Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha rájöttem,...

Mit csináljak, ha rájöttem, hogy nem jó a kislányom személyi száma?

Figyelt kérdés

Információ kódolás nevű tárgyból tanultuk, hogy ellenőrző bitként hogy lehet kiszámolni az utolsó jegyet. A végén 11-gyel kell osztani, és az utolsó jegy az osztás maradéka. Azt tanultuk, ha ez 10 lenne, nem adják ki a számot.

Pedig nálunk pont 10-re jött ki, többször átszámoltam. Mindenki máséra kijön a módszerrel.

Tanárral már csak a vizsgán találkozunk.


2010. jan. 2. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit.Olyan ritkán kérik úgyis, és azt is csak bemondásra kell mondani.
2010. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy kell kiszámolni?
2010. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Veszed az első szám 1-szeresét, a második kétszeresét, harmadik 3-szorosát ... a 10. tízszeresét. Ezeket összeadod. Amit kaptál, elosztod 11-gyel, és ami az osztás maradéka, az a 11. szám. 11-gyel osztva lehet a maradék 10 is, ezt nem szabad kiadni.
2010. jan. 2. 21:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a bemondással van gondom, hanem ha egy programba kell ezt beírni, akkor nem engedi! Például a KIR az iskoláknál. Persze még odébb van az iskola. Arra gondoltam, hogy 2000 után születettekre másképp van, nekik ugye 3-mal vagy 4-gyel kezdődik a személyi számuk, de nem.
2010. jan. 2. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:

En is mindenkeppen foglalkoznek a dologgal, ha mar egyszer rajottel, hogy gond van, akkor erdemes orvosolni a problemat, nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne. Egy bejelentes, nemi turelem, varakozas a valaszra es a lakcimkartya csereje. Mert vegulis csak azon van feltuntetve a szemelyiszam, nem?

Szerintem az onkormanyzatnal kellene jelezned. En telefonon probalkoznek elso korbe, hogy kinyomozzam egyaltalan hol is tudnak segiteni, ha telefonon nem jutnek semmire, akkor szemelyesen a lakcimkartyas reszlegre mennek, elvegre azt az okmanyt tutira cserelni kell a modositas miatt. Innentol kezdve mar jarjanak ok utana hazon belul, hogy ki tud uj es helyes szemelyi szamot osztani.

2010. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Végül is okmányirodában adják ki a lakcímkártyát, majd ott megérdeklődöm.
2010. jan. 2. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!