Külföldön miben tér el a csecsemők-kisgyerekek nevelése, mint a Magyarországon megszokottak? Tudnátok írni ilyen dolgokat?
2-es, rosszul tudod, Ausztriában pl. van 36 hónapos gyes lehetőség. Ez persze csak azoknak jó, akik előtte nem dolgoztak vagy nagyon keveset kerestek, mert nem sokat fizet.
Egyébként itt is ugyanaz, mint amit korábban írtak. A kórházba semmit sem kell vinni. Én kaptam hálóinget, neccbugyit,óriásbetétet, csak papucsot és fogkefét vittem. A baba mindent kap, pampers, krém, ruha, tápszert is adtak egyszer, amikor nagyon üvöltött és hiába próbáltam szoptatni. Sőt, cumit is kapott.
Szülés előtt kaptam homeós szert, egy labellót, mert száraz volt a szám, szülés után gátsebre lézerkezelést és homeót, hogy jobban gyógyuljon.
A babát nem kell szellőztetni, viheted rögtön sétálni (a fiam februári), a hozzátáplálás itt zöldséggel kezdődik (répa, krumpli), nem ítélik el a tápszert, igaz, nem is támogatja a biztosítás, szóval nem lehet feliratni. Megveszed rendes áron a boltban.
Nőgyógyászhoz 4 hetente jártam, szintén úgymond privát (biztosító fizeti), de nem ő lesz veled a kórházban. Nekem nem volt fogadott szülésznőm, de teljesen meg voltam elégedve az ügyeletessel. Vajúdhattam kádban, foglalkoztak velem, ha jól rémlik, én voltam egyedül a szülőszobában. Orvos csak időnként benézett, hogy mi a helyzet.
A bölcsi és az ovi egyben van, kiscsoport 1-3év, nagy csoport 2-6év. Nincsenek szétszedve kor szerint.
A gyerek 6 éves koráig köteles a cég részidőben alkalmazni, te választod meg, mennyit akarsz dolgozni.
Szülés előtt-után kötelező 8-8 hétig otthon lenni.
Ennyi jutott eszembe. Mi egyelőre itt tartunk, hogy a fiunk megy szeptembertől bölcsibe, a továbbiakról még nem tudok nyilatkozni.
Köszönöm a válaszaitokat, tényleg elég sok dolog van, ami merőben eltér a Magyarországi protokolltól.
A kérdésemet azok a dokufilmsorozatok ihlették, amelyekben brit vagy amerikai kismamák, anyukák vannak, és számomra teljesen szokatlan dolgokat mutatnak be. Pl. az egyik anyuka már a terhessége alatt babysittereket interjúztatott, mert a szülés után 6 héttel már vissza is akart menni dolgozni. Nekem ez nagyon furcsa, de úgy láttam, hogy ott ez teljesen természetes.
Vagy egy másik anyuka császármetszést kért bármiféle konkrét indoklás nélkül, holott Magyarországon nincs ilyen választási joga az anyukáknak. Hasonlókat láttam a szoptatással kapcsolatban is.
Nem tudom eldönteni, hogy ez pozitív vagy negatív-e, de mintha azt vettem észre, hogy anya és baba közt sokkal kevésbé szoros a kötődés, az anyukák egy része simán lepasszolta a szülés másnapján a gyereket a nagyinak, és ő átaludta a napot, vagy egy másik nő amint hazaértek, átadta a férjének a babát, és kiment a 2 napja nem látott kutyájához hemperegni.
Nekem ezek olyan szokatlan dolgok, de nyilván nekik ez a természetes.
16. Mi csak leírtuk, hogy itt miben más a korházi ellátás és hogy viszonyulnak az anyukákhoz. DE ez nem azt jelenti, hogy követendő példának is tartjuk.
Én kint élő magyar
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!