Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző lennék? A kérdést azért...

Önző lennék? A kérdést azért ide írom, mert babavállalással kapcsolatos, nem kioktatást kérnék hanem véleményt. Köszi.

Figyelt kérdés

Két gyermeket nevelünk a párommal, egyik csak a közös.(volt egy vetélésem is:()

Ő szeretne még egyet,jó munkahelye van, és azt szeretné ha én itthon lennék a gyerekekkel....csakhogy én félek még egy babát vállalni.Hogy miért?Nem tudom, szeretném is meg nem is, hol ezt érzem-hol azt:(

Ráadásul félek a h1n1-től, annyi mindent hordanak össze, már nem tudom mit higgyek el,mit ne.(oltva vagyok)Talán ezt tart vissza leginkább,ne oktassatok ki valakinek ilyennek is kell lennie:)

Csakhogy a párom önzőnek tart, nem érti az aggodalmam, és néha amikor rákérdez,hogy na végre bele egyezek-e, és nemet mondok, nagyon megsértődik.....

Félek,hogy majd ezért fogom elveszíteni:(


2010. jan. 4. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
ez nehéz. én most hasonló helyzetben vagyok. én szeretnél (25L) a párom nem (26F). nekem az fordul meg a fejemben most, hogy lehet, hogy valami nincs rendben a kapcsolatunkkal és ezért nem akar. lehet, hogy a párod is ezt így éli meg. ebben az esetben éreztesd vele, hogy mennyire szereted. és hát igen, sok kapcsolat ezen csúszik el
2010. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor vállaljátok a babát,ha tényleg mindkettőtök akarja,azért ne menj bele,hogy a párod el ne hagyjon.Szerintem inkább ő az önző... Nem lehet,hogy féltékeny és esetleg így akar kicsit "kivonni a forgalomból"?
2010. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem vagy önző. Én sem nagyon akarok még egy babát, de az én párom is ragaszkodik hozzá. Nem könnyű, és azért valljuk, be hogy egy kisbaba nagy lemondásokkal jár, főleg ha az embernek nincs segítsége. Én most pl sehová nem merem vinni a járvány miatt a 9 hónapos lányomat, max sétálni, ha az idő engedi. Azért elég kemény dolog naphosszat itthon lenni.

Na ezért biztos megkapom a magamét...

2010. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van egy közös gyereketek, és neki még egy saját, akkor nem mondhatja, hogy önző vagy. Nem olyan evidens dolog Magyarországon a három gyerek, hogy ezt elvárhatná. Az más dolog, hogy szeretné, de te meg nem szeretnéd, és rajtad is múlik a dolog. Meg kellene egyeznetek, és főképp neki kellene engednie szerintem, mert az anyára nagyobb teher rakódik, az anya hordja ki, az anya neveli fel a gyereket. Ha emiatt elveszíted a férjed, akkor a harmadik gyerekkel együtt is elveszítenéd.
2010. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy jön ide a H1N1 vírus? Te be vagy oltva, téged nem érint. A kicsire majd vigyázol, nem hordod közösségbe, nem fogadsz vendéget, a rokonok meg oltassák be magukat, ha látogatni akarnak. Nálunk is ez van. Ha most kezdtek bele, mire megszületik a baba, a járvány már lecseng.
2010. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, a válaszokat. A páromnak csak 1 van a közös lányunk, nekem van 2:))

2010. jan. 5. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!