Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb. mennyi a várandóssággal...

Kraven kérdése:

Kb. mennyi a várandóssággal járó költség a fogantatástól a szülésig?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha sztk-s terhesgongozásra jár a kismama és ügyeletes orvosnál szül az ingyenes, ha fogadott tdokihoz jár + nála szül akkor havi 3-16 ezer + a szülésért 30-160 ezer. A terhesvitamin havonta 3-6 ezer, de va aki egyáltanán nem szed semmit. Vannak fizetős vizsgálatok amik nem kötelezőek 9-80 ezer, de ugye ezeket nem muszáj megcsináltatni. Kismamaruha ha boltból akkor több tízezer is lehet, használtan 1-2 ezer, de van aki egyáltalán nem vesz kismamaruhát (nagyobb kezdősúlynál előfordulhat, hogy végig jók maradnak a ruhák).

Szóval akár semmibe sem kerül, de a felső határ valahol fél millió körül lehet.

2014. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát ez nagyon egyedi. ha sztk terhesgondozásra jársz akkor a vizsgálatok ingyenesek. A baba kelengye meg nagyon egyéni de legolcsobban is kb 50e-100e Ft között van, de akkor minden használtan van az tuti.
2014. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Orvos, ha magán úton jársz terhesgondozásra kb. 8*8-10eFt= 70000Ft, plusz szülésre 40-50 eFt.

Genetikai vizsgálat nálunk 30eFt, 4d 10 eFt/ alkalom.

Vitaminok, gyógyszerek, ha szükséges 20-30eFt

Kismamaruhák 20-30 eFt.

Kórházi felszerelés, pizsama, köntös, betétek, bugyik, ilyesmi.. 15-20 eFt.

Ezek nekem összesen 200-250 eFt-ba kerültek. Persze ettől sokkal olcsóbb, de sokkal drágább is lehet, attól függ kinek mik az igényei. A baba felszerelései, ruhái, esetleg lakás átalakítás ezeken felül van.

2014. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Elfelejtettem a babakelengyét. Ha mindent kaptok, csak a gyógyszertári csomagot és pelenkát kell vennetek akkor kb 15 ezerből megvan a kezdés. Ha mindent vesztek de használtan, akkor kb 60 ezerből meg lehet oldani. Viszont ha mindenből újat, márkàsat vesztek akkor pár százezertól egymillióig is mehet a végösszeg.
2014. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem maszek dokim van vizsgálatonként 13000 ft minimum 10 alkalommal kell mennem az 130ezert ft.

Vitamin havonta 7000ft ez 9hóra 63000ft

Aztán kórházi cuccok betét hálóink stb cirka 25000ft

Szülésznő fogadott 30000 ft

Kismama ruhát nem vettem.

Gyerek szóba: szekrény 75ezer ágy+matrac 30ezer babakocsi 3:1 90ezer,ruhák és egyébb kellékek( babakád pelenka stb) 50ezer. Egyebb dolgok amik kimaradtak 20-30 ezer ft.

2014. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi elértük a másfél milliót, mire megszületett a babánk. Komplikáció volt, kórház már várandósság alatt, magánorvosok, plusz vizsgálatok és ilyesmi. Mi sem így készültünk. Sajnos csak biztos háttérrel érdemes nekivágni, mert bármikor jöhet baj, és akkor muszáj fizetni.
2014. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekünk a szülés maga kb. 180.000 Ft (5 terhes gondozás + 3 sima nőgyógyászati vizsgálat volt)


Berendezés, ruhák, alapjátékok, alap egészségügyi csomag a babának további 170.000 ft (de szinte minden használt)


A további havi költség egy babára 40.000 Ft körül ha van, ha eldobható pelenkáztok.


Jó tanács: nyugodtan vegyetek használtan mindent, olyan hamar kinövik a picik hogy potom pénzekért lehet szinte új dolgokat venni. Amit én vettem a felén még rajta van a címke!! butaság újonan venni bármit is

2014. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocsánat. a 180.000 Ft-os szülésben már benne van az orvos külön díja is, azért volt ilyen drága a terhes gondozás)
2014. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Leírom nekem hogy volt:

Fogadott orvosom havi 9000 ft,9 alkalommal voltam nála,39 hetes vagyok.A szülésért 90 ezer a díja.

Egyéb nem kötelező vizsgálatot nem csináltunk(nem volt 4D,nem volt toxoplazma szűrés,semmi)

Babakelengye olyan 150 körül megállt,szinte mindent használtan vettünk(zoknik,pelenkák,törülköző,ilyenek nyilván újak) ebben benne van a kórházi cuccom is,mert még hálóinget is venni kellett például/itthon pólóban alszok/

Terhesvitamint én nem szedtem,csak folsavat a 20.hétig(ez legyen mondjuk 2500 ft) utána meg magnéziumot,az havi 1500,alig kellett szednem.Vérképem tökéletes.

Lakás,babaszoba festés nem volt,mert most lett kész a ház,így nem vettük külön költségnek,egyébként is megcsináltuk volna a többivel együtt.

2014. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sztk-ba jártam egy Főorvoshoz (aki magán rendelésen több 10 ezreket is kér akár), és az ügyeletesnél szültem! Nem volt semmi problémám velük! A szülésznő is remek volt pedig őt sem választottam! Hát pont jókat fogtam ki :D


Babakelengyére mi kb. 90-10 ezret költöttük, de lehet nem is volt ennyi és mi mindent újonnan vettünk, és azért márkás is mert pl. tommee tippee.... + a babakocsi autósüléssel 55 ezer volt!


voltunk 4D-n az 10 ezer volt de kuponokban lehetett vásárolni, mondjuk nem sokat használtunk belőle!


kórházi cucc kb. 5-10 ezer között volt de inkább csak 5 körül :D

2014. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!