító)

- életbiztosítás nekem (van a bankkártyához is, illetve van külön is)

- ha nyaralni megyünk vagy külföldre utazunk akár 1-2 napra, akkor is mindig kötök utasbiztosítást, hosszabb útra betegségre (eü ellátásra) és volt már példa poggyászra is külön- ezen már nem múlik tényleg, csak sokan elfelejtik, ezen spórolnak

- van ügyvéd által készített végrendeletem (pedig 40 sem vagyok, de ugye egyedülálló), amiből van a külföldön élő testvéremnél, a legjobb barátnőmnél is példány- bár a kisfiam a törvényes örökösöm- ilyen helyzetben nagyon nem mindegy, hogy ki neveli tovább, mennyi idő alatt jut az örökségéhez stb.


Egészségmegőrzés:

- írtam az egészségpénztárat

- a munakhelyemen is komolyan veszik az üzemorvosi vizsgálatokat évente, én sem bliccelem el

- jártam 1 hónapja mellkasröntgenen, rendszeresen járok nőgyógyászati szűrésen

- most készülök egy műtétre, ami nem lenne SOS, de a jövőbeli egészségem megtartása miatt időszerű és most kisebb a kockázata, mint később (nem fedezi a tb, igen, sok pénzbe kerül, de ha a jövőbeni életesélyeimet nézem, akkor ezzel nő az életminőségem, így megéri)

- rendszeresen lát fogorvos

- a kisfiamat is rendszeresen elviszem szűrésekre, háziorvoshoz is megyünk évente legalább 1*, ha nincs panasz, akkor is

- naponta vagyunk szabad levegőn, mozgunk, kirándulunk

- egészségesen igyekszem táplálkozni, pl.

*teljes kiőrlésű dolgok a fehér kenyér helyett, időnént saját magam sütöm kenyérsütő gépben

* most főztem hétvégén lekvárt, vidékről, őstermelőtől vettem gyümölcsöt, nem tettem bele ipari adalékanyagokat :), kevesebb cukorral, illetve készítettem csak stevias változatot is, maradt szörpnek való is

* tojást vidékről, termelőtől veszem

* minden nap van zöldség, gyümölcs otthon is

* kampány szerűen vitaminkúrák (kisfiamnak is omega3 és járványos időszakban multivitamin, Cvitamin, magamnak is- most a műtét előtt is egy kis plusz felkészülés pl.)

* nem vagyok hiper-szuper bio-öko anyuka, így belefér az életbe a nass, édesség is, sőt sütni is szoktam és szeretek

* figyelek az apróságokra (pl. pogácsasütéskor is használok rozslisztet, barna rizst szoktunk enni, zacskóban sütöm a csirkemellett olaj vagy fritőz helyett)


Nagyjából ennyi.

Nem költök feleslegesen, hivalkodóan semmire.

Pl. autót akkor veszek majd újat, ha a jelenlegi fenntartása/szervíze nagyobb összeget emészt fel- nem pedig azért, mert a szomszédnak is van új :)

Háztartási gépekre, műszaki cikkekre, új tabletre, okostelefonra nem veszek fel hitelt, inkább várok pár hónapot és megveszem saját erőből.


A biztosításokat, szogláltatói szerződéseket, hűségnyilatkozatokat (pl. tv, telefon stb.) figyelemmel kísérem, mindig újra kalkulálom fordulónapon a neten, ami nem éri meg, felmondom, kedvezőbbre kötöm, kijárom a kedvezményt.


Kíváncsi vagyok mások tapasztalataira, sokat lehet ebből tanulni.

2014. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

...előző (hosszú) válaszoló vagyok.

A vezetést én sem nagyon értettem, de számomra természetes:

- bekapcsolt biztonsági öv (nem csak a gyereknek példamutatás miatt, hanem mert tényleg életet menthet...)

- normális, biztonságos, minősített gyerekülés (nem ezen kell spórolni)

- évente vagy amikor itt az ideje szakszervízbe viszem az autót, nem bliccelem el az olajcserét, fékbetet cserét és társait

- sosem iszom alkoholt :)

2014. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huha, köszi a sok és hosszú válaszokat. A vezetés azért jött elő, mert több családos ismerősnél is látom, hogy nem szervizelik a kocsit, a gyerekülésen is spórolnak, és ha a töréstesztekkel jövök, akkor csak legyintenek. Olyat is ismerek, aki meg sem tanulta bekötni a hordozót, csak ahogy épp sikerül, "jó lesz az úgy" alapon. A gyorshajtásról nem is beszélve... mert az ottani apuka levezeti a gőzt az utakon, végre nyomhatja neki, főleg, ha a gyerekek nincsenek vele, szól a zene és megy fel a kilóméteróra.
2014. júl. 1. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Autóvásárlásnál direkt figyelünk a töréstesztekre, próbálunk minőségibbet venni, és hivalkodástól mentesen, de minél nagyobbat energetikai okokból.

Volt balesetem már, én egy Volkswagennel voltam, a másik fél pedig egy régi Suzukival. Az enyémen tényleg csak karcolások lettek, lökhárító nyomódott be, a Suzuki pedig szélvédőig megsemmisült, totálkáros lett. Na azóta aztán végképp nem vennék gyengébb minőségű autót. Vagy ott van példának a Rezesova-ügy is.

2014. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!