Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vettetek, vennétek mellszívót?...

Vettetek, vennétek mellszívót? Szükségünk van egyáltalán ilyesmikre, mint a mérleg, hidegpárásító, sterilizáló, stb?

Figyelt kérdés
Tapasztaltak véleményére lennék kíváncsi, mert annyi mindent mondanak, hogy érdemes megvenni, de én ezt most még nem tudom elképzelni.
2009. dec. 29. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi sterilizálót nem vettünk, kifőztem az üvegeket mikor megvettem őket meg azóta is 3-4 naponta kifőzöm. Párásítót sem vettünk, de tervezzük mert központi fűtés van és száraz a levegő a babámnak. A mérleg szerintem felesleges, ne vegyél, nem kell állandóan méregetni a gyereket, mert csak ideges leszel tőle. Elég ha az első időkben hetente leviszed a védőnőhöz méretni, később oltások előtt úgyis mérik. Ha rendesen van tejed és elégedett a baba szopi után akkor biztos, hogy jól fejlődik. Mellszívót sem vettem csak mikor már hazajöttünk a kórházból és dőlt a tejem. Muszáj volt fejnem, mert a kórházban nagyon erőltették, fejnem kellett minden nap és mire hazajöttünk annyi tejem volt, hogy kézzel már nem tudtam rendesen kifejni, csak ezért vettem mellszívót, egyébként azt sem vettem volna. De nem bántam meg, sajnos hirtelen elapadt a tejem, már nem sok van és most azokat használjuk fel amit lefagyasztottam az elején. Amit szerintem érdemes talán megvenni az a légzésfigyelő. Ne tudd meg én nem bírtam aludni amikor hazajöttünk a kórházból, egész éjjel a gyerek ágya felett álltam és néztem, hogy vesz e levegőt. 1 hétig bírtam, aztán betettem magam mellé az ágyba, azóta is velem alszik.

2009. dec. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. dec. 29. 08:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg ezekkel, míg a gyerek megszületik. Nekem nagyon jól volt tejem, a babám szépen fejlődött, egyáltalán nem volt szükség mérlegre, mivel a védőnőnél időnként mindig mértük. Párásítót vettünk, mivel panelban lakunk és elég száraz volt a levegő. Miután eleinte nagyon sok tejem volt, vettem mellszívót is, mert kézzel nem tudtam fejni, de muszáj volt, mert az első hónapban sokszor volt tejlázam. Sterilizálót nem vettem, a fiam csak szopizott 6 hós koráig, cumisüveggel először 8 hós korában találkozott, akkor sem tudta mit kezdjen vele. Ami néhány dolgot fertőtleníteni kellett (pl. mellszívó), azt kifőztem. Ezek elég drága dolgok, szerintem felesleges előre bevásárolnod, mert lehet, hogy egyáltalán nem lesz rá szükség. Persze az is lehet, hogy már az első héten rohansz vásárolni. :) Nem lehet előre megmondani.
2009. dec. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mellszívót vettem annak idején, de egy ilyen patikai olcsó pumpásat, és nem voltam vele megelégedve. Ha lesz mégegy babám egyszer, az első, amit megveszek, az az elektromos mellszívó lesz.

Mérleget csak béreltem, 3 hónapig volt nálunk, annyi elég is volt. Párásítónk nem volt, nem éreztem hiányát. Sterilizáló sem volt, csak egy nagy fazekat vettem, abban főztem ki a cumisüvegeket meg hasonlókat, illetve volt sterilizáló folyadék, abban fertőtlenítettem a mellszívót.

2009. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én teszveszen vettem egy Avent mellszívót 3000Ft-ért,vízforralóval sterilizálok és vízes edénykét teszek a radiátorra párásítás gyanánt...mérlegelni a védőnőnél szoktunk(látom,hogy szépen hízik a babó)sokminden csak pénzkidobás-szerintem!
2009. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem minden ilyesmi ráér, ha már megvan a baba, és tudod,hogy van tej, nincs tej, stb

Nekünk mérleg nem kellett, mert nagyon hízott a babám, de egy ismerős babának muszáj volt mérni az evéseit. Mérleget lehet bérelni.

Párásító szerintem felesleges.

Sterilizáló, cumisüveg felesleges, ha anyatejes-szopós a baba.

Mellszívó sem kell mindenkinek, de azt is lehet bérelni.

2009. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a mellszívó egy kincs. Az elején azért kell, hogy beinduljon rendesen a tejtermelés, később pedig azért, hogy a szétdurranás előtt álló melleken könnyítsek egy kicsit.

Akkor vettük meg, amikor már megszületett a baba. Én a kórházban már pakoltam össze távozásra készen, a férjem gyorsan elugrott beszerezni. A kórháznak volt saját mellszívója, ott azt használtam.

2009. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2009. dec. 29. 16:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom az,hogy fontos egy - két dolog ezekből. Mielőtt szültem volna vettünk egy 5000ft-os,patikai szívogatós mellszívót. Semmit nem ért. A kórházba irigykedtem , h a többieknek Aventes kézi van és milyen jó. Ezért vettünk olyat 15ezer ft-ért. Tehát 5öt kidobtunk. De ezzel várd meg,mert lehet nem tudsz szoptatni,bár ne legyen ilyen. Mérleg: az első 2hónapban kölcsön kaptunk,én úgy megszerettem,h amikor vissza kellett adni,inkább vettünk egyet,mert nem tudok nélküle lenni. Hidegpárásító: szerintem hasznos,nem létszükség,de ha megtehetitek,vegyetek. Sterilizáló,nem tudok véleményt mondani,mert nekünk nincs.
2009. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egy jó mellszívóra szükség van. A következő babónál biztos hogy erre be fogok fektetni! Mérleget lehet bérelni, vagy a rendelőben mérni (bőven elég a rendellőben, otthon csak frászt kapsz tőle). A sterilizáló totál felesleges, a kifőzés hagyományos edényben, vagy puccos műanyag kütyüben szerintem csak helyrajzi kérdés. Párásítóra nem nagyon van szükségünk, mert a folyamatosan száradó ruhák gondoskodnak a megfelelő páratartalomról.

Van egy nagy hatótávolságú bébiőrünk, aminek nagy hasznát vesszük, örülök hogy megvettük. Ezen kívül ami még hasznos, az a jó minőségű digitális hőmérő.

2009. dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!