Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki kiköltöztek Ausztriába/Ném...

Aki kiköltöztek Ausztriába/Németországba gyerekkel, felvennék velem a kapcsolatot? Iskola, óvoda kérdéseim lennének.

Figyelt kérdés

Nagyon úgy fest a helyzet, hogy a férjem után mennénk a gyerekekkel. 8, 5,5 évesek és egy 7 hónapos. A nagyok egyáltalán nem beszélnek németül, én eligazodom, ha kell, kézzel-lábbal segítve.


Nagyon nehéz volt a gyerekeknek beilleszkedni, megtanulni a nyelvet? Sokkal nehezebb volt a tanulás így? Gúnyolták a gyerekek, amiért nem beszél?


Még lenne egy halom kérdésem, de egyelőre ennyi is elég. :)


2014. jún. 5. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nemet nyelvterulet, de kulfold: az iskolaban nem meglepo egy olyan gyerek, aki nem beszeli a nyelvet, a suliban kapnak segitseget. Sok gyerekkel kikoltozo miattuk aggodik, de 99 szazalekban semmi problema veluk. Hamarabb megtanuljak mint gondolnad. Az enyemek fel ev alatt felzarkoztak, egy ev mulva meg ugy teljesitettek mint a helyiek.
2014. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hány évesek voltak, mikor kimentetek?
2014. jún. 5. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ohh kedves kérdező! Segíteni még nem tudok, de egy cipőben járunk! Mi 2 hét múlva költözünk Németországba, és nagyon félek, pedig mindenki csak biztat, hogy nem lesz gond, a gyerekek könnyen beilleszkednek és hamar megtanulják a nyelvet. Remélem így lesz!
2014. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ivilicious ***** válasza:
Szeptemberre vagyok kiírva, január -február körül mi is megyünk ki a párom után, engem is érdekelne :)
2014. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok.9 es 11. De minel kisebbek, annal jobb, nem mindegy, hogy egyszerre tanul szamolni a helyeikkel vagy belecsoppen abba, hogy a nulla nyelvtudassal kellene megtanulnia, hogy foszilis energiahordozo. Nyugi, megoldjak. Ha normalis kozossegbe kerulnek -ha nem, atviszed masik suliba oket,nekem koltozes miatt kellett atvinnj, az elso kinti sulit nem szerettek, a masikat igen- akkor semmi gond nem lesz.
2014. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ivilicious ***** válasza:
Unokahúgom most megy kis nagynénémmel, ő 11éves, és külön tanítják németül,1 évig csak figyelnie kell az órákon.
2014. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!