Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérem aki tud segitsen!?...

Hnikolett03 kérdése:

Kérem aki tud segitsen!? Milyen ez a támogatás, vagy van ilyen egyáltalán?

Figyelt kérdés
Fiatal házasok vagyunk a párommal,és augusztusra várjuk a babánkat.Még nincs saját lakásunk,sajnos arra még nem tudtunk annyi pénzt gyűjteni amennyit kellene,de hallottam egy fiatal 35év alatti házasoknak szóló támogatásról,ami 700ezer ft-tól nemtom mennyi,amit nem is tudom hol lehet igényelni,talán önkormányzatoknál?Ha máshová költöznénk?Valaki tud erről a támogatásról valamit?

2014. máj. 15. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Lakásvásárlásnál adhat az önkormányzat 4-7százezer közötti kamatmentes kölcsönt (ezt is vissza kell fizetni!).Mi is megpróbálkoztunk vele, de bonyolult és baromi hosszadalmas procedúra, majdnem elbuktuk miatta a hitelünket és a már kifizetett foglalónkat, úgyhogy a végén visszamondtuk az egészet.
2014. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt is viszsakell fizetni csak nem kamatozik. Egy gyerekre meg szocpol sem jár, szóval ezektől beljebb nem lesztek.
2014. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ hát én azt hittem ezt nem kell visszafizetni,mindenhol ez van leírva
2014. máj. 15. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne, de egyik önkormányzat sem dob meg ajándék 700 ezerrel amit vissza sem kell fizetni nekik. Egy-két hónapon belül kiürülne a városok kasszája és jönne a csőd.
2014. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szocpol van, de azt nem az önkormányzat adja hanem az állam. Nem kell visszafizetni, de rengeteg feltétele van, csak házvásárlásra fordítható, legalább 2 gyerek kell hozzá (1 meglévő és 1 vállalt), megfelelő önerő stb.
2014. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem igaz, hogy egyik önkormányzat sem, nálunk (3. kerület) a lakás 10%-át, 1M Ft-ig fizeti az önkormányzat, ha felveszel mellé 2M önkormányzati hitelt, aminek egyébként egész jó kamata van.

de rengeteg feltétele van, alig tudja valaki igényelni.

2014. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező a szocpolra gondol, az van 35 alatti gyermekes házasoknak, gyerekszámtól függ a mértéke:


[link]


ha beírod google.ba, hogy szocpol 2014, sok mindent megtudsz

2014. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. máj. 16. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!