Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult keresztneve...

Mennyire bonyolult keresztnevet változtatni? Főleg egy kisbabánál hogy működik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
"14 éven aluli gyermek utónevét – egy esetben – az anyakönyvvezető a szülők kérelmére módosíthatja. Az anyakönyvvezető hatáskörébe tartozik a két utónevet viselő személyek esetén az utónevek sorrendjének felcserélése, valamint az egyik utónév eltörlése."
2010. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 10 ezer Ft az illetéke.
2010. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Lehet kicsit gyerekes dolog miatt,de apuka választotta a nevét a kislányomnak,és a napokban kiderült,hogy már a terhességem alatt is barátnője volt,és most(5honapos)sem foglalkozik a lányával,és még mindig meg van a barátnője.Ezert gondoltam,vagy hülye vagyok?
2010. jan. 3. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
ha amúgy sem tetszik a név, inkább most tedd meg, mint 5 év múlva.
2010. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, remélem, hogy legalább nem a barátnője nevét adta ez a k.ög a lányának. Annak azonban nem árt utána nézni, hogy elég-e a Te beleegyezésed a névváltoztatáshoz. Előre ne éld bele magad nagyon, így max pozitív "csalódás" érhet.
2010. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, mindkét szülő kell a névváltoztatáshoz. Nekem is ez a formám, nálunk apuka az apai elismerő nyilatkozat kitöltése után lelépett, innentől meg vagyok lőve. A fiamnak kettős családneve van, ezen nem tudok változtatni az apja nélkül, illetve két keresztneve, és az első az apja választotta (sose hívja így senki) de még megcseréltetni sem tudom. Mondjuk ez zavar kevésbé, a vezetékneve sokkal inkább, tekintve, hogy már majdnem három éve egy olyan ember nevét viseli (részben), akit összesen 3-szor látott.
2010. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi van ezekkel az "apukákkal"! Hihetetlen amit művelnek.Ez amit velem is művelt ez a kettős élet,hogy én főztem ,mostam,takaritottam rá..stb ,este meg mint aki jol végezte dolgát ment a lotyóhoz!Már szinte mindenki tudott rola ,csak szokás szerint én nem.Az a vicc hogy én szégyellem magam.
2010. jan. 5. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!