Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor költözzek? Pici babával...

Mikor költözzek? Pici babával vagy még szülés előtt?

Figyelt kérdés

Van itt valaki, aki esetleg volt vagy van hasonló helyzetben?

Magyarországra szeretnénk költözni idén, de augusztusban szülök. Jelenleg még külföldön (Csehország) dolgozok, és itt van biztosításom. És nem vagyok magyar állampolgár.

Fogalmam sincs hova forduljak tanácsért...

Légyszíves, ha tudtok segítsetek.


2010. jan. 4. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiam 2 honapos volt amikor koltoztunk....soha soha tobbet!!! Nagyon nehez volt, hisz a kicsit megviselte, es hisztis volt napokig...amugy sem tul nyugis baba....volt nap, hogy osszesen egy dobozt tudtam kicsomagolni, mert a fiam nem hagyta!!! Szoval en elotte koltoznek
2010. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ.

Bocsánat, ha nem fejeztem ki magam elég pontosan. Nem annyira a költözés maga a kérdéses a számomra, azt még megoldanám.


Hamarabb a körülötte levő jogi herce-hurca és papírozgatás. Meg hogy hogyan oldjam meg az orvoshoz járást és hasonlók... El se tudom képzeni mi vár ránk...

2010. jan. 4. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerübb,ha még nincs meg a baba. Igy még vele nem kell foglalkozni,nincsenek papirjai,TB,lakcim,adókártya stb. Ha már megvan,akkor újra kell csináltatni mindent neki. Meg orvoshoz,védönöhöz is be kell jelenteni. Kisbaba mellett amúgy se lesz idöd semmire,meg akkor már nyugodtnak kell lenni ,nem ilyen dolgokkal foglalkozni.
2010. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is mihamarabb költözöl, annál egyszerűbb.
2010. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyelőre sajnos nem tudunk költözni, mert még dolgozom. Leghamarabb 1 hónappal szülés előtt tudnék, mikor már anyaságin leszek. Ha most felmondanék, Magyarországon úgyse talalnék munkát, és munkanálküli segélyt sem hiszem, hogy adnak egy külföldinek...


Szülhetnék Magyarországon csehországi EU-s egészségügyi kártyával? Kapnék akkor Csehországból anyasági segélyt a ledolgozott éveim után? Milyen biztosítást kaphatna a baba miután megszületett?

2010. jan. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!