Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapom a munkanélkülitől...

Kapom a munkanélkülitől havonta a pénzt, mellé jár a gyes is?

Figyelt kérdés
Munkanélküli regisztrált vagyok. igy minden hónapban kapom a pénzt. Teherbe estem.. Az lenne a kérdésem ha megszületik a pici.. és kapni fogom a gyest..akkor megvonják a munkanélkülit? VAgy kaphatom mind kettőt? Amugy ez már a második gyerekünk lesz.
2010. jan. 2. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
csak az egyik jár, szerintem a gyes
2010. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kaphatod együtt a kettőt, mert ha megszületik a pici, akkor töröltetni kell magad a rendszerből, hogy ne keressenek neked munkát, meg ne kelljen bejárkálni lejelentkezni. Engem 8 hónaposan akartak kiközvetíteni. :S
2010. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az szép.. értem... és ha lejár a gyes... és ujra regisztrálok majd..akkor megint egy évnek el kell telnie hogy küldjék a pénzt ugye? mivel meg lessz szakitva...
2010. jan. 2. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
A munkanélkülit mennyi ideig kapod? Nem jár le mire a gyesre leszel jogosult?(Mert ugye nem adják a végtelenségig.) Egyébként én úgy tudom szünetelteni kell gyes alatt és ha lejárt a gyes kérni a szüneteltetés megszűntetését.
2010. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kettő kizárja egymást.

Két felől segélyt nem kaphatsz mivel mind kettő az.

2010. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ilyen esetben szólj a párodnak, hogy vegye fel ő a gyest, mert azt munka mellett is lehet igényelni, te meg kapod a munkanélkülit. így mindkettőre jogosultak vagytok. ez így a legegyszerűbb.
2010. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!