Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összesen mennyi időt töltöttél...

Összesen mennyi időt töltöttél otthon a gyermekvállalás miatt?

Figyelt kérdés

A gyermekek között visszamentél dolgozni, vagy egyben otthon maradtál?

Jó volt így?


2014. máj. 22. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szulesig dolgoztam, majd het honap utan visszamentem dolgozni, es a ferjem jott el gyedre. Kovetkezo gyereknel is kb. igy szeretnenk. Osszesen harom gyereket tervezunk hat ev kulonbsegekkel kb.
2014. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szülés előtt másfél hónapig voltam itthon, júliusban töltötte 3. évét a kislányom és szeptemberben mentem vissza dolgozni.
2014. máj. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. január óta vagyok itthon. 2011. áprilisában született meg a lányom, most vagyok 28 hetes a második babával és még nem mentem vissza dolgozni. Igaz, tavaly óta van egy vállalkozásunk, ott sokat dolgozok, de nem vagyok bejelentve. Jelenleg táppénzen vagyok és tanulok.
2014. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4,5 éves a fiam, születése előtt 2 hónappal jöttem el előbb szabadságra, majd táppénzre. Azóta itthon vagyok, a kisebb nemsokára 2 éves lesz. Jövő szeptembertől szándékozom visszamenni teljes állásba dolgozni. Kettőjük között nem mentem vissza, gyesen voltam fél évet. Igen, nekünk így jó, így beszéltük meg már a nagyobb születése után is a főnökömmel.
2014. máj. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zabmester ***** válasza:

Elég hamar táppénzre kellett mennem, mert olyan munkát végeztem, amit terhesen nem lehetett (leltározás, pakolás, létrára mászás miatt, ami napi feladat volt), szóval a kilenc hónapból nyolcat itthon voltam. Utána még majdnem kétéves koráig voltam itthon, szóval összesen pont két és fél évet. A másodikkal most próbálkozunk, de a nagyfiú már hatéves elmúlt, szóval természetesen ezeket az éveket nem itthon töltöttem :)

Ha a kicsi megszületik, úgy tervezzük, hogy gyes-re is itthon maradok, nem megyek vissza dolgozni, ha lejárt a gyed, és talán a harmadikat is bevállaljuk, akkor viszont nem lesz a középső és a legkisebb között ekkora korkülönbség, így akkor nem mennék vissza a két gyerek között dolgozni. De ez még a jövő zenéje.

2014. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos terhesen jöttem táppénzre, majd 2 hónap híjján 7 évet voltam itthon a két gyerkőccel.
2014. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4,5 éves a fiam.

A várandósság alatt 2 hónapot dolgoztam, másik hónapban töltöttem a szabadságomat. A gyerek születésétől kezdve még közel 4 évet voltam itthon vele, mert nem vettek vissza a munkahelyemre,eredetileg 2 évet maradtam volna itthon.

Nem tudom, miért kérdezted, de végül nekünk jó volt így, mert a kisfiunk tartósan beteg, és az orvosok egybehangzó véleménye szerint nagyon sokat jelentett neki az egészsége szempontjából az én itthonlétem. A családi kasszának nem tett túl jót, de túl vagyunk rajta, jóval könnyebb a gyerek gyógyszereit, az utazásokat a kontrollokra járást is fedezni, mióta újra dolgozom én is.

2014. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam 2011.márciusába született, februártól nem dolgoztam és 2013.márciusába mentem vissza. És ez így jó volt, de hozzá kell tenni sokat segített a két nagymama.

A lányom 2014.februárjába született és 2013.decemberétől vagyok itthon.

2016.februárjáig leszek terveim szerint gyesen.

2014. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!