Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed -Gyes kérdés. Most hogy...

Gyed -Gyes kérdés. Most hogy is van?

Figyelt kérdés
Kinek hogy jár az új rendelet szerint?Gyest mindenki kap?Vagy akinek volt elötte munkaviszonya?
2010. jan. 5. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Na szóval


Tgyás - ha volt munkaviszonyod, akkor 24 hétig jár

Gyed - Attól függ a folyósítási időtartama, hogy mennyi munkaviszonyod volt a szülést megelőző két évben. Ha csak 1 évet dolgoztál akkor addig jár, de ha megvan a 2 éved, akkor a gyerek 2 éves koráig kaphatod maximum.

Gyes - ez is max. a gyerek 2 éves koráig jár, de nem kell hozzá továbbra sem munkaviszony.

2010. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszike!!!Sokat segítettél épp anyukámmal vitáztunk ezen én is hasonló képen tudtam de ő állitotta hogy gyest is csak az kap akinek volt elötte munkaviszonya,mint ano régen az ő idejébe
2010. jan. 5. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
És ha gyesbe szülök,akkor beleszámít az előző gyed a munkaviszonyba?bocsi hogy kérdezek
2010. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem baj nyugodtan kérdez.de sajna én már nem tudok gyesbe bele szülni 3 hónap múlva lejár.De nem tudom aszem bele számit.de Pontosan nem tudom
2010. jan. 5. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ellátás ellátásnak nem lehet az alapja,én így tudom.Tehát a gyesből nem számíthatják az újabb járandóságot.vagy az előtte lévő munkaviszony 1 éves átlaga,vagy a minimál bér 2x-ének a 70%-a lesz az alap naptári napokra leszorozva.

De nyugodtan javítsatok ki,ha nem jól tudom.

2010. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!