Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá! Hogy járok...

Aki ért hozzá! Hogy járok jobban anyagilag a második gyermek szülésénél? Gyed, tgyás?

Figyelt kérdés
Ha visszamegyek dolgozni egy kicsit, vagy ha itthon maradok folyamatosan. Viszont közben lejár a gyed és gyesen leszek..
2010. jan. 2. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is ezügyben kutatok a neten, amit eddig találtam, az az, hogy ha még Gyed alatt megszületik a második gyermeked, akkor annak a tgyás-a is van határa, nem úgy mint az elsőnél, a minimálbér kétszeresének a 70%-a, annyi lesz a tgyás-od, mint az elsőnél a gyed. Ha visszamész akkor abból jobban jársz, hogy a tgyás-od magasabb lesz, azt kkor az akkori fizud 70% lesz és nincs határ.

Én legalábbis így értelmeztem, amiket eddig olvastam. De feltettem egy másik fórumon, tb szakértőnek úgyanezt a kérdést kb 2 hét múlva fog válasz érkezni, ha érdekel nekem mit írt akkor szívesen elküldöm majd neked?!

2010. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így tudom, csak avval a kiegészítéssel, hogy bizonyos ideig kell dolgozni a két gyerek között (talán min. fél év???) hogy tényleg járjon a tgyás...
2010. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy beleszólok, de kedves első válaszoló tuti amit írtál, mert én akkor most nagyon rosszul járok. Úgy tudtam, hogy ha a gyerek 2 éves kora előtt születik a második gyerek, akkor ugyanabból számolják a Tgyást, mint az első gyereknél. Vagy rosszul tudom?
2010. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én most gyesen vagyok,már várom a második babát.Nekem a tb-nél azt tanácsolták hogy maradjak gyesen,akkor járok a legjobban.De mindenki mást mond.Azt is mondták hogy gyes alatt már nem is vagyok védett,kirughatnak.Össz vissza magyaráznak mindent.Remélem te többre jutsz mint én.
2010. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok! igen ugyanabból számítják a tgyás- t mint az első gyermeknél, csak azzal a kritériummal, ha több mint a minimálbér 2szeresének a 70%-a, akkor is csak ezt kapja a szülő. A második gyermeknél maximalizálva van a tgyás, annyi mint az elsőnél a Gyed. Mindjárt rákeresek hol is olvastam ezt és belinkelem, ahogy megtaláltam.
2010. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

például találtam egyet:

"Tisztelt Szakbarbár!

Kisfiam 2008. június 9-ikén született, jelenleg GYED-en vagyok, mely 2010 június 9-ig, kisfiam kétéves koráig jár (ha jól tudom). Következő gyermekünket 2010. július végére várjuk. Kérdésem, hogy hogyan járnánk a legjobban: a TGYÁS-t igényeljem-e a két időpont közötti időszakra, már a szülés előtt (ha lehet), esetleg menjek el táppénzre, vagy GYES-t kell-e igényelnem. Másik kérdésem, hogy a második babánál a TGYÁS összegét mi alapján számolják, illetve annak lejártával a GYED-et mennyi ideig fogom kapni az új szabályozás szerint?

Köszönöm a választ előre is és elnézést, ha én kérdezem a sokadik ugyanilyet...

Üdvözlettel

Viki

Ha egyáltalán jogosult vagy rá, akkor a tgyás és a gyed alapja a 2010-es szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese."


www.csaladinet.hu (szakértők fülben), vagy a www.babafalva.hu-n vannak ilyen kérdések is. Én most ezt találtam, az első oldalon.

2010. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Találtam még egyet (bocsi elírtam a minimálbér 2szerese csak, nem annak még a 70%-a):

"Viktória

augusztus 31st, 2009 at 14:05 · Válasz


Kedves Mónika!


Jelenleg Gyeden vagyok kisfiammal novemberig. Szeretnén kisteszvért, aki már a Gyes-be fog születni. A következő lenne a kérdésem:

- A Gyed után elmennék Gyes-re, mert otthon szeretnék még maradni a kisfiammal. Ha időközben terhes lennék, akkor elmehetek-e táppénre? A Gyes-t a táppénz igénylés előtt le kellene mondani? A bruttó bérem a szülés előtt 220.000 Ft volt, mennyi táppénre számíthatok majd?

- Érdemes-e kivenni a bent lévő szabadságot a Gyes alatt vagy a táppénz előtt?

- Mennyi Tgyás-ra és Gyed-re számíthatok a második babánál? Tudna pontos összegeket írni, ha egyéb adatra van szükség, szívesen közlöm majd.

- Ha én már táppénzen vagyok, a férjem igényelhet-e gyes-t az első babával?


Várom válaszát,

Köszönettel:

Viktória


*

Mónika

szeptember 2nd, 2009 at 12:06 · Válasz


Kedves Viktória

El tud menni táppénzre ha a gyes alatt terhes lesz. A gyes-t a keresőképtelenség indulása előtt le kell mondani. A tgyás, gyed alapja a minimál bér kétszerese lesz. Ezen nem változtat az sem ha kiveszi a szabadságokat. A férje tudja igényelni a gyes-t szülésig. Ennél bővebben nem áll módomban a fórumon válaszolni. Kérdései kimerítik a fórumon lévő tanácsadás kereteit. Nem lehet pár mondatban válaszolni a kérdésekre.

2010. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú, ez nagyon kacifántos, sajnos az efféle dolgokhoz mindig is hülye voltam:( ha megkapod a választ, szívesen elolvasnám én is..az a baj, hogy a cégnél ahol dolgozom elment a régi munkaügyis, pedig ő mindig jót mondott. megpróbálom megkeresni a kérdésemmel, és ha érdemleges választ tud adni, én is leírom itt...
2010. jan. 2. 22:19
 9/10 A kérdező kommentje:

Találtam egy nagyon jó oldalt, ahol ezt az egészet összefoglalják.. [link]

ezek szerint én jobban járok ha dolgozom..

2010. jan. 2. 22:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Most 20hós a kisfiam a pici 8hetes mikor vittem kitöltve a tb-hez a papirokat rákérdrztem hogy járok jobban ha a picivel thgy-sra megyek vagy maradok gyeden a nagyobal áprilisig jár,mivel a könyvelő szolt,hogy az első gyereknél sok potlékom volt elszámolva és az sokat jelentett.Igaza volt maradtam gyeden mert a thgy- s pár ezerrel kevesebb lett volna mint most a gyed.Kérdezz rá nállad melyik lenne jobb.
2010. jan. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!