Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Együtt maradjak-e a férjemmel,...

Együtt maradjak-e a férjemmel, vagy eljött az ideje, hogy külön menjünk?

Figyelt kérdés
Valami elmúlt amit már nem tudok felébreszteni magamban,pedig szeretném!Úgy érzem,hogy már csak a megszokás,és a gyerekek tartanak minket össze!6éves fiunk nagyon ragaszkodik a férjemhez.heteken belül egy nagy házba költözünk,amit megtudnánk osztani(ikerház formályában).Azt gondolom,hogy így talán nem sérülnének annyira a gyerekek.Most még a felújítások előtt vagyunk.Folyamatosan azon örlődöm,hogy szóljak-e a férjemnek,hogy szerintem ez lenne a leghelyesebb?!Ugyanakkor félek is!Most itthon dolgozom kevéske pénzért,mert csak így tudom megoldani a beteges fiunkat.Ha nem kapnék elég támogatást a férjemtől,miből nevelném a gyerekeket?Ti mit tennétek?
2010. jan. 5. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Elsokorben szerintem ulj le es beszelj a ferjeddel, hogy mi a problemad.

2010. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leültetek már átbeszélni a kapcsolatotokat? Ha még nem, akkor szerintem mindenek előtt ezt tegyétek meg. Valószínű a párodnak is vannak sérelmei, sokat dolgozik, fáradt, kimerült, úgy érzed kevesebbet figyel rád. Szerintem ha a szíved mélyén érzel még szeretet, és nem 100%-ban igaz, hogy csak a gyerekek miatt vagytok együtt, akkor beszéljétek meg!
2010. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen ezt beszéld meg inkább a férjeddel. Itt a fórumozok nem tudnak jó vagy rossz tanácsot adni, ebben nektek kell dönteni. Kívánom a legjobbakat!
2010. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a megszokás egy elég érdekes dolog. Mivel azt írod, hogy szeretnéd felébreszteni azt a valamit, ami elmúlt, akkor még szereted a párod. Egyedül nem fogod tudni, ehhez ő is kell.

Üljetek le, beszéljétek át a dolgokat. Nekünk ez sokat segített, és meg lehet oldani az ilyen "elmúlt-megszokás" érzéseket. Mindketten dolgoztok, lefoglal a gyereknevelés és egymásra nem jut időtök.

Szervezzetek közös programot, akár kettesben, akár a gyerekekkel együtt. Hétvégén menjetek el sétálni, vagy nagyszülőket meg lehet kérni, hogy néha fürdés-evés után vigyázzanak a gyerekekre, amíg ti elmentek vacsorázni.

Hidd el, megér egy próbát, nem szabad rögtön feladni. Szerintem mindenki átesik ezen az érzésen előbb utóbb, de azért vagytok egy pár, hogy ezeket megoldjátok. Nekünk sikerült és újra szerelmesek vagyunk egymásba. :))

Drukkolok, hogy nektek is sikerüljön felülkerekedni a megszokás érzésén.

2010. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Tini korunk óta együtt vagyunk,már 21éve,azt hiszem már nehezen tudnám másként elképzelni.Az ismerőseink szemében mi vagyunk a minta házaspár.Már túlvagyunk néhány mélyponton,de ez most más,már kb.5éve tart,azóta házas életet sem élünk,próbáltam rábeszélni,hogy kérjünk segítséget pl.házassági tanácsadót,de a férfibüszkesége nem engedi.Azt hiszem társas magányban élek.Csak sablonos dolgokról beszélgetünk.Természetesen próbáltam már leűlni,megbeszélni,de ez hamar veszekedéssé fajul.Tudom,hogy egyikünk sem fogja ezt így sokáig bírni.De valóban nem adtam még fel,mert még érzek iránta "valamit"!Persze senkitől sem várom,hogy helyettem döntsön,de már tanácstalan vagyok.
2010. jan. 5. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!